Чому Меркель злякалась наступу Путіна на Донбасі


Схоже, у Берліні всерйоз підозрюють, що Путін може почати наступ на Донбасі. Причиною такого страху, вочевидь, є російський блеф, чи то переданий по дипломатичних каналах, чи то "згодований" німецькій розвідці.



Президент України поговорив по телефону в повному нормандському форматі. В сенсі з Меркель, Олландом і Путіним.
В процесі розмови всі її учасники "підтвердили відданість імплементації Мінських домовленостей у частині, яка стосується як безпекових, так і політичних аспектів врегулювання". А ще – привітали домовленість про відновлення режиму припинення вогню з нагоди Великодня, закликали "інтенсифікувати зусилля задля звільнення та обміну затриманих за принципом "всіх на всіх", і засудили погрози спостерігачам моніторингової місії ОБСЄ.
Єдиним, що було в цій розмові нового, і не повтореного мінімум з півдесятка разів на інших подібних переговорах – це колективна подяка Франсуа Олланду за його зусилля на "нормандській ниві", та сподівання, що цей формат продовжить роботу після президентських виборів у Франції.
В цьому місці можна було б поіронізувати стосовно того, що процес виконання Мінських угод, схоже, переживе не тільки каденцію французького президента, але й "політичних довгожителів" на кшталт Меркель чи Путіна. Він, власне, іще всіх нас може пережити, цей довголітній "процес нормалізації" конфлікту, який одна сторона припинити не хоче, а інша, чого гріха таїти, не може.
Політичні аналітики – як українські, так і російські та європейські – героїчно, але явно безуспішно намагалися знайти в цій зустрічі бодай якийсь практичний сенс – ну, окрім прощання з французьким президентом, звичайно.
В числі можливих варіантів називалась підготовка до візиту Ангели Меркель у Москву, який відбудеться 2 травня, але подібна гіпотеза виглядає не надто правдоподібно. Бо якщо фрау канцлерін хотілось "звірити годинники" з союзниками – вона могла поговорити з Олландом, чи, на крайній випадок, з Олландом та Порошенком. Якщо їй було потрібно узгодити теми майбутньої двосторонньої зустрічі в Москві – то логічною виглядала б розмова з Володимиром Путіним. Збирати ж усі зацікавлені сторони біля слухавок одночасно потреби явно не було. І навіть з Олландом можна було попрощатися без "друга Вольдемара".
Власне, і несподіваний візит до Москви теж виглядає трохи дивно. Після того, як Меркель остаточно побила горщики з Путіним два роки тому, в Берліні неодноразово заявляли, що візит на найвищому рівні можливий тільки у випадку помітного прогресу на Донбасі чи в Сирії. Помітити прогрес – хоч там, хоч там – сьогодні не вдасться навіть зі збільшувальним приладом.
Тому причина несподіваної поїздки Меркель до Москви, вочевидь, інша. І якщо відкинути популярну серед "жовтих" ресурсів конспірологічну маячню про наявність у Путіна "компромату на Меркель" (цікаво – компромат такий самий, як на Трампа?), то єдиною ймовірною версією такої різкої зміни позиції Берліну є страх. Страх перед можливим радикальним загостренням на Донбасі.
У цю гіпотезу чудово вкладається і безпредметна розмова "нормандської четвірки", в ході якої Меркель в присутності Олланда та Порошенка хотіла прозондувати настрій російського президента та його наміри стосовно найближчих дій. І наступний візит до Москви, в процесі якого німецька канцлерка, ймовірно, говоритиме про перспективи Донбасу і "вічно живої" імплементації Мінських угод, та вмовлятиме Володимира Володимировича не робити дурниць – в тому числі, і задля його ж власного блага.
Звідки могла взятись подібна інформація в німецької канцлерки, якщо США, НАТО та інші глобальні гравці не демонструють серйозної занепокоєності, і навіть в Україні говорять про перспективи локальних загострень після появи листя на кущах – але ніяк не про початок масштабних бойових дій?
Скоріше за все, має місце тривіальний обман. Ображений ігноруванням з боку Трампа, Путін намагається продемонструвати собі і своєму населенню той факт, що він іще щось вирішує – і з ним іще вимушені говорити. Хай навіть під загрозою війни. І надає інформацію про можливе загострення німецькій розвідці.
При тому що реальний початок масштабних бойових дій на сході України зараз є вкрай малоймовірним із цілого ряду причин. Економічна слабкість Росії, зростання негативного ставлення до ЛДНР навіть серед лояльних російських обивателів, непередбачуваність реакції США за президентства Трампа – все це стримує Володимира Путіна від різких рухів куди як краще, ніж дипломатичні вмовляння. Але він любить, коли його вмовляють. Втративши повагу, Володимир Путін надіється принаймні на страх. Нехай і викликаний обманом.

Related

Ну что россияне? Что бы вы там ни говорили по телевизору, но вот ваше реальное положение сейчас.

Итак, внешнеполитические итоги. С Европой мы разосрались, и, похоже, очень надолго. Если б не наш газ, они б с нашим руководством общались только через автоответчик. Прибалтика с Россией ничего об...

Хорвати б’ють російських туристів

Боротьба з російськими загарбниками набуває всеслов’янського розмаху. Відкриті бойові дії Росії проти України викликали ставлення до росіян як до агресорів у багатьох країнах світу. У Білорусі ...

Россия распадется под тяжестью беззакония, воровства и дремучих звериных инстинктов режима Путина

Сегодня ведущие российские эксперты, правозащитники, постоянные члены «Круглого стола 12 декабря» приняли заявление «Россия в Военном времени». Лилия Шевцова, Георгий Сатаров, Людмила Алексеев...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Президент назвав кількість воєнних злочинів РФ

ВВолодимир Зеленський виступив перед учасниками Бучанського самітуУкраїнці не пробачать російських злочинів, бо це означало б погодитися, що така система, як теперішня російська, нібито має право на і...

Удар по драмтеатру у Чернігові: повідомлено про заочну підозру генералам РФ

СБУ повідомила про заочну підозру ще двом генералам РФГенералам РФ Зуську та Драговаловському повідомлено про підозру - порушення законів та звичаїв війни.Зібрано доказову базу на ще двох російських г...

Нідерланди надають Україні €500 млн на дрони

Гійс Туїнман і Рубен Брекельманс днями перебували в УкраїніПро це оголосили міністр Рубен Брекельманс та державний секретар Гійс Туїнман, що перебували днями з візитом в Україні.Нідерланди профінансую...

Сирський підвів підсумки боїв на фронті у березні

Олександр Сирський постійно працює у бригадах ЗСУСили оборони там, де це можливо, застосовують тактику активної оборони, на деяких ділянках фронту просуваються вперед, зазначив Олександр Сирський.Голо...

Трамп спитав у Стубба, чи можна довіряти Путіну

Трамп і Стубб за грою в гольф обговорили ПутінаПід час неформальної зустрічі з президентом Фінляндії глава Білого дому спитав про його думку щодо російського диктатора.Президент США Дональд Трамп під ...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,786,358

Лічильники

item