Жінка 30 років проходила із забутою лінзою в оці
https://povnatorba.blogspot.com/2018/08/30_18.html
42-річна британка протягом 28 років ходила зі старою контактною лінзою в оці. Про те, що сторонній предмет застряг під повікою, жінка навіть не підозрювала.
За словами британки, останнього разу вона одягала лінзу у віці 14 років. Протягом усього цього часу жодного дискомфорту жінка не відчувала. Єдине, чим лінза давала про себе знати, було незначне опущення повіки. Пише інформаційно-розважальний блог BigPikcha.ru.
Звернутися в лікарню британку змусила пухлина. Утворення сформувалося на верхній повіці, унаслідок чого складки шкіри почали нависати над оком. Спершу пухлина не перевищувала розмір горошини, однак поступово продовжувала рости. Окрім того, стала вкрай болючою.
Лікарі направили жінку на МРТ. Обстеження показало кісту, тому британці призначили операцію. Хірурги успішно видалили утворення і в ньому ж знайшли й причину проблеми: у пухлині й "ховалася" стара надтріснута контактна лінза.
Це була так звана RGP — жорстка газонепроникна лінза, яку почали випускати в 60-х роках минулого століття. Такі моделі були вкрай непрактичними: завдавали дискомфорт і час від часу самі по собі вискакували.
У день, коли жінка одягала ці лінзи останній раз, її вдарили в око. Трапилось усе під час гри в бадмінтон. Тоді британка була переконана, що лінза просто випала. Однак насправді вона змістилася під верхню повіку й ніяк себе не проявляла протягом цілих 28 років.
Раніше розповіли, що причиною короткозорості у 95 відсотках випадків є спадковість. До групи ризику потрапляють передчасно народжені діти і ті, які в перші три роки життя перенесли інфекцію. Одним із методів лікування короткозорості є нічні лінзи. Вони запобігають прогресуванню недуги.