Місія на зворотний бік місяця: навіщо Китай запустив зонд на супутник Землі

Місія на зворотний бік місяця: навіщо Китай запустив зонд на супутник Землі
Китай запустив зонд, який вперше в історії людства має сісти на зворотній бік місяця, повідомляють китайські ЗМІ.
У рамках місії "Чан'е-4" (Chang'e-4) зонд і місяцехід мають здійснити посадку в кратері Карман на боці місяця, який ніколи не видно з Землі.
Ракета-носій "Чанчжен-3В" стартувала з космодрому Січан у південно-західній провінції Сичуань.
Завданням місії є спробувати доставити зразки місячного ґрунту на Землю.
Зонд здійснить посадку на місяці не раніше початку січня.
Кратер Карман цікавий для науковців тим, що розташований в межах найстарішого і найбільшого об'єкта Місяця - басейна Південний полюс-Ейткен.
Дослідники вважають, що він утворився від зіткнення місяця з гігантським астероїдом мільярди років тому.
Зонд має з'ясувати характеристики геології місцевості та склад ґрунту.
Завдяки явищу, що має назву "синхронне обертання", з Землі ми можемо бачити лише один бік місяця.
Це відбувається, тому що час, який потрібен Місяцю для обертання навколо своєї осі, дорівнює часу одного обертання навколо Землі.
Хоча зворотний бік Місяця часто називають "темним", він, так само як і інший бік, також підсвічується Сонцем.


Зворотний бік місяцяКопирайт изображения
Image captionНа зворотному боці місяця товстіша кора і більше кратерів

Втім, цей бік Місяця дуже відрізняється на вигляд від того, який нам видно. Кора на зворотному боці більш товста і на ньому більше кратерів.
Потужне зіткнення, що утворило басейн Південний полюс-Ейткен, могло пробити місячну кору до шару мантії. Місія Чан'е-4 допоможе з'ясувати чи так це насправді і пролити світло на історію нашого єдиного природного супутника.

Картопля на місяці?

Місія також проаналізує радіосередовище на зворотньому боці місяця, щоб з'ясувати можливості для розміщення тут астрономічних радіотелексопів у майбутньому.
Зонд везе із собою контейнер вагою в 3 кг, що містить картоплю та насіння різушки Таля, для проведення біологічного експерименту.
Його розробкою займалися 28 китайських університетів.
"Ми хочемо вивчити дихання рослин і фотосинтез на місяці", - розповів державній агенції "Сінхуа" очільник експерименту Лю Ханьлун раніше цього року.


Місяцехід місії Чан'е-3Копирайт изображения
Image captionМісяцехід Юту, що став частиною місії "Чан'е-3", досліджував місяць у 2013 році

Оскільки зонд на зворотньому боці місяця не матиме в полі зору нашу планету, дані він відправлятиме через супутник "Цюецяо" (Queqiao), який Китай запустив у травні цього року.
Зонд розроблено на базі його попередника з місії "Чен'е-3", який відправився на місяць у 2013 році. Втім, новий зонд зазнав чимало важливих модифікацій.

Місячні амбіції

Зонд і місяцехід обладнані кількома камерами, радаром для сканування місячної поверхні, спектрометром для визначення мінералів і приладом для дослідження взаємодії сонячного вітру з місячною поверхнею.
Ця місія є частиною великої програми Китаю з дослідження Місяця. Перша і друга місія збирали дані з орбіти, а третя і четверта мали на меті проводити дії на поверхні супутника.
Завданням місій "Чан'е-5" та "Чан'е-6" буде повернення назад для доставки зразків місячного ґрунту в лабараторії на Землі.

Related

У NASA показали мапу аномальної погоди у світі

Кінець 2017 – початок 2018 років став вразив особливо аномальними погодними умовами. Карту, яка відображає, аномальні зміни опублікувало NASA. "Грудень і січень є ненормально теплими для більш...

Неймовірні перетворення: як стилісти змінюють зовнішність зірок

Ікон стилю із знаменитостей роблять професіонали.  Вони постійно придумують щось незвичне та нове, щоб зірка мала привабливіший вигляд. Якщо порівняти знімки селебретіс на червоних доріжках, т...

Історики розповіли про походження новорічної ялинки

Історики вважають, що традиція ставити ялинку на свята з'явилась у Німеччині.  З 1605 року традицію почав популяризувати німецький реформатор Мартін Лютер. Кажуть, що Лютер був натхненн...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Харків вдруге за ніч атакують БПЛА

У Харкові повідомили про атаку "шахедів"Перше влучання сталося близько другої ночі. Тоді БПЛА атакував цивільне підприємство. А о 4.49 місцева влада повідомила про нове влучання.У Харкові у ніч проти ...

Трамп розповів, як зможе залишитися на третій термін

Трамп хоче бути президентом знову і зновуОдин з методів: на вибори йде Джей Ді Венс, а після перемоги передає посаду Трампу. Однак, за словами лідера США, "є й інші методи".Президент США Дональд Трамп...

Угода про копалини: Трамп пригрозив Зеленському

Зеленський і ТрампГлава Білого дому заявив, що український лідер матиме "великі, великі проблеми", якщо спробує відмовитися від угоди про надра.Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України...

Стармер і Трамп домовилися продовжити тиск на Путіна

Кір Стармер і Дональд ТрампБританський прем'єр розповів президенту про продуктивні дискусії на зустрічі "Коаліції охочих".У неділю, 30 березня прем'єр-міністр Британії Кір Стармер провів телефонну роз...

Удар по Куп’янську: число постраждалих зросло

Росіяни вдарили авіабомбою по п'ятиповерхівціРосіяни скинули керовану авіабомбу на житлову п'ятиповерхівку у центрі міста. З'явилися фото наслідків удару.Внаслідок російського удару керованою авіабомб...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,785,638

Лічильники

item