Корейська загроза. У Кіма точно є бомба?

Кім Чен Ин інспектує водневу бомбу

Північна Корея, імовірно, стала членом ядерного клубу.


Державне інформагентство Північної Кореїповідомило, що країна розробила водневу чи термоядерну бомбу. За даними агентства, боєголовку, готову до завантаження на міжконтинентальну ракету, оглянув лідер КНДР Кім Чен Ин.
Вчора опівдні (за місцевим часом) на ядерному полігоні Пхунгері, у північно-східній частині Корейського півострова, бомба була випробувана. Сила вибуху в 5-10 разів перевищила всі попередні вибухи, що проводилися в КНДР.
 
Навіть західні експерти, які раніше ставилися скептично до ядерної програми КНДР, визнали, що Північна Корея здійснила прорив.
 
Чим це загрожує миру, розбираоись ЗМІ.
 
Бомба таки є?
 
Офіційний Пхеньян повідомляє, що потужність боєголовки може досягати сотень кілотонн у тротиловому еквіваленті, а всі компоненти для її виробництва робляться в КНДР, що дозволить країні створити стільки ядерної зброї, скільки вона захоче.
 
Водневу бомбу складніше виготовити, ніж атомну. Однак вона досяжна для країни, яка вкладає більшу частину своїх ресурсів в озброєння.
 
Проте наука ще не в змозі винести висновок щодо того, що дійсно вибухнуло минулої ночі під землею в Північній Кореї.
 
Найповніші дані надходять з Організації з Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань зі штаб-квартирою у Відні. Її експерти підтверджують: у Північній Кореї сталося незвичне сейсмічне явище потужністю 5,9 бала за шкалою Ріхтера. Зіставлення даних, що стосуються сейсмічних хвиль, не тільки відкинуло можливість природного землетрусу, але й дозволило встановити місце вибуху: він стався за багато кілометрів на північний захід щодо місць, обраних Пхеньяном для випробувань, які слідували один за одним з 2006 року по минулий рік.
 
"Ми, звісно, не можемо з цілковитою впевненістю говорити, що цей пристрій є термоядерною боєголовкою, але в мене дуже мало сумнівів, що так воно і є", - розповів Джеймс Ектон, експерт з ядерної зброї в Центрі світу ім. Карнегі, у коментарі The Guardian.
 
Що далі?
 
У термоядерної зброї є важлива для КНДР особливість: зробити першу бомбу - украй складно, а ось в масовому виробництві вона може стати навіть дешевшою за плутонієву.
 
Збройовий плутоній отримати складно. Це нестабільний елемент, який генерується в атомних реакторах, його кількість завжди обмежена. Зате дейтерій (важкий водень) і літій-6, які потрібні для термоядерної бомби, значно доступніші.
 
 
Реакція
 
Сполучені штати дадуть потужну військову відповідь на будь-яку загрозу країні чи її території, заявив глава Пентагону Джеймс Меттис.
 
"Будь-яка загроза Сполученим Штатам чи їхнім територіям, включаючи Гуам чи нашим союзників, отримає потужну військову відповідь, яка буде ефективною і непереборною", - зазначив Меттис.
 
Він також заявив, що Вашингтон не прагне до повного знищення країни, а саме Північної Кореї. "Але у нас є багато можливостей для цього", - додав він.
 
У відповідь на ядерне випробування Пхеньяна Дональд Трамп заявив, що Північна Корея продовжує залишатися загрозою для Сполучених Штатів, а розмови з Пхеньяном не працюють.
 
До більш жорстких санкцій проти КНДР через останнє ядерне випробування закликали президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель.
 
У ЄС вважають, що Рада Безпеки ООН має зайняти тверду позицію щодо КНДР.
 
Південна Корея пообіцяла домогтися нових і найпотужніших санкцій Ради Безпеки ООН для повної ізоляції КНДР.
 
 
Бути війні?
 
У світі дедалі частіше говорять про американську інтервенцію в Північну Корею для зупинки ядерної програми Кіма.
 
"У таких умовах Північна Корея й надалі продовжуватиме випробування. На Пхеньян також тисне час. Щоб створити надійний захист для стримування американської інтервенції, необхідні надійні засоби доставки і боєголовки. А без випробувань це зробити неможливо. Поки КНДР не досягне стану, коли буде здатна завдати у відповідь удару, то почуватиметься вразливою", - вважає політичний аналітик з Інституту світової політики Микола Белєсков.
 
Експерт зазначає, що між випробуванням зброї і розгортанням бойової системи проходить дуже багато часу. Необхідно здійснити багато випробувань. Може бути два успішних запуски, а під час третього виникнуть проблеми.
 
"Зараз для Пхеньяна дуже небезпечний період, який змушує владу до радикальних кроків. Вони проводитимуть тестування старомодним методом - підриваючи ядерні пристрої. КНДР має потенціал, але він ненадійний", - підкреслив Белєсков.
 
Керівник Центру з міжнародної безпеки Інституту світової економіки і міжнародних відносин у Москві Олексій Арбатов впевнений, що незважаючи на явну напруженість навколо Північної Кореї, ні її влада, ні хто-небудь ще в регіоні не доведуть справу до реальної війни: "Північнокорейському режиму потрібно періодично лякати весь світ. Це країна, народ якої живе в убогості і безправ'ї і яка всі ресурси скерувала на ракетну програму, ядерну програму і підтримку мільйонної армії. Якщо періодично про себе не нагадувати, режим дуже швидко розвалиться, тому що він закоркується ізсередини. Крихітна країна - 20 млн населення, з мізерним економічним продуктом, а два місяці увесь світ говорить про Північну Корею. І режиму це потрібно, щоб сказати народу: бачите, ми велика держава, про нас говорить увесь світ. Але він не почне війну, тому що люди, які керують цією маленькою і бідною країною, живуть краще, ніж найбагатші люди в Америці, Європі і Еміратах. То ви думаєте, що вони хочуть покінчити із життям самогубством?"
 
Реальні військові дії, стверджує Олексій Арбатов, можливі тільки за таких умов: війна може виникнути тільки в тому випадку, коли у Вашингтоні вирішать, що пора покласти цьому край; США застосують зброю - і ось тоді розпочнеться війна з непередбачуваними наслідками; ця війна може призвести до застосування ядерної зброї, викликати колапс у світовій економіці, тому що вона паралізує зону Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де зараз зосереджені найпотужніші економічні ресурси.
 
При цьому експерт вважає, що Китай, від якого Вашингтон домагається жорсткого тиску на Кім Чен Ина, на такий тиск не піде: "Пекін міг би задавити Північну Корею економічно при тому, що зараз вона у всезагальному ворожому оточенні. Але навіщо йому домагатися зміни режиму в Північній Кореї? Він натискає на Північну Корею, щоб вона більше не випробовувала ядерної зброї, щоб вона обмежила ракетні випробування, але міняти режим Китаю взагалі не потрібно. Китаю хіба потрібна об'єднана Корея, могутня держава під самісіньким носом, та ще й з ядерною зброєю?"

Related

США заявили про ліквідацію одного з лідерів "Аль-Каїди"

У Пентагоні заявили про ліквідацію одного з лідерів "Аль-Каїди"Безпілотник США завдав удару поблизу Ідліба в Сирії - у Пентагоні кажуть, що "немає підстав вважати, що є втрати серед цивільного населен...

У світі заговорили про нову фінансову кризу

China Evergrande Group потягнув світові ринки внизНа Гонконгській фондовій біржі на 10% впали акції другого за величиною забудовника Китаю. Банкрутство компанії може викликати ефект доміно на ринку не...

У США сталася стрілянина в старшій школі

У середній школі в США відкрили стрілянинуУчнів евакуювали до тенісних кортів школи, проте відомо про постраждалих. Поліція поки що не розголошує подробиці. У місті Ньюпорт у штаті Вірджинія, США...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

WSJ дізналася про намір США взяти території біля ЗАЕС під свій контроль

ЗАЕССША запропонували нейтральний статус для територій навколо Запорізької АЕС та готові взяти їх під свій контроль.США пропонують надати нейтральний статус територіям навколо Запорізької АЕС і переда...

Трамп: лідери країн просять знизити мита

Дональд ТрампПрезидент США Дональд Трамп знову підняв тему мит у міжнародній торгівлі, заявивши про численні звернення від іноземних лідерів із проханням їх скасувати.Лідери деяких країн попросять зни...

Трамп сподівається, що Україна та РФ наступного тижня укладуть угоду й "зароблятимуть статки"

Дональд Трамп, фото Getty ImagesПрезидент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й почнуть вести великий бізнес зі США.Джерело: Трамп у своїй соцм...

МЗС ФРН незадоволене призначенням Бербок у Генасамблеї ООН - Spiegel

Очільниця німецького МЗС Анналена БербокНімецьке МЗС вже деякий час працює над тим, щоб забезпечити представництво Німеччини у Раді Безпеки ООН на два роки, починаючи з 2027-го.Німеччина може втратити...

Зеленський: РФ майже 3 тисяч разів порушила "тишу"

Російські військові не дотримувалися оголошеної Путіним "тиші"Російські військові не дотримувалися цілковитого припинення вогню. Сили оборони будуть дзеркально відповідати на подальші обстріли й атаки...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,816,765

Лічильники

item