Європейці почали наземні випробовування міського аеротаксі
https://povnatorba.blogspot.com/2019/02/blog-post_405.html
Перший політ CityAirbus планується в найближчі кілька тижнів.
Європейський консорціум Airbus Helicopters приступив до наземних випробувань демонстратора міського аеротаксі CityAirbus. Як пише Flightglobal, розробники перевіряють роботу рухової установки перспективного літального апарату. Очікується, в найближчі кілька тижнів перевірки будуть завершені, і CityAirbus здійснить перший політ.
Розробка електричного аеротаксі CityAirbus ведеться з 2015 року. Проект передбачає створення пасажирського апарату за схемою квадрокоптера, здатного перевозити від двох до чотирьох осіб на відстань до 60 кілометрів. Крейсерська швидкість аеротаксі складе 120 кілометрів на годину.
Випробовування окремих вузлів та агрегатів перспективного літального апарату проводяться з 2017 року. Спочатку перший політ машини планувався на 2018 рік, проте потім цей термін перенесли. Розробники вирішили сповільнити темпи розробки CityAirbus заради більш ретельного тестування всіх систем аеротаксі.
Наземні випробовування аеротаксі проводяться з середини лютого поточного року. Під час цих перевірок гвинти аеротаксі розкручувалися до 750 оборотів на хвилину. У злітному режимі частота обертання гвинтів CityAirbus становить одну тисячу обертів.
Під час першого етапу льотних випробувань, які планується почати в найближчі кілька тижнів, CityAirbus виконуватиме польоти під управлінням оператора на землі. Потім машина буде випробовуватися в повністю автономному режимі.
Раніше стало відомо, що американський підрозділ A3 авіабудівного концерну Airbus випробувало своє перспективне безпілотне аеротаксі проекту Vahana польотом в перехідному режимі. Випробовування проводилися на швидкості польоту в 50 вузлів (близько 93 кілометрів на годину) і були визнані повністю успішними.
Під час випробувань польотом в перехідному режимі крила аеротаксі Vahana були встановлені на 30 градусів. Впродовж такого польоту фахівці перевірили чуйність системи управління і керованість літальним апаратом, а також стійкість аеротаксі при переході до літакового режиму і назад.