Пандемія коронавірусу. Головні новини 18 червня
https://povnatorba.blogspot.com/2020/06/18_18.html
81 сценарій пандемії, 70 тисяч збанкрутілих бізнесів, питання стійкості імунітету і сотні мільярдів вакцин.
ЗМІ зібрали найактуальнішу і важливу інформацію про поширення коронавирусной інфекції за 18 червня 2020 року.
Новини України
- В Україні підтверджено 34 063 випадки COVID-19, з них 14 477 одужали, 966 померли. При цьому за останню добу лабораторно підтверджено 829 випадків COVID-19, в той час, як напередодні повідомлялося про 758 хворих.
- Дружина президента України Олена Зеленська, яку раніше госпіталізували з коронавірусом COVID-19, проходить антибактеріальну терапію. Глава держави і його діти здорові. Завтра вони в черговий раз будуть здавати ПЛР-тести.
- Верховна Рада прийняла рішення про скасування обов'язкової підсумкової атестації школярів у цьому році. Таке рішення підтримали 356 нардепів.
"Одержувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, в тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням", - зазначено в тексті закону.
- Через зростання захворюваності коронавірусом в Закарпатській області вирішили повернути ряд карантинних обмежень. Закриваються басейни, фітнес-центри, розважальні заклади і дитсадки, скасовуються міжобласні перевезення.
- У Чернівцях зняли частину карантинних обмежень. У місті дозволили відновити роботу саун і лазень, а також атракціонів на відкритому повітрі.
- Київ готовий до наступного етапу послаблення карантину, якби вже працювали нові індикатори. Про це на брифінгу сказав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, столиця зараз відповідає новим показникам для ослаблення карантину. Раніше вони не могли перейти до наступного етапу ослаблення через перевищення інцидентності.
- Митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), який належить до помісної Православної церкви України, заразився коронавірусом.
- У Болградському районі Одеської області закриті на карантин села Дмитрівка і Кринична, куди направлена група експертів-епідеміологів. На території виявлено 84 випадки коронавірусу.
- Захворюваність COVID-19 в Україні з 18 травня до 18 червня зросла на 80%. Про це в четвер, 18 червня, повідомив Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я. Показник смертності від загального числа хворих за місяць знизився на 0,1%.
- Через зростання захворюваності коронавирусом в Україні можуть почати посилювати карантин вже з 22 червня, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в четвер, 18 червня.
- Самопроголошена "ЛНР" з четверга, 18 червня, знімає заборону на пересування через пункт пропуску Станиця Луганська. Виїзд громадян з території ЛНР на територію України - вільний. Пункт пропуску буде працювати з 7.00 до 19.00.
- МОЗ змоделював 81 сценарій подальшого перебігу пандемії коронавірусу в Україні. Як заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в четвер, 18 червня, з них вибрали три.
"Ми можемо йти, коли сезонність відсутня, і ми впроваджуємо карантинні заходи не повністю і недосконало - тоді ми можемо вийти на 7 тисяч померлих. Якщо сезонність буде 100% нульова, тобто, влітку не повинні реєструватися випадки, тоді у нас повинно бути не більше 1000 померлих", - зазначив він.
Чотири сценарії з урахуванням сезонності поширення коронавірусу:
Якщо сезонність відсутня і карантин введений недосконально (чорний сценарій) - до кінця року очікується майже 7000 смертей.
- Сезонність помірна (жовтий сценарій) - майже 4000.
- Сезонність вище середньої (жовто-зелений сценарій) - 2500.
- Сезонність нульова (зелений сценарій) - не більше 1000.
- Зараз ми рухаємося по "жовтому сценарієм", говорить Ляшко.
- Зростання захворюваності коронавірусом в Україні вища, ніж в світі в середньому, констатували в МОЗ. Після того, як запрацював метрополітен і інший громадський транспорт, відкрилися дитячі садки, з урахуванням інкубаційного періоду, почалася збільшуватися кількість хворих. В середньому ми можемо говорити, що десь в середньому в Україні можливо потенційно хворіє 132 тисячі осіб Але ці дані не є підтвердженими. Це модельна ситуація", - заявив головний санлікар Ляшко.
Світові новини
- SkyUp Airlines закрила продаж авіаквитків на рейси з більшості напрямків до 15 липня включно.
- Туреччина з 1 липня не буде вимагати від українських туристів проходити самоізоляцію і здавати тести на коронавірус, а буде приймати їх з дотриманням норм безпеки авіаперевізниками.
- Пандемія як і раніше знаходиться в активній фазі у багатьох країнах Європи. Сумарний показник захворюваності істотно збільшився. Про це сказав директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.
- В Італії після скасування карантину зафіксували повернення зростання числа нових випадків коронавірусу - кількість інфікованих склала за добу 329 осіб, тоді як днем раніше показник був 210 випадків.
- Жорсткі карантинні обмеження в Ізраїлі продовжать діяти до 1 серпня. Таке рішення в середу, 17 червня, прийняв місцевий парламент, продовживши надзвичайний режим на 45 днів.
- У Німеччині тисячі людей відправлені в карантин після спалаху коронавірусу на бойні в Гютерсло на північному заході країни. З тисячі з гаком працівників, які вже пройшли тестування на Covid-19, діагноз підтвердився у 650 осіб. Ще кілька тисяч осіб чекають черги на перевірку.
- Влада Іспанії оголосила, що відомі на весь світ нічні клуби Ібіци і інших островів Балеарского архіпелагу цього року не відкриються, а, можливо, не почнуть працювати аж до появи вакцини від Covid-19.
- Німецька авіакомпанія Lufthansa буде пропонувати своїм клієнтам можливість пройти тест на коронавірус. Планується, що послугу можуть ввести в червні або на початку липня. Тестувати планують пасажирів у аеропортах Франкфурта і Мюнхена.
Новини науки і медицини
- Всесвітня організація охорони здоров'я сподівається, що до кінця 2020 року будуть вироблені сотні мільйонів доз вакцини проти коронавірусу. Про це заявила головний науковий співробітник ВООЗ Сумья Свамінатан.
"Я сподіваюся на це, я налаштована оптимістично. Але розробка вакцини є складним процесом, в ході якого виникають невизначеності", - сказала Свамінатан.
- Європейці при COVID-19 в 3-6 разів частіше страждають від втрати нюху і смаку, ніж інші жителі Землі. Про це йдеться в дослідженні медиків з США і Польщі під керівництвом професора університету Невади в Рено.
- ВООЗ більше не буде проводити тестування препарату гидроксихлорохин через його підтверджену неефективність в лікуванні хворих COVID-19.
- У дітей головними симптомами коронавірусу є лихоманка, діарея і блювота. Про це повідомило видання PLoS Medicine з посиланням на дослідження, проведене в чотирьох лікарнях в Китаю. Зазначається, що проблеми з легенями у дітей з'являються пізніше.
- У Росії почалися клінічні випробування вакцини проти коронавірусу COVID-19. Її ввели першим 18 добровольцям у військовому клінічному госпіталі імені Бурденка в Москві.
- Дослідження на матеріалі китайського Уханя показало, що найчастіше особи, які перенесли коронавірусне захворювання, не демонструють помітного рівня антитіл до SARS-CoV-2. За імунітет можуть відповідати не тільки антитіла, і тому поки не відомо достовірно, наскільки високий шанс повторного зараження цим вірусом. Однак якщо стійкий імунітет до нього дійсно не виникає, світ може опинитися в дуже складній ситуації вже цієї осені.
Новини економіки
- Кількість врахованих безробітних в Україні станом на 12 червня 2020 року становила 516 тис осіб, що на 76% більше, ніж в червні минулого року, в той час як число вакансій впало вдвічі.
- Ціни на нафту марки Brent знизилися на 0,27% до $ 40,60 за барель до 09:50 за Києвом. Ф'ючерси на WTI зменшили 0,63% до $ 37,7 за барель. Причиною стало різке зростання числа нових випадків коронавірусу в Китаї і США, відродивши побоювання, що відновлення попиту на паливо може загальмувати, не дивлячись на повсюдне пом'якшення обмежень.
- Комітет Верховної Ради з питань бюджету не схвалив перенаправлення Міністерству внутрішніх справ 2,7 мільярда гривень з фонду з боротьби з коронавірусом на доплати працівникам відомства.
- Згідно з даними Дослідницького інформаційного центру парламенту Ізраїлю, в 2020 році банкрутство чекає 70 тисяч приватних компаній, включаючи кафе, ресторани, перукарні і інші.
Загиблі і заражені: карта