Для економіки Росії запущений зворотний відлік: Європа анонсувала повна відмова від нафти і газу

Для економіки Росії запущений зворотний відлік: Європа анонсувала повна відмова від нафти і газу

Нафтодоларова конвеєр, який з радянських часів постачає російську економіку твердою валютою, дозволяючи міняти найпростіше мінеральну сировину на технології і споживчий стиль життя, доживає свої останні роки.

Євросоюз - найбільший споживач російських вуглеводнів - має намір повністю відмовитися від викопних джерел палива, таких, як нафта і газ, заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

«Мета ЄС - в тому, що до 2050 року стати кліматично нейтральним», - сказала Сімсон на брифінгу в середу, відповідаючи на питання про долю трубопроводу «Північний потік - 2».

«Це означає, що на той час ми виведемо з ужитку викопні енергоносії», - пояснила вона, додавши, що всі постачальники Євросоюзу повинні «мати це на увазі» (цитати з «Інтерфаксу»).

Європейські країни, за словами Сімсон, мають намір відмовитися не тільки від нафти, але і від метану (природного газу), на заміну якому повинні прийти «декарбонізірованние гази», перш за все водень.

Єврокомісія в середу схвалила дві стратегії, спрямовані на досягнення «кліматичної нейтральності». Перша вимагає створення єдиного енергоринку і диверсифікацію постачальників, друга - масове виробництво чистого водню в енергетичних цілях.
Для Росії політика ЄС означає злам існуючої з 1970-х рр моделі економіки, в якій вуглеводні вивозяться за Захід, а на виручену валюту купується все те, що країна не в змозі зробити самостійно.

За підсумками минулого року з 419 млрд доларів експортних доходів Росії 60% забезпечили три товара: сира нафта (121,4 млрд доларів), нафтопродукти (66,9 млрд доларів) і природний газ (19 млрд доларів). Половина цих надходжень прийшла з Європи, де частка російської нафти в споживанні досягає 30%, а газу - 40%.
Експортні доходи, - це «нитка», що зв'язує Росію з споживанням з розвиненого світу: імпортні товари - від одягу і техніки, до фруктів і миючих засобів, а також технології та обладнання для промисловості, сировину для сільського господарства - закуповуються на ці гроші.

Російська економіка влаштована дуже просто, а її місце в глобальних виробничих ланцюжках не змінюється роками: ми продаємо за кордон сировину, «трохи приторговує» металами, лісом і зброєю, а закуповуємо за кордоном складну техніку та товари народного споживання, констатує засновник Movchans Group Андрій Мовчан.
На складну продукцію в експорті - машини та обладнання - довелося всього 6,3%, причому її продажі скоротилися як у вазі (на 4,1%), так і в доларах (на 5%) (дані ФМС, .xls)

Численні плани злізти з нафтової голки, включаючи травневі укази про створення 25 мільйонів високотехнологічних робочих місць до 2018 року, раз по раз залишаються на папері. Більш того, вага сировинного сектора у ВВП тільки збільшується: якщо у 2002 році він становив 6,66%, то в 2018-му - вже 13,8%. Частка обробного сектора - фабрик і заводів, не пов'язаних з вуглеводневої трубою, - за 16 років опустилася з 17,17% до 14,3% (Росстат, .xls).

План «прориву» до світових темпів зростання вимагає збільшити несировинних неенергетичний експорт до 350 млрд доларів до 2024 року. Згідно з планом, вже в минулому році Росія мала продати за кордон що-небудь, крім вуглеводнів, на 240 млрд доларів. Фактично виручити вдалося 190 млрд доларів, а зростання склало всього 5%. У першому кварталі 2020 го він сповільнився до мізерних 1,7%.

Російська економіка «люта», іронізує заввідділом ринків капіталу ІСЕМВ РАН Яків Міркін. На 146 млн чоловік за рік в країні виробляється 744 дитячі коляски, одна спідниця на 26 жінок, одна пара шкарпеток на людину, один електричний чайник на 500 з гаком сімейств і 3-4 долари обчислювальної техніки на душу населення.

Втрату найбільшого ринку збуту енергоносіїв і головного джерела іноземної валюти бачать визнається загрозою на рівні вищого керівництва в країни.

У енергостратегії, яку президент Володимир Путін затвердив в травні минулого року, «збільшення частки поновлюваних джерел енергії в світовому паливно-енергетичному балансі» включено до переліку основних викликів для безпеки країни, так само як «уповільнення зростання світового попиту на енергоресурси і зміна його структури, в тому числі внаслідок заміщення нафтопродуктів іншими видами енергоресурсів, розвитку енергозбереження і підвищення енергетичної ефективності ».

Наслідками реалізації таких ризиків названі «зниження фінансової стійкості», підвищення тарифів на енергію, «зменшення податкових, митних та інших платежів до бюджетів бюджетної системи Російської Федерації», а також «заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян».

Related

Китайское дно России

Выстраивая свою империю 2.0, Путин сознательно не видел будущего России без тесного экономического и политического тандема с Китаем.  Это было обусловлено тем, что в геополитической персп...

У Росії визнали шкоду від власних контрсанкцій

Продовольче ембарго Росії призвело до різкого стрибка цін і зниження якості продукції. Про це йдеться у доповіді Аналітичного центру при уряді РФ за підсумками дослідження "Продовольче ембарго...

Західні санкції та ціна на нафту почали душити економіку Росії – С.Пашинський

Західні санкції та ціна на нафту почали душити економіку Росії.  Крім того цього, росіяни почали невпевнено почуватися за кордоном і приховувати своє громадянство ...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Атака на Київ: кількість загиблих зросла, людей шукають під завалами

В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворогаРосійські окупаційні війська вночі у четвер, 24 квітня, атакували Київ та область ударними БпЛА, а також крилатими ракетами Калібр та балістикою...

Харків вдруге за ніч атакували ракети

Харків під масованою атакою дронів та ракетХарків після масованої ракетної атаки опинився під масованою атакою безпілотників та ракет з боку російських військ.У Харкові вранці пролунали повторні вибух...

Axios: міністр фінансів США облаяв Ілона Маска

Маск і Бессент влаштували суперечку в Білому домі на очах у ТрампаМаск і Бессент посварилися при Трампі, крики чула навіть прем'єр Італії, яка приїхала до Білого дому.Мільярдер Ілон Маск і міністр фін...

Зеленський прибув у ПАР з робочим візитом

Президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська прибули з візитом до Південно-Африканської РеспублікиПрезидент вперше відвідає Південно-Африканську Республіку, а саме Преторію, для зустрі...

Росія вдарила по Павлограду на Дніпропетровщині

Росіяни вдарили по ПавлоградуВ ніч на 24 квітня Росія завдає комбінованого повітряного удару по Україні, використовуючи дрони, крилаті ракети та балістику.Російські військові у четвер, 24 квітня, атак...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,821,236

Лічильники

item