Як завадити Північному потоку-2: США обмірковують шляхи

Як завадити Північному потоку-2: США обмірковують шляхи
Радник президента США з питань національної безпеки заявив, що Сполучені Штати розмірковують над тим, як завадити будівництву газопроводу "Північний потік", який буде проходити через Балтійське море.
"Проти росіян діє вже ціла низка санкцій. Надалі можуть бути запроваджені додаткові заходи. Президент, наприклад, вже заявляв, що Німеччина має відмовитися від "Північного потоку-2". Ми розглядаємо кілька варіантів того, як створити перешкоди для втілення цього проекту в життя", - заявив Болтон.
Йдеться про газопровід, що йтиме з Росії напряму до країн Європи - в обхід території України.
Його протяжність складатиме близько 1 200 кілометрів. Проект реалізує російський "Газпром" і кілька європейських компаній.
Підготовчі роботи для зведення газопроводу розпочалися у травні цього року. За попередніми оцінками, він може запрацювати вже наприкінці 2019 року.
На початку листопада компанія Nord Stream 2 AG, оператор газопроводу "Північного потоку-2", повідомила, що прокладено вже 200 кілометрів газопроводу.
Очікувана пропускна спроможність "Північного потоку-2" - 55 мільярди кубометрів газу на рік. Для порівняння, у 2017 році Україна транспортувала до Європи 93 мільярди кубів російського газу.
Будівництво "Північного потоку"Копирайт изображения

Критика "Північного потоку-2"

Влада США вже не вперше висловлюється проти реалізації проекту "Північний потік-2".
"Німеччина підключається трубопроводом до Росії і буде платити мільярди доларів за російські енергоносії. І я запитую: що відбувається?"- заявляв президент США Дональд Трамп навесні цього року.
В Державному департаменті також неодноразово заявляли, що регулярно обговорюють зведення "Північного потоку-2" з європейськими партнерами.
Кілька днів тому, після захоплення Росією українських кораблів поблизу Керченської протоки, представниця Держдепу Хізер Ноєрт заявила, що продовживши співпрацю з Росією з будівництва газопроводу, окремі європейські країни підтримують російський уряд.
Будівництво "Північного потоку"Копирайт изображения
Зведення газопроводу критикують і деякі європейські країни - зокрема Польща і Данія: на їх думку, Росія використовує цей проект для посилення політичного впливу на Європу через поглиблення енергетичних зв'язків.
Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки непокоїться втратити статус ключового транзитера російського газу до Європи.

Що кажуть Росія і Німеччина?

Росія і європейські країни, що підтримують зведення "Північного потоку-2", заявляють що позиція США визначається не стільки бажанням захистити Європу від впливу Росії, скільки намірами звільнити європейський ринок для поставок американського скрапленого газу.
Німеччина вже неодноразово наголошувала на тому, що "Північний потік-2" має виключно економічний характер.
Ангела Меркель також заявляла, що Україна, як і раніше, залишатиметься важливим транспортером російського газу, проте Європі вигідно диверсифікувати маршрути поставки газу.
"Можна сказати, що, незважаючи на різні думки з приводу "Північного потоку-2", ми повністю виступаємо за статус України як країни-транзитера газу", - заявляла Ангела Меркель.
Ангела МеркельКопирайт изображения
Таку ж позицію висловлювали і в Москві - там кажуть, що намірів повністю позбавити Київ транзиту газу, не мають.
Президент Росії Володимир Путін під час візиту до Австрії заявляв, що "Північний потік-2" не є конкурентом для українського маршруту, і додав що якщо "Україна представить економічно обґрунтовані умови використання своєї газотранспортної системи, ми можемо їх розглянути".
У чому полягатимуть ці умови, пояснив голова "Газпрому" Олексій Міллер:
"Ми не говоримо про те, що повністю перекриємо транзит через територію України. Інша річ, що це обсяги, які будуть, без сумніву, менш значні", - сказав пан Міллер.
Він уточнив, що йтиметься про 10-15 мільярдів кубометрів газу на рік.

Related

В правительстве РФ признали, что российской экономике уже ничто не поможет

Возвращение экономики России к прежним темпам роста 5-7% в год практически невозможно, даже если цены на нефть станут выше $50 за баррель, говорится в материалах Минэкономразвития, подготовлен...

Чи врятують українську економіку іноземні інвестиції, кредити МВФ і приватизація

Прямі іноземні інвестиції, кредити МВФ і приватизація, всупереч очікуванням всіх українських урядів, включно з новим, все ж не служать панацеєю від усіх бід і самі по собі не призведуть до екон...

США отказались от идеи эмбарго на нефть из РФ, опасаясь ее подорожания

Введение эмбарго на российский нефтяной и газовый экспорт привело бы к отсутствию европейского единства и как следствие санкций ЕС, и кроме того, это вызвало бы рост цен на нефть, что было бы в ...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Росія збільшила інтенсивність штурмів на Сумщині на 30%

Інтенсивність російських штурмів на Сумщині зросла на 30%Протягом останніх семи днів російські війська здійснили 47 спроб штурму позицій українських захисників.За останній тиждень на 30% збільшилась і...

Говорити про остаточний мир в Україні зарано - США

Речниця Державного департаменту США Теммі БрюсВашингтон не бачить сенсу в переговорах, доки не буде досягнуто головного - припинення бойових дій. Переговори про остаточне досягнення миру в Україн...

Зеленський анонсував сильні санкційні пакети проти "тіньового флоту" та пропагандистів РФ

Володимир Зеленський, фото: скриншот з відеоПрезидент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готує санкційни пакети проти Росії, зокрема, її "тіньового флоту".Джерело: вечірнє звернення ...

В Івано-Франківську чоловік вкусив працівника ТЦК за поранену ногу

В Івано-Франківську затримали чоловіка, який вкусив працівника ТЦКЗловмисника доставили до районного ТЦК, де розпочали проходження військово-лікарської комісії.В Івано-Франківську чоловік у відповідь ...

Шість країн готові направити війська до України

Шість країн можуть приєднатися до ініціативи військового контингенту для УкраїниВ "коаліції охочих" є шість країн, які готові відправити військовий контингент в Україну. Наразі шість країн з "коа...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,802,551

Лічильники

item