Зеленський обговорив з МВФ призначення голови НБУ

Зеленський обговорив з МВФ призначення голови НБУ
Зеленський провів переговори з директором-розпорядником МВФ

У розмові з розпорядником Фонду Кристаліною Георгієвою президент назвав критерії вибору кандидатури і зазначив, що рішення приймає виключно в інтересах народу України.

 
Президент Володимир Зеленський у вівторок, 14 липня, провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, під час якої, зокрема, йшлося про призначення нового керівника Нацбанку, повідомляє прес-служба Офісу президента.
 
Зеленський зазначив, що провів зустрічі з представниками комерційних та державних банків і сформував короткий список кандидатів на посаду глави Національного банку, яких йому запропонували представники банківського сектора. Він запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.
 
"Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я приймаю тільки в інтересах народу України", - підкреслив Зеленський.
 
Він також висловив переконання, що НБУ разом з урядом повинні продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, що служитиме заставою макроекономічної і фінансової стабільності і сприятиме економічному зростанню та відновленню банківського кредитування в Україні.
 
"Дискусії про діяльність Національного банку України повинні бути позбавлені політичного забарвлення, що може мати негативний вплив на інституційну спроможність та незалежність регулятора", - заявив глава держави.
 
Він зазначив, що основними критеріями вибору кандидатури є професіоналізм, чесність і бездоганна репутація.
 
Володимир Зеленський запевнив Крісталіну Георгієву в твердому бажанні України продовжувати співпрацю з МВФ і зазначив, що прийнятий закон про банківську діяльність є прямим свідченням цього прагнення. Він підкреслив, що продовження активної співпраці з МВФ у рамках нової програми stand-by є важливим пріоритетом для України.
 
Раніше в МВФ заявляли, що для продовження співпраці Україна має зберегти незалежність Нацбанку, не відходити від принципів інфляційного таргетування і плаваючого валютного курсу.
 

Related

Економіка 7334287434391299571

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item