Факти про старіння, про яких вам ніхто (швидше за все) не говорив!

Протягом усього життя людина відчуває піки різних видів фізичної та розумової активності,

Факти про старіння, про яких вам ніхто (швидше за все) не говорив!
Протягом усього життя людина відчуває піки різних видів фізичної та розумової активності, пише ЗМІ.
Японці – нація довгожителів.
ФАКТ 1: ХАРАКТЕР СТАЄ ТЕРПИМІШЕ...
Сварливий старий або скуповуючи бабка-процентщица – такий образ літньої людини малюють собі багато людей. Однак так буває далеко не завжди. Часто люди, навпаки, з віком стають тільки спокійніше. І приємніше в спілкуванні.
І ви, коли досягнете похилого віку, маєте всі шанси стати щасливішими, і сердитися будете менше звичного. Така зміна в поведінці пов'язано зі зниженням роботи гормонів. Вони вже не вирують як раніше, а значить, людина може краще контролювати свої емоції.
ФАКТ 2: ...А СЕКС КРАЩЕ
Так, це насправді так, а що ви так дивуєтеся? Літні насправді займаються сексом рідше, ніж в молодості, але, зате вони роблять це... продуктивніше! Тобто, отримують від процесу задоволення.
Дослідження, в якому взяли участь жінки старше 60 років, показало, що сексуальне задоволення у представниць слабкої статі з віком тільки поліпшується. І більше того, жінки старше 80 років все також здатні отримувати оргазм – на відміну від своїх ровесників чоловіків.
ФАКТ 3: ПРОЩАЙ, МІГРЕНЬ!
Ближче до 70 років у вас є всі шанси назавжди розпрощатися з мігренню, які, цілком ймовірно, мучили більшу частину життя. Доведено, що тільки 10% жінок і 5% чоловіків старше 70 років стикаються з таким видом головного болю. Вчені досі не знайшли пояснення такому явищу, тим не менш, це так – з роками мігрень відступає.
ФАКТ 4: МЕНШЕ СТРЕСУ
Згідно зі щорічною доповіддю Американської психологічної асоціації «Стрес в Америці», люди похилого віку рідше стикаються з такою проблемою, як стрес. Це не означає, що він йде назавжди, немає. Однак відданість йому з роками зменшується.
У людини можуть залишатися причини для стресових ситуацій – відсутність достатньої кількості грошей, хвора кішка і так далі – проте він вже не так гостро реагує на все, що відбувається. І тим самим зберігає собі нерви.
Вміння літньої людини мислити можна порівняти з мудростью
ФАКТ 5: "КРИСТАЛІЗАЦІЯ" ІНТЕЛЕКТУ
Літній вік не дарма називають золотим століттям. Хоча б тому, що в цей період людям покладаються пільги. І мова йде зовсім не про безкоштовний проїзд або комунальних платежах зі знижкою. Мова про більш суттєвих речах.
Наприклад, про багаж накопичених знань. Або так званому "кристалізованому інтелект", він продовжує поліпшуватися саме у віці після 65 або 70 років. Вміння літньої людини мислити можна порівняти з мудрістю, і не важливо, що відбувається цей розумовий процес на кілька менших швидкостях, ніж у молоді. Зрештою, світом теж керують далеко не новоспечені випускники вишів.
ФАКТ 6: ВОЛОССЯ РОСТЕ – АЛЕ НЕ ТАМ
З віком шевелюра рідіє – це загальновідомий факт. Однак рідшають волосся на всьому тілі. В деяких місцях їх, навпаки, стає тільки більше.
Наприклад, у чоловіків з'являється більше волосся в носі і вухах. А у жінок ростуть невеликі волоски на підборідді. Змінюється рослинність і в області статевих органів. Все це викликано також змінами в гормонах.
ФАКТ 7: ПІДВИЩЕНА ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ
У літньої людини більше шансів написати книгу або розробити геніальний план. І зовсім не тому, що немає необхідності ходити на роботу і є багато вільного часу, а тому, що у нього змінюється робочий режим.
Це в молодості всім хочеться поспати до обіду, а в літньому віці люди стають "жайворонками". І далеко не завжди це пов'язано безсонням. Найчастіше літньому просто достатньо 5-6 годин для того, щоб добре виспатися і відпочити. Тому рано вранці, найпродуктивніший час доби, вони готові на великі справи!
Літні частіше радіють життю
ФАКТ 8: МЕНШЕ ШТРАФІВ
Кількість дорожньо-транспортних пригод за участю літніх водіїв набагато нижче середньої величини. Це показало дослідження, проведене Інститутом дорожньої безпеки США (IIHS).
Для фахівців підсумки дослідження виявилося трохи дивними, тому що очікувалося навпаки – все-таки, вік, поганий зір, проблеми з здоров*ям. Але виявилося, що з 1997 року кількість фатальних випадків при аваріях за участю літніх людей у всьому світі знизилася на 42%, і це пов'язано в першу чергу з навичками водіння і спокійною їздою.
ФАКТ 9: БІЛЬШЕ ВИТРИВАЛОСТІ
Статистика показує, що учасники змагань Ironman в цілому пробігають марафон краще, якщо їх вік становить понад 40 років. Фахівці вважають, що саме вік дає переваги у змаганні – величезна витривалість і сила волі, потрібні для таких видів спорту, приходить саме з роками.
ФАКТ 10: У ЛІТНІХ Є СВОЄ «ПРОФЕСІЙНЕ» СВЯТО
А значить, зайвий привід зустрітися з «колегами за віком» і друзями. І відзначити привід! Міжнародний день людей похилого віку ( International Day of Older Persons) відзначається щороку 1 жовтня починаючи з 1991 року. Він був проголошений на 45-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.
НА ЗАМІТКУ
Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала рекомендовані рівні фізичної активності для літніх людей від 65 років і старше
* Переважні види активності – велосипед, піші прогулянки, плавання.
* Дорослі люди у віці 65 років і старше повинні приділяти не менше 150 хвилин на тиждень занять аеробікою середньої інтенсивності, або, не менше 75 хвилин на тиждень занять аеробікою високої інтенсивності.
* У будь-якому випадку, кожне заняття аеробікою повинно тривати не менше 10 хвилин.
Літні з проблемами суглобів повинні якомога частіше виконувати вправи на рівновагу, що запобігають ризик падінь.
* Силовим вправам, де задіяні основні групи м'язів, слід присвячувати як мінімум два дні в тиждень.

Related

Цікаво 6954064683896313021

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item