Завжди свіжі новини з України та Світу. Політика, економіка, суспільство, євросоюз, спорт, технології, здоров'я, смачно та інше. #новини, #свіжі_новини, #політика, #україна, #смачно
Дев'ять потерпілих перебувають у лікарніОбласна влада вдень 29 березня уточнила, що кількість постраждалих у Дніпрі зросла до 24 осіб.День жалоби оголошено в Дніпрі на неділю 30 березня, після російсь...
ЗСУ стримують російські атаки на сході і півдні УкраїниНайбільше боїв точиться на Покровському напрямку, де російські війська атакують в районах 14 населених пунктів.З початку поточної доби відбулося ...
фото з сайту Lviv.MediaДержавне бюро розслідувань і Служба безпеки України провели обшуки у військовій частині Нацгвардії 4114 у Львові: чотирьом посадовцям військової частини вручили підозри за...
Руйнування у місті Часів Яр на ДонеччиніУ зв’язку зі щоденними ударами Росії по українській території реальна сума збитків продовжує щодня зростати, зазначила Ірина Мудра.Від початку військової агресі...
Наслідки атаки російських дронів на Харків / Фото: Олег СинєгубовВнаслідок російської атака на Харківщину поранені троє дітей.Кількість постраждалих через вечірню атаку Харкова ворожими дрон...
За 25 років незалежності українські конструкторські бюро і військові заводи виготовили чимало новітньої бойової техніки.
Редакція виділяє найпотужнішу зброю українського виробництва.
БМ "Оплот"
"Танк "Оплот" - сучасна бойова машина, яка ефективна і при обороні, і при наступу. Броня, яка на ньому встановлена — забезпечує захист від кумулятивних і бронебійних снарядів. Танк витримує їхні удари", - так на початку серпня охарактеризував сучасний український танк "Оплот" Олександр Шейко, головний інженер заводу ім. Малишева.
Сучасні бойові танки в Україні почали виготовляти з 2008 року. За основу взяли модернізацію ТУ-84. Таку військову машину харківський завод ім. Малишева виготовляв з 1993-го. Однак мобільність, габарити і вогнева міць цих танків за 15 років застаріли. Тому на заводі прийняли рішення розробляти нову модифікацію бойової машини. На розробку першого танку "Оплот" конструктори витратили 3 місяці. А 2009-го він вже був представлений на військовому параді у Києві до Дня Незалежності. Тоді ж конструктор танку Михайло Борисюк заявив, що Україну оточують дружні держави і війську достатньо буде отримувати не більше 10 танків у рік.
"У нас миролюбива політика і держави навколо дружні. Тому танків буде достатньо", - заявив Борисюк.
Після схвальних відгуків військових завод ім. Малишева отримав від держави замовлення на 10 танків. За один планувалося платити 29, 5 млн. грн. Але за кілька місяців контракт було розірвано. Виявилося — у держави не вистачає коштів на купівлю машин.
Натомість зацікавленість в новітніх українських бойових машинах висловив Таїланд. У 2011 році тайська влада уклала з харківським заводом контракт на 200 млн. доларів. За ці гроші українці мають зробити Таїланду 49 машин. 20 з них вже передані.
Серійне виробництво танків для української армії почалося у 2013 році. Кількість сучасних машин у війську не розголошується. Однак ще у жовтні торік начальник бронетанкового управління ЗСУ Юрій Мельник запевнив, що протягом 2016-го усі військові частини будуть забезпечені цими танками.
У світі українські танки "Оплот" користуються все більшою популярністю. В умовах ізоляції Росії — все більше держав переключають свою увагу саме на українську зброю. Зокрема країни південної Африки. При цьому головною перевагою "Оплотів" вважають вагу у 50 т. Така маса дозволяє танку переїжджати будь який міст без ризику його обвалу.
Станції радіотехнічної розвідки "Кольчуга"
Військові спеціалісти вважають "Кольчугу" кращою станцією радіотехнічної розвідки у світі. Комплекс складається з трьох установок, які закріплюють на військових вантажівках.
Завдяки своїм антенним системам "Кольчуга" здатна виявляти радіотехнічні прилади, які встановлені на усіх сучасних бойових машинах: танках, літаків, артилерійських системах і військових човнах. Простіше кажучи – "Кольчуга" здатна виявляти техніку противника. При цьому цілі виявляються у радіусі до 1000 км. А потужний бортовий комп"ютер – виводять на екран точні координати виявленої мішені. При цьому захисна система "Кольчуги" налаштована таким чином, що місце розташування станції противник виявити не може. Установка є невидимою для радіотехнічних систем ворога.
"Кольчугу" почали розробляти у 1987 році на донецькому заводі "Топаз". На озброєнні української армії нині близько 20 таких станцій. Однак невідомий їх технічний стан. Так у 2007 році на заводі повідомляли, що в Україні немає жодної робочої "Кольчуги".
Зараз завод "Топаз" перенесений з окупованої території до Запоріжжя. Там планують модернізувати станцію вже до кінця цього року. Оновлені установки надійдуть у ЗСУ.
"Кольчуги" користуються попитом в інших країнах. Станом на 2011 рік за одну установку платили 25 млн. грн. У світі станція відома і через "кольчужний" скандал 2002-го. Тоді колишній майор державної охорони знаходячись в Америці розповів, що "Кольчуги" продавалися в Ірак. Враховуючи тодішні військові дії американців у цій країні – така заява сильно вдарила по міжнародному іміджу України. Погіршилися стосунки тодішнього президента Леоніда Кучми з лідерами інших країн. Однак слід зазначити, що жодної "Кольчуги" в Іраку так і не було знайдено.
БТР Буцефал
Бронетранспортер БТР-3 створений ще в 2000 році міжнародним консорціумом, куди входило Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова. Має бойовий модуль "Штурм-М", куди входять 30-мм автоматичний гранатомет, 7,62-мм кулемет і протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) "Бар'єр".
Спершу броньовики виготовляли тільки на експорт. Перша партія у 2010 році поїхала до Таїланду. Ще одні броньовики — БТР-4Е продали у 2009 році в Ірак. Ця модифікація "Буцефала" була оснащена бойовим модулем "Парус", який за своїм складом схожий на модуль "Штурм".
На озброєння ЗСУ "Буцефал" був прийнятий в 2012 році. Але перші машини у війська потрапили тільки в березні 2014 року
Снайперські гвинтівки VPR-308 і VPR-338
Їх виготовляють на київському заводі "Маяк". Перша гвинтівка має калібр 7,62 мм, масу 7 кг і прицільну дальність до 900 метрів. Другий варіант - калібр її становить 8,6 мм, а вага – близько 10 кг. Ця гвинтівка здатна вражати цілі на відстані до 1500 метрів, включаючи навіть літаки і вертольоти, що знаходяться на стоянці.
Новітніми українськими гвинтівками Міністерство оборони має намір замінити застарілу снайперську зброю. 2014-го перші 12 комплектів цієї зброї були закуплені та передані до Національної гвардії. А на самому заводі заявили, що готові до конвеєрного виробництва цієї зброї.
До початку виробництва гвинтівок – основною снайперською зброєю української армії була російська СГД – снайперська гвинтівка Драгунова. Однак VPR 308 і VPR 388 мають значно кращу точність. Вони надзвичайно зручні у стрільбі.
"Це важлива обставина. Наші гвинтівки мають високу точність. На одних з навчань у гірській місцевості – ціль була вражена на відстані у 1,3 км. При чому у мішень потрапили всі чотири випущені кулі", - розповів директор заводу "Маяк" Олександр Перегудов.
Ракети "Коршун"
Крилаті ракети конструкторське бюро "Південне" вперше показало на київській виставці новітньої української зброї в 2014 році. Військові експерти відразу заявили – ці ракети обов"язково мають бути взяті на озброєння ЗСУ. Вони можуть стати стримуючим фактором для будь-якого агресора.
Ракети "Коршун" можуть запускатися з землі, літака ті військових суден. Бойова частина ракети важить 480 кг. Боєголовки можуть бути різного типу: осколково – фугасні, проникаючі і касетні. Здатні вражати живу силу, аеродроми, техніку і командні пункти противника на відстані у 280 км.
Після запуску – ракети "Коршун" здатні підлаштовуватися під умови рельєфу місцевості. Це мінімізує потрапляння "Коршуну" у наземні перешкоди, які можуть траплятися при запуску. Важливо, що боєголовки можуть летіти до цілі, або вражати її - на висоті у 50 км. Це означає, що "Коршун" недосяжний для систем, які можуть перехоплювати крилаті боєголовки. Український виріб значно перевищує у потужності і відомий російський "Бук", який може вражати цілі лише на висоті, яка не перевищує 20 км.
Студент із Польщі під час відпочинку з друзями в ресторані публічно спалив у каміні стилізоване зображення Герба України, яке прикрашало стіну залу.
СБУ примусово повернула до Польщі грома...
Після тривалої перерви Харківське авіапідприємство відновлює виробництво надлегких літаків ХАЗ-30.
Ці машини призначені для навчання пілотування, повідомляють у Департаменті зовнішньо-економічної ...
В американському місті Палатайн, неподалік Чикаго, відкрилася українська школа боксу та кікбоксингу.
Головним тренером став володар 6-го дану, президент Федерації таеквондо України Олег Соловей ...
Командир 3-го штурмового корпусу Андрій Білецький Андрій Білецький розповів, чи зможе Європа замінити допомогу США.Командир 3-го штурмового корпусу Андрій Білецький зазначив, що ос...
Трамп погодився, що Волц "облажався", але зрештою вирішив поки що не звільняти йогоДва джерела Politico припустили, що Трамп зрештою звільнить свого радника з нацбезпеки "кілька два тижні".Віце-презид...
Дев'ять потерпілих перебувають у лікарніОбласна влада вдень 29 березня уточнила, що кількість постраждалих у Дніпрі зросла до 24 осіб.День жалоби оголошено в Дніпрі на неділю 30 березня, після російсь...
Україна поступово повертає дітейВік дітей - від 11 до 16 років. Їх повернули з тимчасово захоплених територій Криму, Донецької, Луганської і Запорізької областей.Україна повернула ще п’ятьох дітей з т...
Місце "прильоту" у Кривому РозіРосійська ракета впала поміж житлових будинків, в один з яких раніше вже було пряме влучання.Російська агресори завдали удару ракетного удару по місту Кривий Ріг. Про це...