Зустріч Нормандської четвірки. Онлайн-трансляція

Зустріч Нормандської четвірки. Онлайн-трансляція
Дивитися онлайн-трансляцію зустрічі в Парижі 9 грудня 2019

У понеділок, 9 грудня, вперше за три роки пройде зустріч лідерів країн-учасниць нормандського формату. У Париж до Еммануеля Макрона приїдуть Ангела Меркель, Володимир Путін і Володимир Зеленський.

 
Володимира Зеленського до зустрічі в Парижі готують усією країною. Політики сперечаються про "червоні лінії" на переговорах, поступки і кордони компромісів. Зарубіжні журналісти фотографують президента для обкладинки Time. Опоненти збирають протести.
 
Онлайн-трансляція Нормандської зустрічі 9 грудня.
 
 
ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ
 
 
ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ
 
 
19:25 Чи було рукостискання?
 
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив російським журналістам, що перед зустріччю в нормандському форматі Путін і Зеленський потиснули один одному руки.
 
Журналіст РБК-Україна говорить, що публічного рукостискання між Путіним і Зеленським не було.
 
19:24 Подальші плани.
 
За даними Європейської правди, після переговорів лідери нормандської четвірки на цей момент планують обговорити досягнуті домовленості у форматі робочої вечері. Очікується, що підсумкова прес-конференція відбудеться після цієї вечері, о 22:00 (за київським часом).
 
Імовірно, двостороння зустріч Зеленського і Путіна відбудеться між зустріччю в чотиристоронньому форматі і робочою вечерею.
 
18:45 Прес-секретар президента України Юлія Мендель встигла записати власне відео старту переговорів.
 
 
18:28 Журналістів вивели із залу. Ну що, знову будемо чекати. Тепер, напевно, кілька годин.
 
18:24 ПЕРЕГОВОРИ РОЗПОЧАЛИСЯ.
 
Лідери вже за столом.
 
18:22 Пристайко, Хомчак і Єрмак вже в залі. Розкладають якісь папери для Зеленського. Пристайко підійшов переговорити з європейськими колегами.
 
18:20 Але, як видно, цієї зустрічі не буде. Загалом у залі вже займають місця учасники делегацій.
 
18:19 Журналісти з пулу російського президента повідомляють, що Зеленський запропонував Путіну зустрітися до початку саміту в Нормандському форматі.
 
18:05 Зустріч Зеленського і Меркель завершилася. Зараз нарешті почнеться сам саміт.
 
17:48 Кореспондент Укрінформу повідомляє, що час початку саміту Нормандської четвірки перенесли, як мінімум, на півгодини. Підсумкова прес-конференція за результатами зустрічі відбудеться не раніше за 22:00.
 
17:40 Кілька фото з прибуття делегацій в Єлисейський палац.
 
EPA
 
EPA
 
17:31 Зал для чотиристоронніх переговорів уже готовий.
 
 
17:22 Все як у грі, де потрібно пройти кілька рівнів, а потім добререшься до головного противника, у випадку з Зеленським - це зустріч із Путіним.
 
17:21 Тепер Зеленський поспілкується з Ангелою Меркель.
 
17:20 Макрон і Зеленський закінчили зустріч. Президент Франції, на правах господаря, ознайомив українського президента з тим, як буде проходити саміт.
 
17:01 Меркель і Путін почали двосторонню зустріч.
 
16:30 Офіс президента повідомив про початок двосторонньої зустрічі Зеленського з Макроном.
 
16:20 Щодо автомобілів: Зеленський приїхав до Єлисейського палацу на Рено, Меркель - на Мерседесі, Путін - на лімузині Аурус російського виробництва. Тільки ми підтримали французький автопром, може, Макрону приємно було.
 
16:18 Лідери держав і офіційні делегації зайшли всередину палацу. Журналісти залишилися чекати на вулиці. Почекаємо і ми подробиць з самої зустрічі.
 
16:10 І Путін вже на місці. Можна починати.
 
16:00 Володимир Зеленський і Ангела Меркель вже прибули в Єлисейський палац. Зустрічав їх особисто Макрон. Як завжди, всі чекають Путіна.
 
15:30 Путін вже в Парижі. Щойно прилетів.
 
14:50 Канада підтримала Україну перед переговорами.
 
"В той час, як лідери України, Росії, Франції та Німеччини зустрічаються в Парижі на нормандському саміті, Канада підтверджує свою незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Ми завжди будемо стояти поруч з народом України в його прагненні до миру, стабільності і процвітання" , - написав міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань в Twitter.
 
14:45 Яка ж міжнародна зустріч без Femen? Вони вже на місці. Активістки руху роздяглися біля Єлисейського палацу. Дівчат, які кричали Stop Putin's war, швидко скрутили і повели.
 
14:40 Повний склад української делегації на переговорах.
 
Крім президента Володимира Зеленського, на зустріч нормандської четвірки прибули:
 
- міністр закордонних справ Вадим Пристайко;
- міністр внутрішніх справ Арсен Аваков;
- міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель;
- голова Служби безпеки Іван Баканов;
- головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак;
- перший помічник президента Сергій Шефір;
- помічник президента Андрій Єрмак;
- радник президента Руслан Демченко;
- голова офісу президента Андрій Богдан;
- заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко;
- заступник голови Офісу президента Юрій Костюк;
- заступник голови Офісу президента Ігор Жовква;
- виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
 
14:20 Коли буде підсумкова прес-конференція?
 
Спільну прес-конференцію нормандської четвірки можуть провести після двосторонньої розмови Путіна і Зеленського, повідомило агентству Інтерфакс-Україна джерело, близьке до української делегації.
 
13:40 Що пише світова преса про зустріч в Парижі?
 
 
 
12:30 Графік зустрічі ще може змінитися.
 
Все буде залежати від ходу переговорів. "Французька сторона, як приймаюча сторона, зробила план, але ви ж самі розумієте, що це переговори, і вони можуть проходити як короткий час, так і тривалий час, - повідомив заступник голови ОП Кирило Тимошенко. - Ніхто не може поки що сказати, скільки точно триватимуть переговори: як двосторонні зустрічі, так і зустріч у Нормандському форматі".
 
11:30 Учасники зустрічі Зеленського і Путіна відомі.
 
До президентів можуть приєднатися глава Міненерго Олексій Оржель і виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко. З російської сторони - голова Газпрому Олексій Міллер і міністр енергетики РФ Олександр Новак.
 
10:30 Позиція Франції не послабить позиції України на саміті в нормандському форматі, обіцяє високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.
 
"Ми думаємо, що на цій зустрічі ми зможемо продовжити працювати і просуватися до мирного і сталого рішенням для українського конфлікту, що є одним з найважливіших пріоритетів, які ми повинні вирішити в Європейському Союзі".
 
На питання про те, чи може позиція Франції послабити позиції України на саміті, Боррель відповів: "Ні, чому ви так говорите? Європа в цьому повністю об'єднана".
 
10:00 Путін і Зеленський таки проведуть тет-а-тет в Парижі. Двостороння зустріч президентів України і Росії в Парижі узгоджена і, за планом, відбудеться вже після заходів у нормандському форматі.
 
Швидше за все, обговорювати будуть газ.
 
Що відбуватиметься
 
Уже є розклад саміту. Розпочнеться зустріч о 17:00 за київським часом. Триватимуть переговори три години, потім запланована спільна прес-конференція.
 
Канцлер Ангела Меркель перед початком саміту планує провести двосторонні зустрічі із президентами України і Росії.
 
Путін також планує провести в Парижі двосторонні зустрічі з Макроном, Зеленським і Меркель.
 
Поради Зеленському
 
При цьому, наприклад, п'ятий президент України Петро Порошенко не радить Зеленському залишатися один на один із лідером Росії.
 
"Щиро радив би уникати зустрічі віч-на-віч із Путіним або, якщо це неможливо зробити, не піддаватися на його КДБ-шні маніпуляції і підлещування, гру на емоціях і недоліки президента", - заявив Порошенко.
 
За словами екс-президента, Зеленському в Париж варто привезти "чергові переконливі фото-, відеокадри, супутникові знімки, російські військові квитки, паспорти, фотодокази присутності новітньої російської зброї і техніки на території українського Донбасу".
 
Позиція президента
 
Сам Зеленський заявив, що має намір на нормандському саміті в Парижі обговорити терміни повернення східного кордону під контроль України.
 
"Я впевнений, що ми піднімемо питання із приводу формату і термінів передачі українського кордону під український контроль", - сказав він.
 
Серед інших питань, які Зеленський планує обговорити, - проведення обміну "всіх на всіх", виведення всіх незаконних збройних формувань і проведення місцевих виборів.
 
7 грудня президент проведе закрите засідання Ради національної безпеки й оборони перед зустріччю "нормандської четвірки".
 
"Червоні лінії"
 
Опонентів президента більше турбує те, що він не буде робити в Парижі. Міністр закордонних справ Вадим Пристайко окреслив "червоні лінії" на майбутніх переговорах.
 
"Для нас червона лінія - зміни до Конституції. Також червоні лінії - те, що ми не допустимо впливу на наші зовнішньополітичні пріоритети; кордон (на непідконтрольній зараз території Донбасу) повинен бути українським, не можна проводити вибори, поки там перебувають озброєні люди і незаконні збройні формування, і так далі", - перерахував він.
 
Очільник МЗС також окремо акцентував на вимозі України щодо встановлення контролю України на українсько-російському кордоні в окупованих частинах Донецької та Луганської областей.
 
"Можна обговорювати різні варіанти, наприклад, спільний контроль з ОБСЄ. Але все одно контроль над кордоном повинен бути", - підкреслив він.
 
Також міністр заявив, що принциповою позицією Києва є відсутність прямих переговорів України із самопроголошеною "владою" окупованих територій.
 
"Це також одна із червоних ліній, про які вже говорив президент Зеленський", - додав він.
 
 
Заяви опонентів
 
Українська опозиція оголосила свої "червоні лінії" перед зустріччю в Парижі.
 
Серед них:
 
- ніяких компромісів щодо унітарної державі і ніякої федералізації;
 
- ніяких компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу;
 
- ніяких політичний дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу без виконання умов безпеки і деокупації;
 
- ніяких компромісів стосовно деокупації і повернення Криму Україні;
 
- ніякого припинення міжнародних судових процесів проти Росії.
 
У команді Зеленського у відповідь запевняють: капітуляції не буде.
 
Що підпишуть?
 
Сторони вже погодили підсумковий документ після саміту.
 
"Лідери відзначають успішне розведення на трьох ділянках і пропонують визначити наступні точки розведення. Лідери відзначають успішний обмін, який відбувся, і пропонують прискорити роботу щодо наступного етапу обміну, включаючи ідею "всіх на всіх". Далі лідери вимагають визначити наступні ділянки для розмінування, і так далі.
 
Тобто дуже короткий документ, в кінці якого у проекті написано, що лідери уповноважують свої переговорні команди продовжити підготовку наступних (ініціатив). Це загальні фрази, які перетворяться на документ лише після завершення зустрічі глав держав", - розповів Пристайко.
 
Міністр підкреслив, що не йдеться про принципові рішення, які змінюють черговість або зміст Мінських домовленостей.
 
План Б
 
Зеленський готовий "побудувати стіну" на Донбасі в разі, якщо мирні переговори з Росією зазнають невдачі, заявив помічник президента України Андрій Єрмак.
 
"Ми не будемо витрачати багато часу, якщо ми не побачимо з російської сторони бажання виконувати "Мінськ". Ми не будемо роками чекати, ми визначили обмежений час", - сказав Єрмак.
 
Він не уточнив, скільки часу готові чекати у президента, але раніше в розмовах із представниками команди Зеленського неофіційно звучало, що ясність щодо мирного врегулювання повинна з'явитися в першій половині 2020 року.
 
"І, безумовно, хочу сказати, що Україна зробить усе від нас залежне, щоб домогтися припинення війни і досягти миру дипломатичним шляхом. Але у нас, безумовно, є і "план Б", - зазначив Єрмак.
 
За його словами, "план Б" полягає в тому, щоб "побудувати стіну і жити далі".
 
"Якщо ми не побачимо сьогодні готовності з боку РФ йти до мирного процесу, до виконання Мінських домовленостей, що ж, будемо тоді не у фігуральному плані будувати стіну і жити далі. У нас є друзі, будемо залучати і переймати їхній досвід. Я маю на увазі насамперед Ізраїль", - пояснив помічник президента.
 
Разом із тим він підкреслив, що команда президента зараз налаштована на успіх переговорів.
 
Також Єрмак повідомив, що в разі успішного проведення Нормандського саміту Володимир Зеленський має намір внести до парламенту законопроект про продовження терміну дії закону про особливості місцевого самоврядування на непідконтрольній території Донбасу.
 
"За підсумками цього саміту ми готові внести на розгляд парламенту законопроект про продовження дії цього закону. А на початку наступного року ми готові запропонувати зміни цього закону", - пояснив Єрмак. Хоча раніше Зеленський обіцяв розробити новий законопроект про особливий статус Донбасу до Нового року.
 

Related

У Стамбулі стався сильний землетрус

Зафіксовано кілька афтершоків магнітудою від 4,4 до 5Епіцентр землетрусу знаходивя на глибині майже 7 кілометрів в Мармуровому морі, у районі Сіліврі.У турецькому Стамбулі стався сильний землетрус. В ...

У ЄС вважають, що США ще не використали свої інструменти тиску на РФ

Представниця ЄС із закордонних справ Кая КалласГолова дипломатії ЄС висловила сподівання, що Вашингтон займе жорсткішу позицію щодо Москви, перш ніж припинити свої миротворчі зусилля.Верховна представ...

ЄС застерігає США від визнання Криму російським

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая КалласЄС не збирається жодним чином послаблювати санкції проти РФ, а США припустяться серйозної помилки, якщо визнають Крим час...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Атака на Київ: кількість загиблих зросла, людей шукають під завалами

В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворогаРосійські окупаційні війська вночі у четвер, 24 квітня, атакували Київ та область ударними БпЛА, а також крилатими ракетами Калібр та балістикою...

Харків вдруге за ніч атакували ракети

Харків під масованою атакою дронів та ракетХарків після масованої ракетної атаки опинився під масованою атакою безпілотників та ракет з боку російських військ.У Харкові вранці пролунали повторні вибух...

Axios: міністр фінансів США облаяв Ілона Маска

Маск і Бессент влаштували суперечку в Білому домі на очах у ТрампаМаск і Бессент посварилися при Трампі, крики чула навіть прем'єр Італії, яка приїхала до Білого дому.Мільярдер Ілон Маск і міністр фін...

Зеленський прибув у ПАР з робочим візитом

Президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська прибули з візитом до Південно-Африканської РеспублікиПрезидент вперше відвідає Південно-Африканську Республіку, а саме Преторію, для зустрі...

Росія вдарила по Павлограду на Дніпропетровщині

Росіяни вдарили по ПавлоградуВ ніч на 24 квітня Росія завдає комбінованого повітряного удару по Україні, використовуючи дрони, крилаті ракети та балістику.Російські військові у четвер, 24 квітня, атак...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,821,473

Лічильники

item