Зростання цін гальмує курс гривні - НБУ

Зростання цін гальмує курс гривні - НБУ
НБУ вперше в цьому році знизив облікову ставку відразу на 1%

Завдяки зміцненню національної валюти ціни в Україні в останні місяці зростали не такими швидкими темпами, як очікувалося.

Зростання цін в Україні відбувається не так швидко, як очікувалося, завдяки зміцненню гривні. Про повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ) у понеділок, 4 жовтня.
Як зазначається, сприятлива ситуація на валютному ринку і зниження темпів зростання цін зумовили поліпшення інфляційних очікувань бізнесу, населення, банків і аналітиків, створивши підстави для подальшого пом'якшення монетарної політики.
"Зниження фундаментального інфляційного тиску і поліпшення інфляційних очікувань створюють очевидну макроекономічну підставу для пом'якшення монетарної політики", - повідомили в НБУ.
Учасники дискусії, на якій обговорювалося зниження облікової ставки до 15,5%, також обговорили можливі ризики для реалізації оновленого макроекономічного прогнозу, за яким економічне зростання прискориться до 3,5-4% у наступні роки, а показник з інфляції в 5%, як і передбачалося раніше, буде досягнуто наприкінці 2020 року. Основними ризиками члени комітету з монетарної політики (КМП) назвали відстрочку нової програми співпраці з МВФ і посилення загроз для макрофінансової стабільності, перш за все в результаті рішень українських судів.
"Реалізація цих ризиків, а також інших негативних подій може викликати погіршення курсових та інфляційних очікувань і, як наслідок, перешкодити зниженню інфляції до цілі. При таких умовах НБУ буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику, ніж передбачено базовим сценарієм, у який закладено поступове зниження облікової ставки до 8% на кінець 2021 року", - повідомили в НБУ.
Як повідомлялося, з приходом осені в Україні відновилося зростання цін. У літні місяці в Україні була зафіксована дефляція в 1,4%, а у вересні інфляція становила 0,7%.

Related

Економіка 2350666486148968787

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item