Завжди свіжі новини з України та Світу. Політика, економіка, суспільство, євросоюз, спорт, технології, здоров'я, смачно та інше. #новини, #свіжі_новини, #політика, #україна, #смачно
У Броварському районі сталися пожежіЧерез падіння уламків сталося загоряння будівлі автосалону, пошкоджено п’ять авто. Ще п'ять автівок горіли на парковці.Безпілотники атакували Броварський райо...
Наслідки удару по ХарковуЗ-під завалів деблокували фрагменти третього тіла. Поранення отримали 32 людини, серед них - діти.У Харкові кількість загиблих через атаку ворожих БПЛА збільшилася до трьох. Щ...
Наслідки удару по ДніпруВ обласному центрі сталися пожежі, було поранено двох людей. Також гучно було у Кам'янському.Російські безпілотники у ніч проти п’ятниці, 4 квітня масовано атакували Дніпро та ...
ЗСУ отримають додаткові винищувачі F-16Для управління такими винищувачами підготували і українських пілотів, зазначив генерал Каволі.Україна отримає від партнерів додаткові винищувачі F-16, які вже го...
ЗСУ стримують російські атаки на сході і півдні УкраїниНа Покровському напрямку зберігається найвища активність російьких загарбників. Бої ведуться в районах 11 населених пунктів.Від початку поточної ...
Його називали сенсацією минулої президентської кампанії. Отримавши 8% голосів на виборах у 2014 році, Олег Ляшко посів третє місце, пропустивши вперед лише Петра Порошенка і Юлію Тимошенко.
У 2019, за даними різних соціологічних служб, рейтинг Ляшка коливається у межах 4-5% і в передвиборних перегонах він йде вже п'ятим.
Яким був шлях лідера Радикальної партії Олега Ляшка у політиці, на що він може розраховувати на цих виборах і що обіцяє українцям, розбиралась ВВС News Україна.
Буремні 90-ті
Родом з Чернігова Олег Ляшко у 90-ті працював журналістом у Києві і часто критикував владу на шпальтах газет. Він побував у в'язниці через звинувачення у кримінальній справі, не пов'язаній з журналістською діяльністю, але врешті судимість з нього повністю зняли.
Копирайт изображения
В 1999 році Олега Ляшка, головного редактора опозиційної газети "Політика", засудили за наклеп до умовного покарання, а газету закрили. Від відповідальності його звільнили у 2001 році, коли з Кримінального кодексу прибрали статті, за якими його засудили. Ще через п'ять років він виграв у цій справі позов до України у Європейському суді з прав людини.
Депутат від БЮТ і власний проект
Олег Ляшко двічі проходив до Верховної Ради за списком Блоку Юлії Тимошенко. Він був одним з найвідоміших спікерів цієї політсили. Але дороги пана Ляшка і Юлії Тимошенко розійшлися після її поразки у президентській кампанії 2010 року.
Того ж року його виключили з фракції БЮТ за співпрацю з коаліцією президента Януковича. Після цього пан Ляшко розпочав свій власний проект - Радикальну партію. Він став епатажним критиком "режиму Януковича" - приносив на мітинги вила, якими обіцяв вигнати корупціонерів, а до Ради ніс гарбуза, картоплю і землю, під Кабмін приводи корів, бився з депутатами і був одним з найперших політиків - активних користувачів соцмереж.
Копирайт изображения
На парламентських виборах 2012 року його партія ледь набрала 1%, а він зумів пройти до Ради через свій округ в Чернігівській області.
Представники опозиції звинувачували його у співпраці з адміністрацією Віктора Януковича і називали його партію технічною, вказуючи, що його виборча кампанія є дуже дорогою, а він є частим гостем ефірів провладних телеканалів. Олег Ляшко це все заперечував.
І в коаліції, і в опозиції
Попри оптимістичні прогнози соціологів і яскравий результат на президентських виборах у 2014 році, на позачергових виборах до парламенту того року Радикальна партія Олега Ляшка набрала лише 7%. Низький відсоток серед іншого політик пояснював інформаційною кампанією проти нього "на одному з відомих каналів, які належать олігарху Коломойському".
Зараз його фракція у Раді нараховує 21 депутата. Він провів у Раду кількох командирів батальйонів АТО, один з яких, втім, з фракції згодом вийшов, кількох бізнесменів і чиновників, співачку Злату Огневич та сина провідника УПА Романа Шухевича Юрія-Богдана Шухевича.
У 2014 Олег Ляшко критикував владу, вимагаючи активніше боротися із сепаратистами на сході, а після виборів увійшов до провладної коаліції, щоб вийти з неї вже за рік, у 2015 році. Радикальна партія, як заявив тоді політик, перейшла до опозиції.
Копирайт изображенияImage captionУ цьому скликанні Ради Олег Ляшко був і в коаліції, і в опозиції
Він критикує владу, проте, це не заважає його Радикальній партії голосувати в унісон з провладними фракціями. Крім того, останнім часом Ляшко є частим гостем підприємств бізнесмена Ріната Ахметова, де він спілкується з робітниками, і медіаресурсів, що належать мільярдеру - телеканалу "Україна" і газети "Сегодня".
"Ляшко відстоює інтереси Ахметова на каналі Ахметова", - писали про численні появи політика видання Детектор медіа. На початку 2018 року виконавчий комітет Радикальної партії очолив Юрій Зінченко, який раніше був директором одного з підприємств бізнесмена. "Немає такої людини, яка може мною керувати. Я приймаю рішення", - відповідав Ляшко на звинувачення щодо його зв'язків із Ахметовим, а призначення Зінченка пояснював потребою мати людей зі сходу у владі.
Тарифи і пенсії
У 2014 році кандидат у президенти Ляшко обіцяв ледь не завтра повернути Крим. У 2018 політик обіцяє таке: швидко встановити мир в Україні, повернути захоплені території і за тиждень після виборів звільнити заручників.
"Арештую всю російську агентуру в Україні і скажу Путіну - забирай своїх і віддай наших", - так виглядає рецепт вирішення питання полонених від Олега Ляшка.
Олег Ляшко обіцяє схожі речі, які лунають і в кампанії Юлії Тимошенко - знизити тарифи, підняти пенсії і не дати розікрасти українську землю, тобто продовжити мораторій на продаж землі. Крім того політик виступає за націоналізацію майна країни-агресора і за заборону пальмової олії в Україні.
"Скотиняки" і скандали
Копирайт изображения
Перфоманс і епатаж продовжує бути незмінним атрибутом політичної діяльності Олега Ляшка.
Він свариться і б'ється з політиками в прямих ефірах і в Раді, називає депутатів скотиняками і допомагає з батогом переганяти череду корів. А ще часто ходить в народ: розпитував людей на залізничному вокзалі, чи треба вводити воєнний стан, слухав вірші від бабусь, провідував сиріт та військових у лікарні, цілував натруджені руки сільських жінок.
Ляшко відомий своїми гучними заявами. Наприклад, не добираючи слів, він критикує президента Петра Порошенка, називаючи його і "Януковичем-2", і "махровим корупціонером".
Олег Ляшко звинувачував голову держави в узурпації влади через введення воєнного стану і в тому, що Порошенко "мочить його" в інформпросторі.
А в 2014 році Олег Ляшко брав участь у створенні спецбатальйона на Донбасі (хоча дехто критикував, що все це було переважно у медіа), а правозахисники звинувачували його у порушенні прав людини.
Правозахисна організація Amnesty International була занепокоєна участю депутата в затриманні та допитах людей на сході. Олег Ляшко говорив, що допомагав правоохоронцям "затримувати злочинців".
Копирайт изображенияImage captionОлег Ляшко з дружиною Росітою
Олег Ляшко декларував квартири, землю і вила та навіть виграші у лотерею на півмільйона гривень, після чого його фортуною зацікавились правоохоронці.
У вересні 2018 з'явилася інформація, що правоохоронці готують подання про зняття недоторканості з Ляшка через звинувачення у назаконному збагаченні, проте чутки так і залишилися чутками.
Після появи скандального відео з ймовірного допиту, де Ляшко розповідає про сексуальний зв'язок з чиновником на ім'я "Боря" (саме відео політик називає змонтованим) і численних кпинів на адресу політика, у його житті з'явилася цивільна дружина Росіта.
У 2018 році після 20 років цивільного шлюбу пара одружилася. У соцмережах політик розміщує багато фотографій з дружиною, донькою Владою та їхніми собаками.
Гречковський підозрюється у хабарництві
Прокуратура також заарештувала автомобіль Maybach члена Вищої ради юстиції.
Заарештована значна частина майна члена Вищої ради юстиції Павла Гре...
Попри заборону телеканали "1+1", "Україна" та "НТН" транслюють російські фільми та серіали, виготовленої після 1 січня 2014 року.
Про це ідеться на сайті Нацради з питань телебачення...
У генпрокурора залишилося 10 днів, щоб арештувати суддів Конституційного суду, які надавали диктаторські повноваження екс-президенту Віктору Януковичу.
Про це заявив депутат "Самопомочі" Єг...
Трампу не радять дзвонити ПутінуАмериканський лідер анонсував розмову з Путіним цього тижня, однак найближче оточення Трампа не радить цього робити, поки Кремль не погодиться на припинення вогню.Оточе...
Президент США Дональд ТрампАмериканський президент переконаний, що впровадження масштабних мит принесе у США до $7 трлн інвестицій, а економіка країни увійде у фазу процвітання.Президент США Дональд Т...
TikTok пересилав дані європейців до КитаюРозслідування виявило, що платформа незаконно пересилала дані європейських користувачів до Китаю.Китайську компанію ByteDance Ltd, яка є материнською компанією...
Лаура Лумер звинуватила чиновників у нелояльності до ТрампаВідома прихильниця теорій змов зустрілася з президентом, після чого були звільнені шість високопосадовців.Білий дім звільнив кількох співробі...
У Броварському районі сталися пожежіЧерез падіння уламків сталося загоряння будівлі автосалону, пошкоджено п’ять авто. Ще п'ять автівок горіли на парковці.Безпілотники атакували Броварський райо...