Ядерна доктрина Обами знівелює мир у світі - Times
https://povnatorba.blogspot.com/2016/08/times.html
Відмова США від превентивного ядерного удару дестабілізує ситуацію у всьому світі.
Відмова президента США Барака Обами від превентивного ядерного удару загрожує світовій стабільності, пише The Times.
Через кілька місяців після того, як Обама вперше зайняв президентське крісло e 2009 році, він розповів про своє бачення світу без ядерної зброї, нагадує видання.
Незабаром після цього він став лауреатом Нобелівської премії миру. І ось зараз, наприкінці свого другого терміну, нібито намагаючись виправдати цей аванс, він намагається вилучити з американської військової доктрини її головну частину - можливість першими застосувати ядерну зброю.
На ділі це нібито сміливе рішення веде до того, що Вашингтон позбавляється можливості запобігати агресії, вважає газета.
"І замість того, щоб відстрочити Армагеддон, такий крок може лише призвести до глобальної невизначеності і підштовхнути держави-ізгої до ризикованого кроку - і аж ніяк не зробить світ безпечнішим", - пише видання.
The Times зазначає, що таке рішення Обами лякає Британію, оскільки будь-яке різночитання у військовій доктрині США і її союзників по Раді безпеки робить концепцію єдиного стримування безглуздою.
У момент кризи позиція відмови від першого удару гарантуватиме лише замішання, адже в заключному комюніке, прийнятому нещодавно на саміті НАТО у Варшаві йшлося про те, що обставини, за яких НАТО буде змушена застосувати ядерну зброю, вкрай малоймовірні.
"Але між вкрай малоймовірні і ніколи, ні за яких обставин, є величезна різниця", підкреслює газета.
Видання зазначає, що найбільшу стурбованість ініціатива Обами викликає у Японії і Південної Кореї, які справедливо вважають, що вона може бути розцінена як запрошення до дії лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, який поспішає завершити роботи над створенням примітивної ядерної бомби.
Відсутність гарантій безпеки може також підштовхнути вразливі країни регіону до створення власних арсеналів на випадок нападу з боку Пхеньяна, зазначає видання.
Хоча Обама виношував свої плани задовго до того, як кандидатом від республіканців був обраний Дональд Трамп, багато хто поспішив побачити в цьому недовіру до дій можливого майбутнього президента.
У свою чергу Дональд Трамп був напрочуд відвертий у тому, як він вчинив би на посаді головнокомандувача. "Я буду останнім, хто застосує ядерну зброю", - заявив він.
Зміна у військовій доктрині, що виключає застосування ядерної зброї першими, не дає ніяких очевидних переваг, підбиває підсумок The Times. Навпаки, вона знижує оборонну міць США і НАТО в цілому і може стати останнім безрозсудним жестом Обами.