У США працював фейковий університет, щоб виявити нелегальних мігрантів
https://povnatorba.blogspot.com/2019/02/blog-post_363.html
Університет Фармінгтона у США, в якому іноземних студентів обіцяли навчати економіки, виявився фейком.
Схему придумали в Міністерстві внутрішньої безпеки та Імміграційній і митній поліції США, щоб "виловити" незаконних іммігрантів. За підсумками спецоперації заарештували 161 іноземця, пише The Бабель.
Захисники студентів зазначають, що від спецоперації постраждали невинні люди, які не знали, що університет був пасткою.
У лютому 2017 року Міністерство внутрішньої безпеки та Імміграційна і митна поліція США розпочали секретну операцію з виявлення незаконних мігрантів. Там вирішили створити цілий фейковий університет, який назвали Університет Фармінгтона. Розробили правдоподібний сайт. Навчальний заклад внесли в офіційний список вишів, яким дозволено приймати закордонних студентів. Навіть створили сторінку "директора" на LinkedIn, який писав іноземцям листи, заохочуючи їх вступати у цей заклад.
Через два роки виявилось, що університет - фейк. У ньому не було жодного викладача, заняття не проводились, а всі 600 студентів не могли ходити на пари, хоча платили за навчання. Таким чином вони начебто легалізовували своє перебування в країні. Підозрюваних арештували.
За результатами спецоперації заарештували 161 іноземця. З них, як каже сторона обвинувачення, вісім осіб допомагали студентам за гроші незаконно залишатись у країні, прикриваючи нелегалів навчанням в "університеті".
Нада Абдулмезе, яка працювала у будівлі, де був розташований "університет", натомість розповіла, що студенти часто приходили, щоб дізнатися інформацію про навчання, і скаржилися, що не можуть зв'язатися ні з ким з університету.
"Це студенти, які намагаються зробити своє життя кращим, це не злочинці, - запевняє Емер Зар, професор права в університеті Детройт-Мерсі і представник однієї з заарештованих студенток, Найджли Крім Мусарси. - Усіх затримали раптово. Вони не знали, що цей університет фальшивий".
Андрій Колесник із Києва 5 років тому переїхав із дружиною та 2 дітьми до США. Поселився в одному із міст на околицях Нью-Йорка. На еміграцію витратив $20 тис.
Про помилки, яких варто уникати під час переїзду до Америки, українець розповів зі свого досвіду.