Тупикові прем'єри. Що чекає Україну - успіх чи глухий кут



В Україні стартувала боротьба за прем'єрську посаду. Чи принесе Україні успіх хоч один з кандидатів або ми знову подамося в глухий кут? 
Про це у своєму блозі пише народний депутат Олена Сотник.
Яценюк
Йдучи, так і не пішов. І може не піти. Окопавшись у парламенті та в корупційних потоках, він вибудував відносини з усіма ключовими українськими елітами. Він зберіг свою фракцію у парламенті, значно, за чутками, наростив фінансові можливості.
Що буде, якщо Яценюк залишиться? Чи буде прорив? Відповідь на це питання просте - достатньо подивитися на успіхи минулого року. Досягнуті були вони не завдяки, а всупереч.
Стратегії у країни так і не з'явилося, економічне зростання непомітне, стабілізація - більше досягнення не Кабміну, а Нацбанку, ключові реформи - приватизація, скорочення державних витрат, реформа держапарату, євроінтеграція, судова реформа так і не просунулися вперед. Якщо Яценюк залишиться, ми будемо повзти в тому ж темпі ще півроку, залишаючись, по суті, на місці.
Піти в нікуди Яценюк також не готовий. Враховуючи роль його фракції в парламенті і групи союзників, він залишиться одним з впливових гравців у питанні призначення нового прем'єра, і буде мати можливість ставити свої умови.
Максимальний термін прем'єрства Яценюка - ще один рік. Мінімальний - до кінця осені.
Яресько
Основний плюс цього кандидата - віддаленість від українських еліт і олігархів, близькість до Держдепу. Яресько може сформувати технократичний Кабмін, посилити позиції України щодо залучення кредитування, але навряд чи вона може зрушити питання залучення в країну інвестицій.
Кредити доведеться віддавати нашим дітям, інвестиції ж зроблять їх багатими.
Слабка сторона Яресько - комунікації. У неї їх немає з депутатами і парламентом; навіть з Адміністрацією президента не все гладко. Як прем'єр на самоті, без політичної підтримки, може зрушити країну з місця, провівши реформи?
Єдиний плюс Яресько - можливість сформувати реальний технократичний уряд. Але що вона зможе без підтримки неіснуючого сьогодні технократичного парламенту?
Максимальний термін Прем'єрства Яресько - вісім місяців, термін прив'язаний під час здачі американського паспорта у зв'язку з отриманням українського громадянства. Я вважаю, що їй не захочеться його здавати. Мінімальний - до жовтня, до нової парламентської кризи.
Гройсман
У нього є комунікації з парламентом і з АП - це плюс. У нього є амбіції, але куди вони приведуть країну?
Його зв'язок з президентом посилить президентську вертикаль, це могло б бути плюсом, якщо б президент був реформатором і сильним лідером, але президент загруз в тактиці, друзях, партнерах та зобов'язаннях, які утримують його від активних дій.
Гройсман - не стратег, він не здатний зробити прорив економіки, реалізувавши непопулярні реформи. Америка і Європа на нього дивляться з обережністю. Кабінет міністрів Гройсмана буде слабкий і представлений партнерами президента, серед яких будуть і люди Яценюка.
Якщо прем'єром стане Гройсман, восени з великою ймовірністю отримаємо нову політичну кризу і старт виборчої компанії.
Саакашвілі
З усіх чотирьох кандидатів він єдиний може зруйнувати усталені корупційні зв'язки, пост прем'єра відповідає масштабу і амбіціям Саакашвілі, але чи зможе Міхо зробити економічний прорив?
Єдині, на кого може спиратися цей прем'єр - той же президент і невелика частина прогресивних депутатів у парламенті. Крім того, частково він може розраховувати на підтримку американців, але вони будуть вкрай обережні з непередбачуваним політиком. Зміцнити позиції могло б призначення Давида Сакварелідзе на посаду генерального прокурора.
Міхо може руйнувати, але важливо пам'ятати, що в Грузії його правою рукою і ментором за творення нового був Бендукідзе, якого сьогодні немає. Хто увійде в Кабмін Саакашвілі - теж питання, його кадрова політика на прикладі тієї ж Марушевської викликає питання.
Чи довго протримається Кабмін Саакашвілі? Теж максимум до кінця цього року.
Якщо обирати з цих чотирьох кандидатів, я б робила ставку на Яресько або Саакашвілі. У першому випадку гарантовано прийде фінансова допомога і буде шанс повернути довіру зовнішніх партнерів, а, можливо, й народу. Складніше з кардинальними реформами і боротьбою з корупцією. У другому випадку економічного прориву ми не отримаємо, але є шанс, що корупційні схеми будуть зруйновані і Кабмін - реформовано, а це вже немало.

Related

Стали відомі подробиці інциденту на АЕС в Україні

На Південноукраїнській АЕС експлуатуються три енергоблокиЗараз Енергоатом планує комплекс заходів із відновлення роботи насосного агрегата, після чого енергоблок вийде на повну потужність.На Південноу...

ЦПД: Взимку можливі відключення світла на 20 годин

Українців попередили про довготривалі відключення світлаНавіть за оптимістичним сценарієм відключення будуть довгими - до 12 годин на добу. Песимістичні сценарії ще гірші.В осінньо-зимовий період в Ук...

Дрон Дракон: ЗСУ застосовують термітні боєприпаси

Українські військові ще у 2023 році задумувались над тим, як можна застосовувати термітну суміш разом із безпілотниками.Українські воїни почали застосовувати проти ворога безпілотник Дракон. БпЛА може...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

У ЄС вважають, що США ще не використали свої інструменти тиску на РФ

Представниця ЄС із закордонних справ Кая КалласГолова дипломатії ЄС висловила сподівання, що Вашингтон займе жорсткішу позицію щодо Москви, перш ніж припинити свої миротворчі зусилля.Верховна представ...

ЗМІ дізналися про "остаточну пропозицію" США Києву

Володимир Зеленський і Дональд ТрампУкраїна має офіційно визнати Крим "російським" і неофіційно - решту окупованих територій. Натомість отримає повернення невеликої частини окупованої Харківської обла...

ЄС застерігає США від визнання Криму російським

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая КалласЄС не збирається жодним чином послаблювати санкції проти РФ, а США припустяться серйозної помилки, якщо визнають Крим час...

БПЛА атакували Полтаву: у місті перебої зі світлом

У Полтаві повідомили про прильотиМісцева влада повідомляє про влучання по підприємствах. У пабліках пишуть про перебої зі світлом.Російські війська у ніч проти середи, 23 квітня, атакували дронами Пол...

У Харкові – шість прильотів і масштабна пожежа

Наслідки одного з попередніх ударів по ХарковуШість влучань протягом години сталися в Новобаварському районі, там спалахнула велика пожежа.Росія вдруге за ніч атакувала Харків безпілотниками. Місцева ...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,819,731

Лічильники

item