Нафтогаз відповів на пропозицію Путіна щодо газу

Нафтогаз відповів на пропозицію Путіна щодо газу
Вітренко прокоментував пропозицію Путіна про річний контракт

Україні не доведеться продовжувати транзитний контракт з Газпромом на рік, оскільки країна вчасно виконає вимоги ЄС, вважають в компанії.

У Нафтогазі прокоментували заяву президента Росії Володимира Путіна про річний контракт щодо газу з Україною, висунувши кілька вимог Газпрому. Коментар української компанії опублікував у четвер, 3 жовтня, виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.
Як повідомив Вітренко, на останній зустрічі в Брюсселі 19 вересня російська сторона підняла питання поставок газу в Україну, і наполягає, що це питання має бути першорядним щодо транзиту. Однак, зазначив він, Газпром зараз не виконує свої контрактні зобов'язання щодо постачання газу в Україну.
"Нафтогаз обґрунтовано вимагає, щоб Газпром розблокував можливість отримувати на кордоні Україна-РФ газ з Туркменістану, газ незалежних виробників в Росії, а також газ для європейських контрагентів Газпрому", - додав він.
У Нафтогазі також впевнені, що Україні не доведеться продовжувати транзитний контракт з Газпромом, оскільки країна вчасно виконає вимоги ЄС. "Уряд і регулятор кажуть, що Україна встигне впровадити європейські правила до кінця року", - пише Вітренко.
За його словами, Національна комісія з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг повинна впровадити європейські мережеві кодекси в свої нормативні акти. Йдеться про документи, що стосуються балансування, розподілу потужностей, тарифів.
Крім цього, сама ця комісія, як регулятор, а також оператор газотранспортної системи повинні відповідати європейським правилам.
Вітренко вважає, що навіть якщо Київ не встигне впровадити норми ЄС, Україна зможе використовувати "свопи" - короткі контракти за ринковими цінами.
"Цей варіант кращий за продовження поточного контракту, і він дозволяє вже навіть зараз застосувати європейські правила до цих операцій", - пояснив виконавчий директор Нафтогазу.
Крім того, він назвав неприйнятною російську умову, щоб Україна відмовилася від вимог виплат за рішенням Стокгольмського арбітражу.
Нагадаємо, 19 вересня в Брюсселі відбулися газові переговори, за підсумками яких міністр енергетики і навколишнього середовища України Олексій Оржель відкинув можливість непідписання нового транзитного контракту з Росією.
За словами міністра енергетики Росії Олександра Новака, консультації були конструктивними, вперше за багато років. За його словами, Росія запропонувала продовжити угоду на транзит газу через Україну на короткий термін, в разі якщо не будуть впроваджені нові вимоги ЄС.
Новий раунд переговорів очікується наприкінці жовтня.

Related

Економіка 8748779575901167053

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item