США приготували удар по корупціонерах: як нові правила стосуватимуться українців

США приготували удар по корупціонерах: як нові правила стосуватимуться українців

США із 2021-го спростили фінансовий моніторинг будь-яких операцій. За запитом американських силовиків будь-який банк світу зобов'язаний надати інформацію про рахунок клієнта. В іншому разі він може потрапити під фінансові санкції або навіть позбутися кореспондентського рахунку в США.

На такі нововведення активно відреагували й українські чиновники та бізнесмени. Багато з них опинилося під загрозою стати фігурантом міжнародного розслідування.

Про те, що говорять українські нардепи і фінансисти про нові правила, – читайте в матеріалі нижче.

Українці злякалися нових вимог США

"Такий фінансовий моніторинг із боку США дійсно викликав резонанс, тільки я отримав кілька посилань від різних людей із цією новиною", – розповідає член Ради Національного банку Василь Горбаль.

Як будуть діяти нові правила, поки сказати складно. Важливо зазначити, що кореспондентські рахунки в США є у великих українських банків, малі й середні банки часто користуються послугами більш великого банку, у якого є американський коррахунок, зазначає банкір. "Можуть бути, наприклад, зміни в порядку користування кореспондентським рахунком. У такому разі банк буде зобов'язаний дотримуватися процедури", – зазначає Горбаль.

Членкиня комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк у коментарі додає: "Банки в питаннях боротьби з відмиванням грошей співпрацюють і зараз. Наскільки правильно ділитися нашим банкам інформацією щодо будь-яких рахунків, а не тільки за підозрілими операціями, це питання потрібно додатково досліджувати".

Сам фінансовий моніторинг, додає парламентарій, нормальна практика для будь-якої цивілізованої країни. "Ми системно рухаємося до того, щоб обмінюватися банківською інформацією", – підсумувала вона. А ось глава профільного комітету Данило Гетманцев коментувати нововведення відмовився через високу завантаженість.

Представники бізнесу ставляться до жорстких правил моніторингу більш скептично. Закони про боротьбу з відмиванням грошей дуже дорогі й часто неефективні, впевнений колишній президент "Київстару" Петро Чернишов.

"Якщо влада стягує зі злочинців приблизно 3 мільярди доларів на рік, у той час як витрати на дотримання нормативних вимог становлять 300 мільярдів доларів і коштують компаніям ще 8 мільярдів доларів на рік, розумно запитати, чи є справжньою метою законів про боротьбу з відмиванням грошей законні компанії, а не злочинні організації, як це нам говорять..." – написав він на своїй сторінці у Facebook. Менеджер упевнений, що держави й компанії витрачають занадто багато коштів через складні бюрократичні процедури.

Керівний партнер Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун розповідає: подібна процедура діяла й раніше. "В принципі, за великим рахунком, усі клієнти проходять ідентифікацію. Я не думаю, що це істотно вплине на роботу банківської системи. Їм, мабуть, доведеться відповідати на запити", – пояснює експерт.

А ось банківську таємницю, яку нібито може порушити такий взаємообмін інформацією, порушують і зараз. На вимогу правоохоронців або податкової фінансові установи зобов'язані розкривати дані, і це нормальна ситуація для більшості країн. "Ви просто не здійснюйте підозрілих операцій – і все буде добре", – підсумував Почкун.

Усі банки світу стали підсудними США

Дослідивши закон про національну оборону США на 2021-й фінансовий рік і зібрав головні нововведення. Міністр фінансів або генеральний прокурор США можуть:

  • видати повістку в суд у будь-який іноземний банк, що має кореспондентський рахунок у Сполучених Штатах;

  • запросити будь-які записи, які стосуються кореспондентського рахунку або будь-якого рахунку в іноземному банку, зокрема протоколи, які ведуть за межами Сполучених Штатів.

Фактично встановлюється підсудність перед правоохоронцями США всіх банків/організацій із коррахунками або тих, що проводять міжнародні перекази. Влада США може розслідувати діяльність осіб, які не є американцями, не мають рахунків в американських банках і не використовують долари.

А з урахуванням того, що зовсім недавно США ввели санкції проти нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського і позафракційного Андрія Деркача, а також ще п'яти українців, зацікавленість американців у діяльності українських політиків і бізнесменів не викликає сумніву. І якщо самі санкції боляче вдарили по політиках – їм буде складно відкрити рахунок у будь-якій країні світу, а українські банки через ризики намагаються припинити з ними співпрацю, то після розслідування з боку США можна не тільки потрапити під обмеження, але й стати фігурантом кримінальної справи.

Українці, як і жителі будь-якої країни з великим рівнем тіньової економіки та корупції, також можуть стати фігурантами нових розслідувань США. Приховати заробітки в сучасному світі практично неможливо, гроші потрібно кудись переказувати і десь зберігати.

Наскільки ефективний новий фінансовий моніторинг, покаже час. Однак кращих інструментів, ніж пропонують США, поки що не знайшли. Америка, з огляду на своє становище світового фінансового лідера, може використовувати власні можливості і для боротьби з корупцією у будь-якій країні світу.

Related

В Океанії невідомі масово вбивають і розчленовують аборигенів

В Океанії почалася таємнича різанина аборигенів Не менш ніж 15 жінок і дітей стали жертвами жорстокої розправи в одному із сіл в Папуа-Новій Гвінеї.   Про це з посиланням на дані пол...

Путін розповів про таємні домовленості з Обамою щодо України

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Сполучені Штати не виконали частину домовленостей щодо України, нібито досягнутих під час телефонної розмови з президентом США в 2014 році. Про це він розпо...

Bellingcat представила дані про "свідка" катастрофи МН17

Фото з профілю Володимира Цемаха в Одноклассниках від 24 серпня 2014 року Арешт Володимира Цемаха може мати істотний вплив на розслідування аварії Boeing над Донбасом, підкреслюється в допо...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

В Москві біля будівлі ФСБ згорів лімузин Aurus Senat: на такому ж їздить Путін

В центрі Москви в ніч проти 29 березня згорів лімузин Aurus Senat.Як пише телеграм-канал Baza, за попередніми даними, “автомобіль належить Управлінню справами президента РФ”.Повідомляється, що “в...

В Україні триває підготовка до виборів - ЗМІ

Підготовка до виборів в Україні вже розпочаласяВиборчий процес під час війни може стати об’єктом інформаційного впливу з боку Росії та спричинити внутрішню політичну напругу, попереджають аналітики.Пр...

У Єгипті затонув туристичний підводний човен: є загиблі та постраждалі

Уранці 27 березня біля узбережжя Хургади затонув туристичний підводний човен Sindbad. Унаслідок цього є загиблі та поранені іноземціПро це повідомляє ВВС Україна.Зазначається, що внаслідок п...

Україна надає союзникам інформацію щодо ударів РФ

Зеленський прокоментував останні удари РосіїУкраїна очікує реакції від Америки, Європи та всіх союзників на цей терор проти мирних людей.Київ надає всю інформацію про те, яких ударів завдає армія Росі...

У річці Тиса виявили чергового потопельника

Прикордонники виявили потопельника у ТисіТіло могло належати чоловіку, який намагався незаконно перетнути кордон через річку, зазначили в ДПСУ.Під час моніторингу українсько-румунського кордону прикор...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,784,938

Лічильники

item