Звичайний грибок викликає мозкову інфекцію і погіршує пам'ять

Співробітники Медичного коледжу Бейлора в своєму дослідженні показали, що звичайний грибок Candida albicans призводить до тимчасових легких порушень пам'яті у мишей.

Звичайний грибок викликає мозкову інфекцію і погіршує пам'ять
Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, показало, що Candida albicans здатен перетинати гематоенцефалічний бар'єр і викликати запальну реакцію, яка призводить до утворення гранульом, які мають спільні риси з бляшками, виявленими при хворобі Альцгеймера.
«Зростаюча кількість клінічних спостережень свідчить про те, що грибок все частіше стає причиною алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів, таких як астма, а також інших недуг, таких як сепсис - потенційно небезпечне для життя захворювання, що викликається реакцією організму на інфекцію. Ці спостереження привели нас до дослідження можливості того, що грибок може викликати інфекцію головного мозку», - розповідає один з авторів дослідження доктор Девід Коррі (David B. Corry).
У ході дослідження вчені заразили мишей грибком C. albicans, який не викликає серйозного захворювання, але може мати наслідки для функції мозку. Вони вводили C. albicans в кровотік мишей і з подивом виявили, що грибок зміг подолати гематоенцефалічний бар'єр - надійний захисний механізм, що мозок використовує для захисту від ряду мікроорганізмів, які потенційно можуть йому нашкодити.
«Ми думали, що грибок не потрапить у мозок, але помилялися. Потрапивши туди, він стимулював активність мікроглії, резидентного типу імунних клітин. Клітини стають дуже активними, «харчуючись» грибками і продукуючи ряд молекул, які призводять до зміцнення грибка всередині гранулярної структури головного мозку. Ми назвали це грибковою гліальною гранульомою (fungus-induced glial granuloma, FIGG)», - розповідає Коррі.
Коррі і його колеги також досліджували показники пам'яті як у заражених грибком, так і у неінфікованих мишей. Вони виявили, що у заражених мишей порушувалася просторова пам'ять, яка повністю змінювалася, коли інфекція зникала. Миші зуміли «очиститися» від грибкової інфекції приблизно за 10 днів, однак мікроглія залишалася активною щонайменше до трьох тижнів. Дослідники відзначають, що в міру формування FIGG білки-попередники амілоїду накопичувалися на периферії, і молекули бета-амілоїду, утворені навколо клітин грибків, концентрувалися в центрі FIGG. Ці амілоїдні молекули, за словами вчених, зазвичай спостерігаються в бляшках при хворобі Альцгеймера.
«Ці дані свідчать про те, що роль грибків у захворюваннях людини може виходити далеко за межі алергічного захворювання дихальних шляхів або сепсису. В деяких випадках вони також можуть бути залучені до розвитку хронічних нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, Паркінсона і розсіяний склероз. В даний час ми вивчаємо цю можливість», - говорить вчений.
#Наука #Інфекції #Мозок #Пам'ять #Грибок #Хвороба #Альцгеймер

Related

Здоров'я 7930832883996538182

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item