Не ігноруйте це: 5 ознак того, що вас просто використовують

Не перебувайте в таких відносинах!
Не ігноруйте це: 5 ознак того, що вас просто використовують
Газлайтинг — це форма маніпуляції та психологічного впливу, яка змушує жертву сумніватися в собі та зрештою втрачати почуття сприйняття реальності, ідентичності та самоцінності.
Утвердження і звинувачення газлайтера — це, як правило, відверта брехня або спотворення реальних фактів. Термін увійшов у вжиток після фільму «Газове світло», що вийшов в 1944 році. У фільмі чоловік намагається переконати свою дружину, в тому, що вона божевільна, змушуючи її засумніватися в собі та своєму сприйнятті реальності.
Ось 5 ознак, що ви потрапили в такі відносини:
Ви постійно просите вибачення
Жертва газлайтинга весь час просить вибачення за допущені помилки, навіть якщо насправді вона ні в чому не винна. Постійне відчуття власної вини означає, що відповідальність за всі реальні та уявні проблеми покладається на одну людину — тобто на жертву.
У підсумку виходить, що винуватець завжди невинний, а жертва — завжди винна.
Ви не можете приймати рішення
Жертвам дуже важко приймати рішення, тому що їм здається, що яке б рішення вони не зробили, воно буде неправильним.
Якщо всі їх слова і вчинки неправильні, то як вони можуть прийняти правильне рішення? Це призводить до того, що всі рішення приймає агресор; а це, в свою чергу, дає йому ще більше влади та контролю.
Ви плутаєтеся
Жертви газлайтинга постійно не можуть зрозуміти, що відбувається. Їм дуже важко довіряти власним враженням, і вони весь час сумніваються у своїх думках. У них не працюють інстинкти, адже варто їм включитися, як їм тут же пояснюють, що вони помилкові.
Жертва часто розуміє, що щось не в порядку, але їй вкрай складно сформулювати для себе, що саме.
Ви починаєте змінюватися
Зміни не завжди видно відразу, оскільки вони зазвичай відбуваються поступово. Через це вони сприймаються як щось природне. Але якщо жертва згадає, якою вона була до початку відносин, і порівняє себе з собою нинішньою, вона помітить кардинальні зміни.
Ви замикається в собі
Жертва газлайтинга часто замикається в собі та цурається інших, тому що відчуває себе дуже приниженою і знеціненою, щоб спілкуватися з людьми. Жертві спокійніше на самоті, ніж в компанії інших людей, тому що вона боїться запитань про те, що відбувається в її відносинах, і не знає, як на них відповідати.
На жаль, майже всі стикаються з газлайтингом в той чи інший момент життя. Якщо ви потрапили в такі стосунки або знаєте когось, хто в них потрапив, не мовчіть!

Related

Цікаво 5277952862458209491

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item