Загроза згори. Астрономи прогнозують надпотужний спалах на Сонці в найближчі сто років
https://povnatorba.blogspot.com/2017/10/blog-post_909.html
Американські астрономи припускають, що в найближче сторіччя може статися спалах на Сонці, що виведе з ладу електроніку і засоби зв'язку на Землі.
Ймовірність такого спалаху складає 0,01%, що набагато більше, ніж ймовірність падіння на Землю астероїда, пише New Scientist.
Вчені з Гарвардського університету проаналізували дані про нещодавні зміни на Сонці і прийшли до висновку, що наступний сильний спалах відбудеться не пізніше, ніж в найближчі 750 років, а з вирогідністю 0,01% - в найближчі сто років.
"Сонце зазвичай мислиться як друг і джерело життя, але це також може бути і навпаки. Це просто залежить від обставин. Спалах може зламати всю електричну мережу, всі комп'ютери, всі охолоджуючі системи на ядерних реакторах. Багато чого може піти погано", - говорить один з авторів роботи, Аві Леб з Гарвардського університету.
Відзначається, що найбільш сильні спалахи трапляються приблизно кожні 20 мільйонів років. Породжувані ними потоки заряджених частинок здатні знищити озоновий шар, викликати зміни ДНК. Але і менш інтенсивні супервспишкі також можуть привести до серйозних наслідків.
У 1859 році подібний сонячний шторм, так зване Подія Керрінгтона, вже накривав Землю. Тоді стався масштабний збій телеграфних систем. Північні сяйва спостерігалися по всьому світу, навіть над Карибами; також цікаво, що над Скелястими горами вони були настільки яскравими, що світіння розбудило золотошукачів. А найсильніша буря з початку космічної ери (з 1957 року) сталася 13 березня 1989 року. Тоді полярне сяйво бачили в Сімферополі.
Раніше ЗМІ повідомляли, що 6 вересня 2017 року на Сонці стався найпотужніший спалах за 10 років. Спалах виник після злиття двох найбільших груп сонячних плям. Йому було присвоєно бал Х9.3, таких потужних спалахів на Сонці не було з 2006 року.
Як відзначають американські чиновники, спалахи привели до відключень радіозв'язку: високочастотні радіостанції випробували "втрати сигналу протягом години над освітленій стороною Землі", а зв'язок низькочастотного діапазону, яка використовується в навігації, був недоступним протягом години.