Порошенко зібрав таємну нараду у селі в Карпатах - ЗМІ


Президент Петро Порошенко на минулих вихідних провів таємну нараду в прикарпатському селі Гута. Там знаходиться резиденція "Синьогора".
Про це пише журналіст Соня Кошкіна на LB.ua
На запрошення глави держави "зустрітися вузьким колом, поговорити" відгукнулися: Володимир ГройсманІгор РайнінАндрій ПарубійЮрій ЛуценкоОлександр ТурчиновІгор КононенкоАрсен Аваков запрошення відхилив - його в Гуті не було. Так само, як Арсенія Яценюка, а також Бориса Ложкіна.
За словами джерел, зустріч більше нагадувала дружні посиденьки, ніж важливу нараду топ-керівників країни. Нарада, з якої відповідно до початкового плану повинні були вийти з двома рішеннями:
  • про призначення Турчинова главою виборчого штабу Порошенка;
  • про чітку стратегію майбутньої кампанії.

Секретар РНБО, зв свого боку, висунув гаранту - в обмін на свою згоду - три умови.
вирішити питання з Roshen. Якщо вже обіцяв його продати (ще 2014-го), але потім виникла історія зі "сліпим трастом", зараз питання вирішити все ж необхідно. Наприклад, передати корпорацію старшому синові, Олексію;
  • залишити в спокої Укроборонпром;
  • налагодити роботу системи влади від Києва і "до самих, до окраїн" - як єдиного цілого. На чолі якого не стояв би корупційний інтерес.

Поки глава держави взяв паузу, пише журналіст.
В кулуарах АП обговорюється стратегія формування трьох паралельних, які не перетинаються по функціоналу і сферах відповідальності - штабів.
Перший - так званий "публічний", розрахований на "зовнішнього" і "внутрішнього" споживача. Очолити його має хтось неодіозний, нейтрально-позитивний, обов'язково - майстерний оратор. Наприклад, голова фракції БПП Артур Герасимов.
Завдання другого - концентрація зусиль адмінресурсу: зв'язки з головами ОДА, місцевими елітами. Два найбільш очевидних претендента на роль керівника - глава АП Ігор Райнін і нардеп Сергій Березенко.
Третій, який повинен зайнятися створенням і підтримкою Сателітарне політичних проектів і "розмиванням" активів конкурентів. Тут очевидним фаворитом виступає заступник глави АП Віталій Ковальчук.
"На сьогодні в провладному таборі є мінімум четверо потенційних кандидатів в президенти: сам Порошенко, Яценюк, Луценко і Гройсман", - говорить один із близьких соратників гаранта.
Крім усього, на політичному порядку денному залишається дві опції.
Перша - конституційна реформа. Реформу, яка передбачає з істотні скорочення повноважень президента на користь парламенту, пропонували, ще навесні Яценюк і Аваков. "У такому варіанті, гарант, звичайно, не погодиться. Хоча реформа могла б стати чудовим входом із ситуації для всіх. Для нього - аргументом для другого терміну. ​​Мовляв, я - єдиний, дійсно демократично орієнтований президент, готовий урізати власні повноваження. Знову таки: якщо другий термін не вийде - чудовий варіант "відходу", - каже один зі співрозмовників в АП.
Опція номер два: нова партія влади (на базі чи НФ і БПП або принципово нова - на чому наполягали і наполягають Луценко і Ложкін).
В АП не приховують: оптимізму щодо другого терміну Порошенко на Банковій залишається все менше. Навіть серед його найближчих соратників. Знову-таки: вони ще не говорять про це вголос, але вже обговорюють між собою, більш того - активно розглядають "альтернативні" ставки, пише журналіст.
За грудневим опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, на виборах президента за Петра Порошенка проголосували б 16,9% виборців.
На виборах 2014-го за нього проголосували 54,7% виборців.

Related

Політика 4635366436179444383

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item