Коронавірус у питаннях і відповідях: як захиститися

Коронавірус у питаннях і відповідях: як захиститися
Коронавірус продовжує ширитися планетою

Коронавірус COVID-19 вразив планету, заражених по всьому світу вже понад 157 тис. осіб, з них близько 6 тис. людей померли.

 
Спочатку вірус з'явився в китайській провінції Ухань і стрімко вразив 81 тис. осіб. Далі коронавірусна інфекція поширилася по світу, найбільше від неї постраждали чотири країни, а це 90% від загального числа хворих: Італія - ​​21 тис. заражених, Іран - 12 тис., Південна Корея - 8 тис. 11 березня 2020 року COVID-19 був оголошений пандемією.
 
На початку березня COVID-19 з'явився і в Україні. Офіційно в країні коронавірус визначили у трьох людей. Одна з них, сімдесятилітня мешканка Радомишля, померла 13 березня. Станом на 16 березня у 12 українців є підозра на коронавірус: в Чернівецькій області 5 підозр, в Рівненській - 3, в Черкаській, Волинській, Київській і Тернопільській областях - по 1.
 
В Україні оголошено карантин. Превентивні заходи у країні: закриття навчальних закладів, заборона на проведення масових заходів, скасування авіасполучення, припинили роботу 107 з 230 наявних КПП через державний кордон, заборонений в'їзд в Україну іноземцям. Попередньо, обмеження діють до 3 квітня 2020 року, але дати можуть бути переглянуті.
 
Korrespondent.net підготував інформацію про те, що необхідно зробити населенню, щоб не заразитися коронавірусом, як відрізнити коронавірус від застуди. Дізнайтеся також, що від коронавірусу не допоможе зовсім.
 
Що треба знати про коронавірус: топ-6
 
Невже про коронавірус не знали раніше?
 
Коронавірус - ціле сімейство вірусів, і до 2020 року найвідомішими були SARS-CoV і MERS-CoV, які викликали близькосхідний респіраторний синдром і важкий гострий респіраторний синдром або атипову пневмонію. Коронавірус COVID-19 дійсно абсолютно новий тип. За оцінками фахівців ВООЗ, може вразити дві третини населення Землі.
 
Чи справді коронавірус має високий ступінь небезпеки?
 
Вірус COVID-19 смертельно небезпечний не для всіх, а для людей зі зниженим імунітетом. У групі ризику люди похилого віку - чим старше, тим вище ймовірність летального результату. Також небезпечний коронавірус для людей з хронічними захворюваннями, наприклад, астмою, діабетом, серцево-судинними та онокологіческімі захворюваннями. Приблизно в одному з п'яти випадків необхідна госпіталізація.
 
На цей момент складність вірусу полягає в тривалому інкубаційному періоді - до 14 днів. У зараженого коронавірусом явна симптоматика може бути відсутньою тривалий період, він буде трохи кашляти, вважатися здоровим, але водночас заражає інших.
 
Чи можна вилікуватися від коронавирусної інфекції?
 
За інформацією американського Центру системних досліджень й інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса, від вірусу COVID-19 вилікувалося 74 тис. осіб. І з кожним днем ​​усе більше стає тих, кому вірус вдалося здолати. Як правило, коронавірусна інфекція COVID-19 має легку форму, особливо у дітей та осіб молодого віку.
 
Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?
 
Всесвітня організація охорони здоров'я, Червоний хрест, МОЗ України та РНБО спільно розробили рекомендації, яких необхідно дотримуватися населенню, щоб убезпечити себе від зараження коронавірусом.
 
Необхідно тримати в чистоті руки. Для цього їх необхідно часто мити милом чи обробляти антисептичними засобами. Вірус, що перебуває на шкірних покривах, знищується за допомогою цих простих дій. Важливо тільки правильно мити руки. Так, тривалість процедури - близько хвилини.
 
https://www.zdorovieinfo.ru/wp-content/uploads/2020/03/how_to_handwash_lge-01-scaled.jpg
 
Триматися подалі від людей, які кашляють або чхають. Оптимальна відстань - 1 метр. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Тому небезпечні виділення з носа або рота людини, яка може бути носієм COVID-19.
 
Намагатися не чіпати руками очі, ніс, рот. Вірус може потрапити на руки під час контакту з різними поверхнями, а потім проникнути в організм через слизові оболонки.
 
Людина, яка кашляє або чхає, повинна прикривати ніс/рот одноразовою серветкою, якщо вона відсутня - вигином ліктя, й у жодному разі не долонею. Серветку неодмінно викидають.
 
Залишатися вдома за будь-якого нездужання. Не рекомендується виходити з дому і контактувати з іншими у разі кашлю, нежитю, ускладненого дихання, підвищеної температури, головного болю. В ідеалі - відразу ж звернутися до лікаря і дотримуватися його рекомендацій, а не порадам соцмереж.
 
Особливу увагу приділити продуктам харчування. Краще уникати продуктів тваринництва. Якщо це зробити складно, м'ясні продукти під час приготування їжі ретельно термічно обробляють. Після контакту з домашньою птицею, домашніми тваринами рекомендується миття рук з милом.
 
Обробка робочих поверхонь дезінфікувальними засобами. Дозволено використання хлору, розчинників, 75% етанолу, хлороформу, оцтової кислоти.
 
Даремні профілактичні дії проти коронавірусу: міфи і реальність
 
Вживання антибіотиків. Засоби антибактеріальної терапії не допомагають під час лікування будь-яких вірусних інфекцій, у тому числі і COVID-19. Їх призначають, тільки якщо до основного захворювання приєдналася бактеріальна інфекція.
 
Гарячі ванни. Допоможуть зігрітися, не більше того, а дуже гаряча вода може викликати термічні опіки.
 
Мороз також не вбиває інфекцію. Тривале перебування на холоді загрожує застудою, а від коронавірусу прогулянки на морозі не врятують.
 
"Чарівні" вакцини і лікарські препарати. Жодних ліків від коронавірусу наразі немає. Можливо, вакцина від COVID-19 з'явиться у 2021 році. Низка лікарських засобів, а також традиційних народних або домашніх засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів захворювання COVID-19.
 
Часник, полоскання горла, протирання спиртом, промивання носа. Жоден із засобів і методів від коронавірусу не допоможе. Часник - чудовий протимікробний засіб, промивання носа сольовими розчинами прискорить одужання під час застуди. Протирання спиртом всього тіла також безглуздо, адже етанол вірус не вбиває.
 
Виключення контактів з тваринами. Відомо про один випадок інфікування собаки в Гонконзі, але інформація про те, що переносниками коронавірусу можуть бути тварини, на цей момент не підтверджена. Проте миття рук після контакту з ними - обов'язкове. У мережі "гуляє" міф про зараження коронавірусом після укусу комара. Подібне - бездоказово, адже основний спосіб передачі інфекції - повітряно-крапельний.
 
Відмова від отримання / відправлення посилок з / до країн з пандемією COVID-19. Вірус зберігає життєздатність на поверхнях від кількох годин до кількох днів. Але на його життєздатність впливає ряд факторів. Посилка перевозиться на великі відстані, за зміни температурних режимів і погодних умов. Тому, найімовірніше, на посилці або в ній вірус загине.
 
Чи всім потрібно носити маску?
 
Згідно з рекомендаціями ВООЗ, маску необхідно носити тільки в тому випадку, якщо присутні симптоми COVID-19 або якщо людина здійснює догляд за хворим коронавірусною або інфекцією іншого типу. Одноразові маски не використовують повторно. Одночасне носіння кількох масок не допомагає від інфікування.
 
https://st.vkonline.ru/image/10c3bdff-0d9e-47c2-b9be-017016dc198d.jpg
 
Симптоми коронавірусу: як не сплутати із застудою і грипом
 
У ВООЗ заявляють, що основна небезпека коронавірусу в тому, що його складно ідентифікувати за симптоматикою. Інфекція розвивається поступово, і часто захворювання проходить у легкій формі. Однак коронавірус небезпечний ускладненнями, які можуть призвести до летального результату. В одному з шести випадків захворювання COVID-19 розвивається тяжка дихальна недостатність.
 
Симптоми коронавірусу:
 
нежить або закладеність носа;
фарингіт;
сухий кашель;
кон'юнктивіт;
слабкість, підвищена стомлюваність;
підвищення температури до 37,5-37,6.
 
У разі, коли у людини існує побоювання з приводу захворювання на COVID-19, необхідна самоізоляція вдома протягом 14 днів, тобто на час інкубаційного періоду хвороби. Вдома краще перебувати в окремій кімнаті, не допускати до себе гостей, крім домашніх. Важливо регулярно провітрювати приміщення, дезінфікувати туалет і ванну кімнату, користуватися тільки особистим рушником і їсти зі своєї тарілки.
 
Не сплутати коронавірус із застудою можна за допомогою спеціальних тест-систем. На цей момент вони є не у всіх регіонах України. Ефективно проводити тест не раніше, ніж через три дні після можливого інфікування.
 
Якщо тест показує позитивний результат, аналізи перевіряють в лабораторних умовах. Вони можуть або підтвердити, або спростувати результат експрес-тесту. Аналіз крові на коронавірус безкоштовний, однак робити його стануть тільки за медичними показаннями. За прогнозами Міністерства охорони здоров'я, тести на коронавірус в українських аптеках будуть коштувати близько 300-400 гривень.
 
Де можна пройти тест на коронавірус у Києві:
 
Київська національна референс-лабораторія (вул. Ярославська, 41);
Київська обласна інфекційна лабораторія (вул. Багговутівська, 1);
Олександрівська лікарня (вул. Шовковична, 39/1);
Міська клінічна лікарня № 4 (вул. Солом'янська, 17);
Міська клінічна лікарня № 9 (вул. Ризька, 1);
Дитяча лікарня № 1 (вул. Богатирська, 30);
Дитяча лікарня № 2 (вул. Алішера Навої, 3);
Інфекційна дитяча лікарня (вул. Дегтярівська, 23);
Пологовий будинок № 4 (просп. Героїв Сталінграда, 16).

Related

Здоров'я 459472360991024898

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item