Які кольори не варто використовувати в інтер'єрі

При виборі основного кольору для приміщення необхідно враховувати вік, темперамент, психологічні особливості.

Які кольори не варто використовувати в інтер'єрі
Психологи запевняють, що той чи інший колір здатний як покращити наше самопочуття, так і зіпсувати настрій надовго. І раз передозування деякими відтінками може мати дуже плачевні наслідки, розповідаємо, які кольори краще не використовувати при оформленні інтер'єру.
При виборі основного кольору для приміщення необхідно враховувати вік, темперамент, психологічні особливості і, звичайно, смакові уподобання. Адже те, що підійде одній людині, доставить дискомфорт іншій, тому необхідно враховувати якомога більше факторів. Дизайнери інтер'єрів, наприклад, рекомендують уникати яскравих кричущих відтінків і оформляти ті кімнати, в яких ви будете проводити більше всього часу, в спокійних стриманих тонах. Безумовно, якщо ви прихильник експресії, то можете додати оригінальні аксесуари, які стануть яскравими акцентами і допоможуть уникнути нудного оформлення.
Хлопчикам — синій, дівчаткам — рожевий
Чомусь багато людей вірять в стереотипи про те, що інтер'єри необхідно оформлювати згідно з певними правилами — і не порушувати їх. Іншими словами, не варто в грубий чоловічий інтер'єр додавати «дівчачі» відтінки і, відповідно, квартиру романтичної особи не варто перевантажувати нарочито темними кольорами. Тому більшість людей дотримуються тієї думки, що в чоловічому варіанті оформлення краще використовувати сірі, чорні і сині відтінки, а в жіночому — білі, рожеві і бежево-коричневі.
Але насправді на сьогоднішній момент це не більше ніж омана. Поділ за статевою ознакою давно перестав працювати, і якщо, скажімо, хлопець захотів оформити свою кімнату в біло-зелено-коричневих тонах, то чому б і ні? З іншого боку, багато жінок сьогодні тяжіють до «чоловічих» інтер'єрів — забувши про милі аксесуари і рюші, обирають темні кольори, метал, скло і бетон.
Корекція емоційного стану кольором
Психологи запевняють, що скоригувати емоційний стан людини не так вже й складно. Наприклад, якщо ви помічаєте, що ви досить пасивні, важко йдете на контакт і не поспішаєте пробувати щось нове, тоді спробуйте додати у свій інтер'єр червоні, помаранчеві або яскраво-жовті відтінки. Ці кольори діють збуджуюче і допоможуть розкрити ваш потенціал сповна.
Інша справа, якщо ви гіперактивна особистість. В цьому випадку краще уникати збуджуючих відтінків і віддати перевагу синім, зеленим або світло-коричневим тонам. Ці кольори діють заспокійливо, допомагають розслабитися і сконцентруватися. Наприклад, якщо площа дозволяє, обладнайте у будинку так званий куточок релаксації і оформіть його в синіх тонах. Ви побачите, наскільки спокійно ви будете себе почувати.
Уникайте похмурості
В оформленні інтер'єру не рекомендується використовувати занадто похмурі відтінки і ті, які пригнічують. Наприклад, чорний колір хоч і здатний додати строгості і розкоші приміщенню, в якості основного кольору буде негативно діяти на психіку і викликати похмурі думки. Зате в якості додаткового кольору або в аксесуарах він виглядатиме досить непогано.
Надлишок темно-коричневого відтінку також здатний перенавантажувати простір і викликати швидку стомлюваність. У підсумку вам просто важко довго перебувати в такому приміщенні. Тому, якщо вже ви хочете використовувати шоколадні відтінки, то комбінуйте їх з жовтим, зеленим або навіть блакитним кольором.
Ще один досить складний колір, який суперечливо діє на психіку, — фіолетовий. Тому постарайтеся не перетворювати свій інтер'єр у фіолетове божевілля і розбавляйте цей колір білим, синім, червоним або сірим.

Related

Цікаво 5862117711959366861

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item