Північний потік-2 робить Київ вразливим – Волкер

Північний потік-2 робить Київ вразливим – Волкер
Волкер додав, що такий проект дасть змогу Росії напряму постачати газ до Європи в обхід України

Запуск Північного потоку-2 усуне необхідність транзиту через Україну і поставить її в більш вразливе політичне становище.

Проект Північний потік-2 ставить Україну політично в більш вразливу ситуацію, це суто політичний проект. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє Радіо Свобода.
За словами Волкера, погоджуючись на Північний потік-2, країни підтверджують роль Росії як головного постачальника в Європу і позбавляють РФ потреби транспортувати газ транзитом через Україну. Це ставить Україну політично в більш вразливу ситуацію.
На його думку, Північний потік-2 не додає нового маршруту, а замінює вже існуючий. "І ця заміна є суто політичною дією з боку Росії з тим, щоб поставити Україну, а певною мірою і держави Балтії та Польщі, в позицію більшої вразливості перед російським тиском. Це суто політичний проект", - сказав він.
Спецпредставник США підкреслив, що проект Північний потік-2 викликає занепокоєння з різних причин.
"Передусім найбільш важливим є те, що він розгортає тенденції, які спостерігалися в Європі в останні кілька років. І полягали вони в збільшенні диверсифікації джерел і шляхів енергопостачання. Що ми бачили - це побудова інтер-конекторів, які полегшували транспортування газу по всій Європі. Насправді Україна прямо вже не купує газ із Росії, українці купують російський газ на відкритому ринку, який надходить з Німеччини та Словаччини і за нижчими цінами через ринкові умови", - зазначив Волкер.
Відзначимо, Президент України Петро Порошенко впевнений, що кінцевою метою газопроводу Північний потік-2 є знищення Європи.

Related

Економіка 1831610796493596424

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item