Допомога Києву від США та НАТО: у Білому домі підрахували програми підтримки України



Ми вже писали, що комплексний пакет допомоги Україні з боку НАТО, затверджений на саміті Альянсу, має зібрати докупи всі "натівські" проекти, а також частину двосторонньої допомоги, що надається Києву зараз.
Та якою є ця допомога?
Американська адміністрація по завершенню саміту Україна-НАТО оприлюднила "збірник фактів", де перерахувала всі існуючі лінії допомоги.
В Америці недарма роблять цей підрахунок – там хочуть зрозуміти, де найбільше потрібна додаткова підтримка.
"Військове співробітництво США та України переходить від "реагування на кризу" до довгострокового партнерства", - йдеться в публікації.
Його мета – розвиток більш підготовлених Збройних сил України, здатних взаємодіяти з НАТО.
Що ми отримуємо від США?
У рамках двосторонньої допомоги США у 2016 фіскальному році надають Україні $335 млн. В підсумку загальний обсяг допомоги США з 2014 року складе понад $600 млн.
"Це партнерство допоможе Україні ефективно захищати і забезпечувати свою територіальну цілісність, поглибить інституційні реформи і поліпшить процес розробки вимог до захисту ресурсів та управління ними", - відзначають у Вашингтоні.
Пакет допомоги від США включає двосторонню підтримку в трьох основних сферах.
Навчання: 350 американських військових інструкторів проводять навчання п'яти батальйонів Збройних сил України та одного батальйону Сил спеціальних операцій, а також допомагають у розробці довгострокового плану підготовки кадрів.
Обладнання: контрартилерійські і контрмінометні радари, засоби зв'язку, засоби навчання, логістична інфраструктура та ІТ-системи, тактичні безпілотні літальні апарати і медичне обладнання.
Радники: зміцнення реалізації ключових реформ, таких, як розвиток громадянського контролю, підвищення ефективності та прозорості і боротьба з корупцією.
Крім того, багатонаціональна Об'єднана комісія з реформи оборони і співпраці в області безпеки з Україною (MJC), на чолі з США у партнерстві з Канадою, Литвою, Великою Британією, оцінює українські вимоги та пріоритети підготовки, обладнання та консультаційні ініціативи.
США і Україна також проводять щорічні навчання в Україні – наземні миротворчі Rapid Trident і навчання військово-морських сил Sea Breeze в Чорному морі.
"Ці навчання спрямовані на зміцнення взаємодії та регіональної безпеки, а також надсилають важливий сигнал надії для України та інших регіональних партнерів. Україна також бере участь в інших навчаннях, які США проводять в Європі", - зазначають у Білому Домі.
Чим допомагає НАТО?
Отже, повертаємося до нових рішень Альянсу щодо підтримки України, ухвалених на Варшавському саміті.
Комплексний пакет допомоги, схвалений у Варшаві, дозволить впорядкувати та підвищити допомогу НАТО за кількома напрямами.
Якого обсягу набуде ця підтримка через виконання Варшавських рішень – побачимо згодом. А наразі – надаємо перелік вже наявних програм.
Консультаційна підтримка: резиденти і нерезиденти НАТО і консультанти країн-союзників надають допомогу Україні в широкому колі питань безпеки, в тому числі організації та стратегічних реформах.
Військова реформа: основна допомога включає потенціал та інституційне будівництво, підвищення кваліфікації цивільних працівників та стратегічні комунікації.
Військова освіта: фахівці НАТО співпрацюють з вісьмома оборонними інститутами, трьома навчальними центрами, Дипломатичною академією України з метою підвищення кваліфікації співробітників і розробки навчальних програм, які відповідають західним стандартам.
Протидія саморобним вибуховим пристроям (СВП) і розмінування: НАТО проводить операції з гуманітарного розмінування та реалізує проект з підвищення потенціалу України для протидії СВП.
Знешкодження вибухонебезпечних предметів: союзники надають підтримку Україні в утилізації застарілої стрілецької зброї, легких озброєнь, боєприпасів і протипіхотних мін.
Окремий напрямок допомоги з боку НАТО – так звані "трастові фонди", які забезпечують і фінансування, і консультативну підтримку.
Через агресію Росії проти України лідери країн НАТО на саміті в Уельсі в 2014 році створили чотири трастові фонди для підтримки України: Командування, управління, зв'язок і комп'ютери (С4); Логістика та стандартизація; Кібероборона; Військова кар'єра; Медична реабілітація.
Ще один фонд, який спеціалізується на розмінуванні, був створений згодом, після саміту в Уельсі.
Допомога США і НАТО
для Грузії та Молдови
Україна – не єдина держава, що потерпає від російської агресії, і тим більше не єдина, якій західні партнери надають допомогу.
США в останні роки збільшили двосторонню допомогу в сфері безпеки для Грузії, щоб підвищити обороноздатність і спроможність збройних сил до взаємодії з НАТО.
У 2015 році США надали $20 млн військової допомоги, внаслідок чого загальна сума допомоги зросла до $30 млн. Грузія бере участь у дев'яти щорічних навчаннях, що фінансуються США.
"Допомога у сфері безпеки для Грузії залишається на високому рівні у 2016 році і, за прогнозами, залишиться такою наступного року", - заявляють у Вашингтоні.
На саміті НАТО в 2014 році був прийнятий основний пакет НАТО-Грузія (SNGP),
його мета – зміцнити обороноздатність Грузії і допомогти їй у підготовці до членства в Альянсі.
Наразі Альянс створив у Грузії офіс зв'язку НАТО (NLO) та Спільний Навчальний центр (СТЕК), через які надаються консультації щодо комплектування, стратегічного та оперативного планування, військової поліції та стратегічної  комунікації. НАТО також надає допомогу у створенні грузинського логістичного потенціалу.
США минулого року збільшили військову допомогу Молдові в рамках Європейської ініціативи запевнення (European Reassurance Initiative) майже на $10 млн, до $11,25 млн.
Кошти підуть на обладнання для безпечних комунікацій, мобільність та медичне устаткування. "Сполучені Штати будуть продовжувати приділяти пріоритетну увагу безпековій допомозі для Молдови у 2016 та 2017 роках", - зазначили у Білому домі.
НАТО втілює затверджений у 2015 році поетапний пакет оборони і безпеки для Молдови (DCB). Перший пропонує допомогу команди експертів НАТО з питань реформи оборони у розробці нової стратегії національної безпеки та стратегії національної оборони і національної військової стратегії.
Другий етап передбачає надання допомоги і консультації в розвитку наземних та військово-повітряних сил Молдови, командування та управління, навчань та інфраструктури, кібероборони та військової освіти, а також допоможе у боротьбі з корупцією.

Related

Ляшко викликав Порошенко на публічні дебати

Ляшко викликав Порошенко на публічні дебати. Про це лідер Радикальної партії заявив на своїй сторінці в "Фейсбук"."Президент Порошенко публічно звинуватив нашу команду в тому, що ...

Вячеслава Чорновила после ДТП добили кастетом - экс-замгенпрокурора

Бывший заместитель генпрокурора Николай Голомша рассказал о некоторых обстоятельствах гибели лидера Народного Руха Украины Вячеслава Чорновила, произошедшей 25 марта 1999 года. По официал...

Порошенко розповів, як збирається повертати окуповані території

Забезпечити відновлення українського суверенітету й української влади на окупованій частині Донбасу можна лише одним шляхом – через виконання Мінських домовленостей.  Про це у неділю ввеч...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Президент назвав кількість воєнних злочинів РФ

ВВолодимир Зеленський виступив перед учасниками Бучанського самітуУкраїнці не пробачать російських злочинів, бо це означало б погодитися, що така система, як теперішня російська, нібито має право на і...

Удар по драмтеатру у Чернігові: повідомлено про заочну підозру генералам РФ

СБУ повідомила про заочну підозру ще двом генералам РФГенералам РФ Зуську та Драговаловському повідомлено про підозру - порушення законів та звичаїв війни.Зібрано доказову базу на ще двох російських г...

Нідерланди надають Україні €500 млн на дрони

Гійс Туїнман і Рубен Брекельманс днями перебували в УкраїніПро це оголосили міністр Рубен Брекельманс та державний секретар Гійс Туїнман, що перебували днями з візитом в Україні.Нідерланди профінансую...

Сирський підвів підсумки боїв на фронті у березні

Олександр Сирський постійно працює у бригадах ЗСУСили оборони там, де це можливо, застосовують тактику активної оборони, на деяких ділянках фронту просуваються вперед, зазначив Олександр Сирський.Голо...

Трамп спитав у Стубба, чи можна довіряти Путіну

Трамп і Стубб за грою в гольф обговорили ПутінаПід час неформальної зустрічі з президентом Фінляндії глава Білого дому спитав про його думку щодо російського диктатора.Президент США Дональд Трамп під ...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,786,420

Лічильники

item