На пост глави ЄП претендує уродженець України
https://povnatorba.blogspot.com/2019/07/blog-post_3.html
Європарламент може очолити уродженець Херсона, болгарський депутат в ЄП Сергій Станишев.
Болгарський депутат Європарламенту від групи соціалістів Сергій Станишев, який має шанси стати президентом Європарламенту, є уродженцем України, а саме - Херсона. Про це повідомляє Європейська правда.
"Якщо Сергій Станишев стане президентом Європарламенту, він стане першим президентом будь-якої інституції ЄС, котрі народилися в Україні", - зазначив у своєму Twitter журналіст Рікард Джозвяк.
Сергій Станишев - болгарський політик лівого спрямування, прем'єр-міністр Болгарії (серпень 2005 - липень 2009 року), голова Болгарської соціалістичної партії (БСП). Народився в Херсоні в сім'ї Димитра Якова Станишева, колишнього секретаря Центрального комітету Болгарської комуністичної партії, відповідального за міжнародні зв'язки БКП, і Діни Мухіної, професора факультету слов'янської філології Софійського університету.
Незабаром після його народження родина емігрувала в Росію, в місто Москва. Там у 1989 році він закінчив історичний факультет Московського університету. Потім переїхав до Болгарії, де зробив політичну кар'єру.
За останніми даними про домовленості лідерів ЄС, Європейський парламент очолюватиме представник соціалістів протягом першої половини мандата, а німецький депутат Манфред Вебер візьме на себе головування в інший.
Відзначимо, після обговорень на спеціальному саміті в Брюсселі за участю лідерів ЄС президент Європейської ради Дональд Туск запропонував кандидатуру міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн на пост президента Єврокомісії.
За інформацією ЗМІ, на посаду президента Єврокомісії розглядають міністра оборони Німеччини Урсулу фон дер Ляєн, на пост глави Євроради - бельгійця Шарля Мішеля, на пост глави Європарламенту - німця Манфреда Вебера, а також міністра закордонних справ Іспанії Жозепа Боррелл як начальника зовнішньої політики ЄС.
Нагадаємо, 23 травня жителі 28 країн Євросоюзу обирали депутатів до Європарламенту. У виборах також взяла участь Велика Британія, яка досі не проголосувала за вихід з ЄС.
26 травня пройшов заключний етап виборів до Європарламенту, які стали найбільшими за кількістю виборців після Індії.