В NASA заявили, що відправлений до Сонця зонд Parker Solar Probe передав на Землю перші зображення. Вони зроблені набором з чотирьох інструментів, призначених для вивчення корони Сонця.
Ці фото довели, що всі системи космічного корабля працюють у штатному режимі.
9 вересня був вперше відкритий захист широкосмугового тепловізора сонячного зонда (WISPR). Це дозволило Parker зробити перше зображення навколишнього простору, повідомляє
CNET.
На зображенні два знімка, тому що апарат WISPR складається з двох телескопів.
Перше зображення з зонда Parker не містить Сонця, але воно містить ще одну опору сонячної системи: Юпітер. Газовий гігант - це яскрава пляма на правому зображенні. Зліва - знімок Чумацького шляху.
"Перші дані показали, що всі інструменти працюють ефективно - і це є доброю ознакою для нас і наших дослідницьких групп. Ми наближаємося до Cонця ближче, ніж будь-коли раніше. Parker Solar Probe повинен наблизитися до поверхні зірки приблизно на 6,2 мільйона кілометрів", - повідомили представники NASA.
У NASA повідомили, що місія поки що йде за планом.
На початку жовтня апарат наблизиться до Венери, після чого попрямує у бік Сонця.
Учені виявили планету, яка схожа на Землю та може бути придатна до життя. Вона обертається на орбіті Проксими Центавра - найближчої до нашого Сонця зірки. Проксиму b виявили ще у серпні 2016 року. Вона знаходиться на такій відстані від зірки, що теоретично там можуть існувати умови, придатні для життя, повідомляє NASA.