НБУ: Переговори з МВФ заморожені через Приватбанк

НБУ: Переговори з МВФ заморожені через Приватбанк
Катерина Рожкова попередила про "величезну небезпеку" для інвестиційного клімату України

Проблема ПриватБанку - "червона лінія" для МВФ та міжнародної спільноти, зазначила Катерина Рожкова.

Переговори України з Міжнародним валютним фондом про нову кредитну програму гальмуються через суперечку між державою і бізнесменом Ігорем Коломойським за контроль над націоналізованим ПриватБанком. Про це сказала перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв'ю Reuters, оприлюдненому в неділю, 13 жовтня.
Зазначено, що уряд України веде переговори про нову кредитну програму МВФ. Рожкова сказала, що розмір програми може бути збільшений до 8 млрд доларів.
"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми ПриватБанку. Це для них і для міжнародної спільноти червона лінія", - сказала Рожкова.
Вона попередила про "величезну небезпеку" для інвестиційного клімату України, якщо спір не буде врегульовано належним чином. Проблема ПриватБанку повинна бути вирішена не шляхом розрахунків з колишніми власниками.
"Це показує різницю між олігархічним впливом на банківський сектор в колишні дні і новим прозорим і незалежним банківським сектором", - сказала перший заступник голови НБУ.
Рожкова сказала, що була розчарована рішенням Зеленського залишатися осторонь від конфлікту, а не активно захищати рішення 2016 року.
"МВФ хоче сильний сигнал від уряду про збереження адміністративної незалежності ПриватБанку і незалежності Національного банку України", - наголосила вона.
Нагадаємо, 10 жовтня під час прес-марафону президент Володимир Зеленський пообіцяв не втручатися в судовий процес у справі ПриватБанку. Також він запевнив, що захистить країну в разі необхідності, при цьому не впливаючи на суд у справі про націоналізацію банку.
Крім того, Зеленський вважає, що держава може програти в судових спорах з Коломойським за ПриватБанк за відсутності досудових домовленостей.
Нагадаємо, 8 жовтня Держсуд Києва завершив розгляд зустрічного позову у справі про повернення акцій Приватбанку колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову і призначив дату дебатів - 17 жовтня. Джерела припускають, що рішення суду може бути винесено в цей же день.

Related

Економіка 3184311538811510591

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item