У Китаї заявили про успішне тестування вакцини проти Covid-19 на людях

У Китаї заявили про успішне тестування вакцини проти Covid-19 на людях

У Китаї вакцина проти коронавірусу показала позитивні результати у тестуванні. За 28 днів майже всі учасники виробили антитіла, які зв'язуються з SARS-CoV-2.
Згідно з новим дослідженням, потенційна коронавірусна вакцина, розроблена в Китаї, виявилася безпечною і здатною генерувати імунну відповідь після раннього випробування у більш як 100 людей, повідомляє livescience.com з посиланням на медичний журнал The Lancet.
Вакцина під назвою Ad5-nCoV розробляється китайською компанією CanSino Biologics і була однією з перших коронавірусних вакцин, що почала проводити раннє випробування на людях ще в березні. Зараз у всьому світі розроблено понад 100 різних коронавірусних вакцин, причому щонайменше 8 із них у процесі випробувань на людях.
Ad5-nCoV використовує ослаблену версію вірусу звичайної застуди, відомого як аденовірус. Він заражає клітини людини, але не викликає захворювання, - доставляє фрагмент генетичного матеріалу від SARS-CoV-2, вірусу, який викликає Covid-19. Цей генетичний матеріал дає інструкції щодо виготовлення "шипового білка" на поверхні SARS-CoV-2. Ідея полягає в тому, що імунна система людини створить антитіла проти білка шипа, що допоможе боротися з коронавірусом, якщо людина згодом йому піддається.
У новому дослідженні вчені перевірили Ad5-nCoV на 108 здорових людях ​​віком від 18 до 60 років, серед яких 49% жінок та 51% чоловіків. У жодного дослідженого не було Covid-19. Учасників розділили на 3 групи по 36 осіб. Члени кожної дослідної групи отримували відповідно низьку, середню або високу дозу вакцини. Через 2 тижні після вакцинації учасники всіх 3 груп продемонстрували деякий рівень імунної відповіді на вірус.
За 28 днів майже всі учасники виробили антитіла, які зв'язуються з SARS-CoV-2 (але не обов'язково атакують вірус), і близько половини учасників у групах з низькою і середньою дозою і три чверті учасників у групі з високими дозами виробили "нейтралізуючі антитіла", які зв'язуються і відключають вірус для запобігання зараженню ним клітин.
Щонайменше про одну побічну реакцію протягом перших 7 днів після вакцинації повідомлялося у 30 (83%) учасників групи з низькою дозою, 30 (83%) учасників групи середньої дози та 27 (75%) учасників високодозової групи.
Найпоширенішою побічною реакцією на місці ін'єкції був біль, про який повідомлялося у 58 (54%) одержувачів вакцини, а найчастіше йшлося про систематичні побічні реакції: лихоманка у 50 осіб (46%), втома у 47 (44%), головний біль у 42 (39%) і біль у м'язах у18 (17%).
У 9 учасників розвинулася лихоманка до 38,5 градуса за Цельсієм, а у одного з учасників в групі з високою дозою - висока температура поряд із втомою, задишкою і м'язовим болем. Однак ці ефекти тривали не більше 48 годин.
Більшість побічних реакцій, про які повідомлялося у всіх групах, були легкими або середньотяжкими. Протягом 28 днів після вакцинації не було зафіксовано жодних серйозних побічних явищ. Антитіла до ІФА та нейтралізуючі антитіла значно зросли на 14 день і досягли піку через 28 днів після вакцинації. Специфічна реакція на Т-клітини досягла максимуму на 14 день після вакцинації.
"Ці результати є важливою віхою. Однак ці результати слід трактувати обережно. Виклики в розробці вакцини Covid-19 є безпрецедентними, і здатність викликати ці імунні реакції не обов'язково вказує на те, що вакцина захистить людину від Covid-19"- наголосив керівник дослідження Вей Чен із Пекінського інституту біотехнології.
Зараз дослідники розпочали масштабне, 2-фазове дослідження вакцини за участю 500 піддослідних, яким буде надано низьку або проміжну дозу вакцини або плацебо. Це дослідження також включатиме учасників старше 60 років і розгляне побічні ефекти до 6 місяців після вакцинації.
У понеділок 18 травня біотехнологічна компанія Moderna оголосила, що у 45 добровольців, які отримували дози свого кандидата на вакцину під назвою мРНК-1273, вироблені антитіла протягом 15 днів, і що рівень антитіл, помічених у їхній крові, можна порівняти з рівнем, який спостерігають у людей які оговталися від Covid-19.

Related

Вчені з'ясували причину появи COVID-19

Вчені розповіли про причини появи коронавірусуДослідники вважають, що SARS-CoV-2 своєю появою зобов'язаний зміні клімату, завдяки якому різко збільшилася кількість видів кажанів у Китаї.Глобальне поте...

Україна серед 18 країн однією з перших отримає вакцину Pfizer: список

У ЮНІСЕФ назвали 18 країн, які першими отримають вакцину від коронавірусу за програмою COVAX. Серед них також Україна.Список опубліковано на сайті міжнародної організації. У межах першо...

Назвали вакцини, які погано захищають від нового штаму коронавірусу

Вакцини від коронавірусної хвороби виробництва компаній Novavax і Johnson&Johnson продемонстрували низьку ефективність проти штаму Covid-19, який був нещодавно зареєстрований в Південній Африці.Пр...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

США готують нові переговори щодо війни в Україні

Спецпредставник США Кіт КеллогВашингтон ще сподівається досягти в короткостроковій перспективі домовленості про припинення вогню.Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог анонсував но...

Нетаньягу: Війна в Газі триватиме до знищення ХАМАС

Військові ЦАХАЛІзраїльський прем'єр заявив, що його країна не має іншого вибору окрім як продовжувати боротьбу.Військова операція в секторі Гази триватиме, поки не будуть досягнуті основні цілі: знище...

Угода про копалини: Качка розповів про переваги

Торговий представник України Тарас КачкаСпільний фонд України і США зможе інвестувати не лише у розробку родовищ, а й у дорожню, портову та енергетичну інфраструктуру країни.Майбутній спільний інвести...

Німеччина призупинила постачання Туреччині літаків Eurofighter

Туреччина не отримає обіцяні EurofighterАрешт головного опозиціонера країни - мера Стамбула - став викликав гостру критику на адресу Ердогана у Берліні.Уряд Німеччини відклав постачання близько 30 вин...

РФ намагається відновити авіасполучення зі США, ЄС проти - ЗМІ

Російські літаки відмовилися пускати в ЄСБез відкриття неба над Європою російським літакам буде складно дістатися Америки. Тим часом у ЄС мають вагомі причини не пускати російську авіацію.Росія намага...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,815,327

Лічильники

item