Оголосили список загиблих в авіакатастрофі українців

Раніше МНС РФ опублікував список прізвищ пасажирів та членів екіпажу. Обставини трагедії Літак компанії FlyDubai прямував рейсом з Дубая в Ростов-на-Дону. Рейс FZ-981 FlyDubai з півгодинним запізненням вилетів о 21:20 у п'ятницю, 18 березня, і повинен був прибути о 01:40 за московським часом у Ростов.
Проте через погані метеоумови пілот не зміг посадити літак з першого разу. Відтак ще дві години лайнер нарізав кола над аеропортом, вичікуючи момент між поривами вітру для повторного заходу. До речі, за кілька хвилин до аварії на запасний аеродром у Краснодар відправили пасажирський літак, який також повинен був приземлитися у Ростові-на-Дону. Це зробили через погані погодні умови. Під час катастрофи в Ростові-на Дону йшов слабкий дощ. Пориви вітру досягали 22 м/сек.
Версії
Слідчий комітет Росії порушив карну справу за фактом аварії літака за статтею "Порушення правил безпеки руху й експлуатації повітряного транспорту, що призвело з необережності до смерті двох і більше осіб". На часі слідчі розглядають дві версії аварії: помилку пілота та технічну несправність борту. Раніше серед причин називалися також складні метеоумови. Експерт наполягає, що "Боїнг" міг впасти через зсув вітру у приземному шарі. Таку думку висловив віце-президент Асоціації цивільної авіації "Авіасоюз", льотчик-випробувач Микола Карпов. Зсув вітру - це значні зміни швидкості і напряму у приземному шарі на відносно невеликій ділянці у просторі. "Екіпаж заходив на посадку в ручному режимі, швидше за все. Ось і літак клюнув", - пояснив Карпов.
Версія про теракт на борту літака малоймовірна і не розглядається серед основних.
Розслідування
Слідство остаточно визначиться з причиною аварії після опрацювання даних бортових самописців. Принаймні одну "чорну скриньку" Boeing вже виявили на місці катастрофи. Також на місці події знайдено безліч фрагментів тіл загиблих. Пошуково-рятувальна робота триває, працює угруповання сил загальною чисельністю 700 осіб і понад 100 одиниць техніки. Крім того, експерти провели попередній аналіз радіопереговорів диспетчерів з екіпажем Boeing 737-800.
Зі слів джерела Інтерфаксу, первинна обробка даних вказує на те, що до моменту аварії політ лайнера проходив у штатному режимі. Голоси членів екіпажу спокійні. Вони не повідомляли про жодні проблеми на борту аж до удару об землю.
Авіаперевізник Flydubai — авіакомпанія-лоукостер Об'єднаних Арабських Еміратів. Базується в Міжнародному аеропорту Дубай. Заснована урядом емірату в 2009 році. Авіапарк складається з 50 нових літаків Boeing 737-800. До моменту катастрофи 19 березня 2016 року авіакомпанія не втрачала літаків в результаті авіаційних подій. Літаку, який розбився, всього п'ять років. Перший політ він здійснив у грудні 2010 року, авіакомпанія Flydubai - його перший експлуатант. Регулярні рейси літак виконує з січня 2011 року. При цьому експлуатувався він досить активно - тільки за цей тиждень літак встиг побувати у Саудівській Аравії, Лівані, Непалі, Кувейті та Україні. Аеропорт Аеропорт Ростов-на-Дону знаходиться в межах міста, за 10 хвилин їзди від центру. Мешканці сусідніх районів не постраждали. Аеропорт буде закритий до ранку неділі, частина рейсів перенаправлені в Краснодар.
У Ростовській області оголошено жалобу.