Україна відкрила нові ринки для експорту продукції
https://povnatorba.blogspot.com/2019/02/blog-post_157.html
Українські продукти харчування почали поставляти в Азію та Африку.
За підсумками 2018 року, Україна значно розширила географію поставок продуктів тваринного походження, а перелік підприємств, які отримали право на експорт, збільшився. У результаті вітчизняне м'ясо мали можливість спробувати громадяни 85 країн, повідомляє Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.
За даними відомства, у 2018 році українське м'ясо птиці, продукти з неї, яйця і яєчні продукти, молочну продукцію, комбікорм, живих овець та кіз, живу птицю, а також рибу дозволили постачати в наступні країни:
- Албанія;
- Гана;
- Гонконг;
- Марокко;
- Македонія;
- ОАЕ;
- Туніс;
- Чорногорія;
- Сербія;
- Таджикистан;
- Туреччина.
Держслужба не перерахувала усі 85 країн, а виділила основні великі ринки збуту.
Крім того, 306 українських підприємств, в тому числі 126 виробників продуктів харчування, на сьогоднішній день мають право експортувати у країни Європейського союзу.
«У 2018 році було розроблено та погоджено 20 міжнародних сертифікатів на експорт та 24 сертифікати на імпорт тварин і продуктів тваринного походження - всього 44 форми міжнародних сертифікатів для імпорту/експорту. Це дозволило нівелювати економічний вплив від втрати ринку Російської Федерації», - зазначили в Держпродспоживслужбі.
Нагадаємо, що в минулому році Україна збільшила постачання продовольчої продукції з країни на суму $800 млн. За даними Державної митної служби в 2018 році загальна вартість експорту аграрної продукції склала $10,4 млрд, при тому, що в 2017 році цей показник був $9,6 млрд., А м'ясо і субпродуктів з домашньої птиці експортувала на $507 млн. Також відомо, що в 2018 році Україна увійшла в п'ятірку світових експортерів яєць.