Звичка гризти нігті набагато шкідливіша, ніж ви думаєте
https://povnatorba.blogspot.com/2020/01/blog-post_46.html
Вона може призвести до летального результату. Звичка кусати і ковтати нігті може здатися нешкідливою (хоча і малоприємною), але насправді вона смертельно небезпечна. Тією чи іншою мірою вона притаманна 60% населення.
Мексиканка Монсеррат Хіменес вже 20 років гризе нігті.
«Все почалося, коли я була зовсім маленькою, ще в перших класах школи. Коли я нервувала або була дуже голодною, я починала гризти нігті. Відтоді я не можу позбутися від цієї звички, хоча іноді завдаю собі біль», — говорить Монсеррат.
Клінічний термін для цього порушення — онихофагія. Лікарі кажуть, що це може призвести до серйозних наслідків. Пальці — це ідеальні розсадники бактерій.
«У слині міститься набагато більше бактерій, ніж на інших ділянках тіла і навіть на багатьох поверхнях. Хоча це трапляється вкрай рідко, звичка гризти нігті може призвести до летального результату — наприклад, при розвитку сепсису, тобто зараження крові. Обструкція травних шляхів також може зажадати хірургічного втручання», — каже Карлос Абоітес з Мексиканського інституту охорони здоров'я.
Крім того, це шкідливо для зубів, тому що послаблює зубну емаль. Та й пальці, позбавлені нігтьового покриву, можуть з часом деформуватися.
«У мене пальці стали плоскими та широкими зверху, а знизу тонкими. Нігті у мене дуже слабкі, часто йде кров. Я соромлюся показувати свої руки», — говорить Монсеррат.
Монсеррат намагалася боротися з цією проблемою за допомогою лаків, а в дитинстві батьки намазували їй пальці гострим перцем. Однак нічого не допомогло — це психологічна проблема, тому вимагає консультації у фахівця.
«Сподіваюся, я не залишуся без нігтів. Я розумію, що гострий перець не позбавить мене від стресу і не поправить психіку, тому доведеться йти до психолога», — говорить Монсеррат.