Свідчення дипломатів про Голодомор виклали в інтернет

Центр досліджень визвольного руху та Архів СБУ оприлюднив 26 листів, донесень та повідомлень від дипломатичних установ стосовно Голодомору ...

Центр досліджень визвольного руху та Архів СБУ оприлюднив 26 листів, донесень та повідомлень від дипломатичних установ стосовно Голодомору
Серія документів висвітлює бачення подій іноземними дипломатичними представниками Японії та Німеччини у Одесі, Харкові та Києві, а також візит в Україну лідера партії радикал-соціалістів, колишнього прем'єр-міністра Франції Едуара Ерріо, передає "Історична правда".
"Тепер вже встановлено, що катастрофа голоду сягнула всю Україну, і що винятками є райони, де ще наявний хліб. Судячи з наявних достовірних повідомлень, в українських селах померло від голоду 80% населення", — писав німецький консул у листі до Міністерства закордонних справ Німеччини у 1933 році.

Автор: "Історична правда"
Свідчення дипломатів про Голодомор виклали в інтернет
Повідомлення консулів про Голодомор
"Документи розповідають про заходи безпеки під час візиту Едуара Ерріо в УСРР, зокрема недопущення до нього "неблагонадійних громадян", у тому числі представників французьких колоністів, а також ретельно підібраний маршрут візиту зразковими селами та колгоспами. Як наслідок, французький політик, після повернення на батьківщину — не підтвердив наявність голоду за результатами свого візиту", - повідомляє видання.
"Українські селяни викликають порівняно з селянами інших республік жалюгідне враження своїм обідраним одягом та схудлими мощами, і це поряд з будівництвом гігантських розмірів фабрик, заводів та житла на Донбасі", пише японський консул Танака після поїздки республіками СРСР.

Автор: "Історична правда"
Повідомлення консулів про Голодомор
Повідомлення консулів про Голодомор


Автор: "Історична правда"
Повідомлення консулів про Голодомор
Повідомлення консулів про Голодомор

"Документи здобуті чекістами оперативним шляхом в іноземних консульствах на території України в час Голодомору яскраво свідчать, що попри намагання комуністичного режиму приховати злочин, інформація про голод та його масштаби ставала відома за кордоном" — говорить Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву СБУ.
Переглянути колекцію "Іноземні дипломати про Голодомор 1932-1933 в документах ОГПУ" можна на сайті Електронного архіву визвольного руху за посиланням.
Сучасні художники представили твори на тему Голодомору в Україні 1932-1933-х в історичній бібліотеці "Анджеліка" у Римі. Виставку назвали Out of memory ("Поза межами пам'яті").

Related

Суспільство 4239759022850590002

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item