Антикорупційний фронт. Чому пішов Холодницький

Антикорупційний фронт. Чому пішов Холодницький
Холодницький пішов із САП

Назар Холодницький звільнився з прокуратури, він займав посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з листопада 2015 року.

 
В антикорупційній сфері України великі зміни. Назар Холодницький звільнився з посади глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У листопаді 2020 року у Холодницького закінчувався термін повноважень, але він не став чекати цього моменту і брати участь у новому конкурсі, а пішов сам.
 
За п'ять років роботи Холодницького звільняли мало не щороку.
 
Чим Холодницький запам'ятався на посаді.
 

Мікрофон в акваріумі

 
Після Революції гідності в Україні була створена вертикаль антикорупційних органів. Вона складається з НАБУ, САП, НАЗК та Антикорупційного суду. НАБУ займається слідством, САП здійснює процесуальне керівництво слідством і представляє державне обвинувачення в суді, в Антикорупційному суді. Нацагентство з протидії корупції - перевіряє електронні декларації.
 
Назар Холодницький очолював САП з моменту створення органу, тобто п'ять років був одним з головних гравців в антикорупційній сфері. Спочатку антикорупціонери працювали спільно. Потім розсварилися. У 2018 році Генеральна прокуратура спільно з НАБУ більше місяця прослуховувала кабінет Холодницького. Жучок був захований у великому акваріумі керівника САП. Після цього НАБУ звинуватили Холодницького у зливі інформації підозрюваним і в тиску на підлеглих прокурорів. Кваліфікаційна комісія прокурорів навіть розглядала можливість звільнення керівника САП, але Холодницький зумів захиститися і відбувся лише доганою.
 
Співробітники НАБУ і САП навіть билися між собою і били один одному машини. Потім пристрасті вляглися, після приходу до влади Володимира Зеленського, Холодницький і глава НАБУ Артем Ситник помирилися. "Випили пляшку віскі", - як казав Холодницький. Новий конфлікт у антикорупційного прокурора виник з Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою. Вона звинуватила керівництво САП у бездіяльності, Холодницький Венедіктову - у непрофесіоналізмі.
 

Пішов сам

 
Довго воювати з Венедіктовою Холодницький не став. Термін його повноважень закінчувався 30 листопада, брати участь у новому конкурсі глава САП не захотів і написав заяву за власним бажанням.
 
Холодницький каже, що так хотів показати, що не тримається за посаду. Уже колишній глава САП підкреслює, що ніхто його не змушував писати заяву. При цьому Холодницький взагалі вирішив піти з органів прокуратури.
 
"14 років я віддав прокуратурі, з яких п'ять років свого життя повністю присвятив САП, про що не шкодую ні дня", - зазначив він.
 
Новий конкурс на посаду глави САП почнеться вже 4 вересня
ПРО МИНУЛЕ, ТЕПЕРІШНЄ І МАЙБУТНЄ… У 2015 році розпочато процес створення системи антикорупційних органів, метою яких...
Опубликовано Назаром Холодницьким Пятница, 21 августа 2020 г.

Хто замість нього

 
Тимчасово виконуючим обов'язки глави САП був призначений перший заступник голови Максим Грищук.
 
Грищук родом зі Львівської області. З 2012 року він обіймав посаду прокурора у прокуратурі Львова. У серпні 2014 року було мобілізовано на особливий період ВДВ ЗСУ. Воював у лавах 81-ї окремої аеромобільної бригади, в тому числі в Донецькому аеропорту. Демобілізувався у вересні 2015 року.
 
У жовтні 2015 року Грищук подавав заявку на конкурс з обрання глави антикорупційної прокуратури. Під час конкурсу він набрав дев'ять голосів, у той час, як Холодницький отримав тільки сім. Однак тодішній генпрокурор Віктор Шокін затвердив кандидатуру саме Холодницького. Грищук же в грудні 2015 року був призначений першим заступником голови САП.
 

Related

Політика 4151788461770818560

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item