В Україні впав рівень тіньової економіки

В Україні впав рівень тіньової економіки
Рівень тіньової економіки в Україні впав нижче за 30%

Рівень тіньової економіки в 2019 році, але подальшій детінізації заважає низка стримуючих факторів.

 
У 2019 році рівень тіньової економіки становив 28% від обсягу офіційного ВВП України. Про це свідчать попередні розрахунки Мінекономіки, опубліковані у вівторок, 30 червня.
 
Цей показник на 3 процентних пункти нижчий за показник 2018 року. Згідно зі звітом, продовжується тенденція зниження рівня тіньової економіки. Проте залишається неподоланним ряд факторів, що стримують процеси детінізації економіки в Україні.
 
Серед таких факторів фахівці міністерства виділяють:
 
Низький рівень захисту прав власності. Згідно зі звітом, Глобальний індекс конкурентоспроможності 2019, ефективність державних і громадських установ залишається одним із найбільш конкурентних "провалів" економіки України (104 місце серед 141 країни). За рівнем захисту прав власності в рейтингу ДВК 2019 Україна знаходиться на 128 місці; за рівнем захисту прав інтелектуальної власності - на 118 місці відповідно.
 
Недосконалість судової системи. Основними недоліками визнаються недостатня інституційна спроможність і незалежність гілок судової системи, як наслідок, низький рівень суспільної довіри до неї. Зокрема, експерти рейтингу Глобального індексу конкурентоспроможності 2019 оцінили незалежність судової влади в Україні на рівні, що відповідає 105 місцю серед 141 країни, а ефективність правової системи в арбітражному врегулюванні - на рівні 103 місця відповідно.
 
Корупція. Експерти рейтингу "Індекс сприйняття корупції 2019" оцінили рівень корупції в Україні в 30 балів, що на 2 бали менше, ніж у рейтингу 2018 року.
 
Низька стабільність фінансової системи країни. У кредитному портфелі банків залишається значною частка непрацюючих кредитів. Станом на 01.01.2020 частка непрацюючих кредитів у загальному обсязі кредитування склала 53,83% (станом на 01.01.2019 - 55,83%).
 
Території, непідконтрольні уряду, і як наслідок, зростання потенційних можливостей для виникнення нових схем контрабанди товарами.
 
Раніше в МВФ заявили, що Україна більше за інших страждає від кризи. Українська економіка в результаті коронавірусної кризи падає сильніше від інших з двох причин.
 
Також Шмигаль описав карантин, що руйнує економіку. Тотальний карантин руйнує економіку і небезпечніший від самої пандемії коронавірусу, переконаний глава уряду.

Related

Економіка 4317046867782505251

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item