Туреччина призупинить операцію в Сирії

Туреччина призупинить операцію в Сирії
Туреччина погодилася на пропозицію США призупинити операцію на півночі Сирії

Влада Туреччини погодилася на пропозицію США і призупинить вогонь на 120 годин, поки курдські сили не залишать північ Сирії.

 
Турецька влада ухвалила пропозицію США призупинити військову операцію на півночі Сирії. Про це після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом заявив віце-президент США Майк Пенс, повідомляє BBC у четвер, 17 жовтня.
 
Пенс стверджує, що Анкара погодилася припинити вогонь, поки курдські сили залишать район на півночі Сирії, у якому Туреччина хоче зробити так звану зону безпеки.
 
Турецькі сили припинять усі операції на 120 годин, а США сприятимуть "впорядкованому виведенню" курдських сил.
 
Також США і Туреччина домовилися обопільно забезпечувати мир у цьому прикордонному районі Сирії, ѓрунтуючись на міжнародному праві.
 
"Я щойно говорив з президентом (США Дональдом - ред.) Трампом. І знаю, що президент дуже вдячний за готовність президента Ердогана зробити крок назустріч і ввести цей режим припинення вогню, і дати можливість мирному вирішенню цього конфлікту", - сказав Пенс.
 
Він додав, що переговори тривали більше п'яти годин.
 
Сам Трамп уже прокоментував цю домовленість, заявивши, що вона врятувала "мільйони життів".
 
Турецька армія 9 жовтня почала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).
 
За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.
 
Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз перебувають у Туреччині.

Related

Події у світі 2671931441515760607

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item