Ходжес закликав НАТО розмістити нові бази, ракети та кораблі в Чорному морі: Потрібно зупинити "сирійський експрес" РФ
Колишній командувач Сухопутних військ США у Європі американський генерал Бен Ходжес вважає, що саме Чорне море наразі стало "стартов...
https://povnatorba.blogspot.com/2020/06/blog-post_731.html
Колишній командувач Сухопутних військ США у Європі американський генерал Бен Ходжес вважає, що саме Чорне море наразі стало "стартовим майданчиком для дестабілізаційних операцій Москви".
За словами генерала, румунські військові вже давно називають Чорне море "сирійським експресом Росії", маючи на увазі потік російських військових кораблів, що перевозять техніку, боєприпаси і солдатів із Росії до Сирії.
"Якщо ви подивитеся на будь-яку карту НАТО, де зображено Європу, то Чорне море розташоване десь у нижньому правому кутку. І саме так до нього і ставилися, як до периферії. Але якщо посунути карту так, що Чорне море буде посередині, це дасть зовсім інший погляд на регіон. І саме такий погляд ми вважаємо правильним зараз", - пояснив Ходжес.
Більш докладно відставний американський генерал і його колеги описали пропоновану НАТО стратегію в нещодавно оприлюдненій аналітичній доповіді "Один фланг, одна загроза, одна присутність".
У своїй новій доповіді Ходжес пропонує створити форпост НАТО в Румунії і зробити з нього не менш важливий стратегічний вузол, ніж нинішні бази Альянсу в Прибалтиці та Польщі.
Зараз швидко перекинути особовий склад і техніку НАТО з Німеччини в Румунію практично неможливо через Карпатсько гори. А переміщення угруповань Альянсу через Польщу ускладнюється тим, що в країні дуже багато озер. Вирішити цю проблему могла б поява бази в Румунії, а також розвиток залізничної мережі в Східній Європі, зазначається в доповіді.
Представники НАТО не відповіли на прохання ВВС прокоментувати доповідь Центру аналізу європейської політики. Але ВВС вдалося дізнатися, що зміст документа було доведено до всіх представників Північноатлантичної ради - основного органу прийняття політичних рішень НАТО.
За словами Ходжеса, який був присутній на цій закритій для сторонніх презентації доповіді, представники різних країн НАТО по-різному відреагували на пропозиції аналітиків. Але більшість позитивно оцінили ідеї, викладені в документі.Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3200538