Вчені отримали $3 млн за знімок чорної діри

Вчені отримали $3 млн за знімок чорної діри
Автори знімка чорної діри отримали престижну нагороду

Учасники проекту Event Horizon Telescope виграли престижну і найдорожчу в науковому світі премію.

 
Вчені з проекту Event Horizon Telescope, які представили світові перший в історії знімок тіні чорної діри, отримали престижну премію Breakthrough Prize в галузі фундаментальної фізики. Повідомлення про це з'явилося на сайті організаторів премії 5 вересня.
 
Відзначається, що керівник проекту Шеп Доулман при Гарвард-Смітсонівському центрі астрофізики отримає нагороду від імені всієї команди.
 
Зазначено, що премія в розмірі трьох мільйонів доларів буде порівну розділена між 347 учасниками проекту.
 
Проект Event Horizon Telescope об'єднує кілька радіотелескопів у різних точках світу. У 2017 році мережа складалася з восьми апаратів і буде розширюватися.
 
Нагадаємо, у квітні проект Event Horizon Telescope опублікував перший знімок тіні масивної чорної діри, отриманий за допомогою мережі радіотелескопів.

Премія Breakthrough Prize була заснована в 2013 році власником компанії Google Сергієм Бріном, CEO компанії Facebook Марком Цукербергом, головою ради директорів Alibaba Group Джеком Ма і співвласником інвестиційної фірми Digital Sky Technologies та Mail.ru Group Юрієм Мільнером.
 
Вона вручається за важливі відкриття у фундаментальній фізиці, математиці і в науках про життя. Призовий фонд премії вважається найбільшим у світі.

Related

Цікаво 6251242225916126593

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item