Епідеміолог пояснив, чому заражаються медики

Епідеміолог пояснив, чому заражаються медики
Експерт пояснив, чому в Україні так багато заражених коронавірусом лікарів

Медичний персонал знаходиться в групі ризику, але не дотримуються правил безпеки, сказав експерт.

 
МОЗ запланувало тестувати на коронавірус всіх медиків, які працюють з пацієнтами з COVID-19, кожні п'ять днів через стрімке зараження серед персоналу лікарень.
 
Станом на 17 квітня кількість інфікованих медичних працівників склала 879 осіб, тобто кожен п'ятий заражений в Україні - це медпрацівник.
 
З якої причини заражаються медики і навіщо необхідно робити тестування, ЗМІ пояснив епідеміолог, кандидат медичних наук, начальник Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.
 
"Медики першими зустрічаються з інфікованими коронавірусом. І першими отримують максимальну дозу навантаження. І тому вони також знаходяться в групі ризику. Перші категорії, що найбільше ризикують, - це анестезіологи, патологоанатоми, інфекціоністи, епідеміологи та терапевти", - говорить він.
 
Лікарі не дотримуються правил. При тому, інфікування медиків у Києві, а їх станом на п'ятницю, 17 квітня, вже 32 заражених, не через брак захисних костюмів, яких, як зазначає Рубан, зараз досить. А через те, що самі медпрацівники не завжди знають, як ці костюми правильно одягати і як знімати.
 
"Спочатку була заковика в навчанні. Зараз вже цей процес поставлений на конвеєр. Але біда в тому, що самі медики, вже знаючи, як правильно ці костюми надягати і знімати, іноді просто ігнорують ці правила", - підкреслює Рубан.
 
Мало того, треба не тільки дотримуватися цих правил, але також враховувати терміни носіння костюмів, які складають близько 8-10 годин, а й правила їх утилізації шляхом спалювання в спеціальних установах.
 
Лікарні із зараженим персоналом повинні закритися. У разі виявлення коронавірусу у медиків, лікарні, в яких вони працюють, зобов'язані закрити прийом хворих, протестувати всіх медпрацівників і контактних осіб і лише через 14 днів, коли повторні тести покажуть негативні результати, можна буде відновлювати роботу.
 
"Тести ПЛР робляться для всіх медпрацівників безкоштовно. Також безкоштовно вони робляться і для хворих з підозрою на коронавірус. За додаткову плату роблять тим, хто за власним бажанням захоче протестуватися", - зазначає епідеміолог.
 
І нагадує, що основними симптомами, клінічними для захворювання, є температура, задишка, сухий кашель, біль у горлі. Але діагноз можна буде поставити лише після проведення ПЛР-діагностики.

Related

Здоров'я 2097301626134780843

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item