Спіруліна: що це таке, корисні властивості та як правильно її споживати
https://povnatorba.blogspot.com/2020/08/blog-post_625.html
Чому дані водорості такі популярні.
Спіруліна використовується у формі БАДу і за останні роки набула великої популярності серед людей. Чим вона є насправді, і за що її так люблять?
Що таке спіруліна
Спіруліною називають велику групу одноклітинних водоростей. Це одні з перших живих істот, що мешкали на планеті. У природі грають роль корму для риб всіх видів. Насиченість поживними речовинами підтримує життєдіяльність мешканців підводного світу.
Корисні компоненти, що містяться у водоростях:
- протеїн;
- жирні насичені кислоти;
- вуглевод;
- залізо і бета-каротин у великій кількості;
- йод;
- вітаміни A, B1-9, C, D, E.
Зона проживання спіруліни — солона вода з низьким рівнем кислотності. Таке середовище не схильне до утворення великої кількості токсинів, тому водорості вважають чистим продуктом, що не вимагає обробки перед вживанням. У зв'язку з відсутністю цієї процедури всі поживні речовини зберігаються і залишаються доступними для споживача.
Причина популярності
Спіруліну використовують в якості активної добавки до їжі, її популярність виправдана великою кількістю корисних ефектів:
- Захист серцево-судинної системи. При вживанні спіруліни ризик розвитку захворювань судин знижується. Тиск наближається до норми.
- Зниження рівня холестерину. Шкідливі жири, що скупчуються на стінках судин і зменшують прохідність, розсмоктуються за кілька тижнів при вживанні БАДу.
- Сприяє регенерації клітин серцевого м'яза. Тканини серця захищаються від окислення і пошкоджень.
- Знижується ймовірність появи запалень.
- Запобігає окислювальні процеси в тканинах тіла.
- Підвищується ймовірність ремісії під час онкології.
- Поліпшується стан нирок і печінки.
- Підвищення витривалості, ліквідація відчуття втоми після розумових і фізичних навантажень.
В ході експериментів було помічено підвищення опірності токсичним речовинам після вживання спіруліни, а також зниження інтенсивності алергічних реакцій при регулярному прийнятті БАДу.
Експериментально виведена доза, при якій не виникає побічних ефектів — 1-8 г на добу, індивідуальні особливості пацієнтів впливають на допустиму кількість. При регулярному прийнятті необхідно збільшити кількість споживаної води.
Людям з алергією на йод, гарячковим і вагітним слід відмовитися від спіруліни в зв'язку з можливістю ускладнень. Тим, хто регулярно відвідує лікаря, варто проконсультуватися з ним перед введенням БАДу в раціон.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.