Один із секретів довгожителів – мінімум м'яса та молочних продуктів

Японка Танака Кейн 2 січня стала третьою задокументованою людиною, яка прожила 118 років.
Кейн також перша громадянка Японії, яка досягла 118 років, але навряд чи стане останньою. В країні найдовша тривалість життя в світі - 80 тис. довгожителів. Про це пише The Economist.
Танака любить шоколад і газовані напої, що вигідно відрізняє її від більшості співвітчизників. В Японії довгий час був один із найнижчих рівнів споживання цукру серед найбільш заможних країн світу з "Організації економічного співробітництва та розвитку". Незвичайне довголіття в Японії часто пояснюють дієтою. У країні їдять мало м'яса і молочних продуктів.
Багато м'яса може шкодити, бо містить насичені жирні кислоти, які спричиняють серцеві захворювання. Дослідження також пов'язують вживання великої кількості обробленого червоного м'яса з підвищеним ризиком інсульту. Але повна відсутність теж погана, бо м'ясо забезпечує холестерин, необхідний для стінок кровоносних судин. У дослідженні, де брали участь 48 тис. британців-вегетаріанців, люди були стійкі до серцевих захворювань, але схильні до інсультів.
Теоретично нестача продуктів тваринного походження могла внести вклад в смертність в Японії. У 1960-2013 роках кількість смертей від інсультів в країні різко знизилася, а щорічне споживання м'яса зросло з майже нуля до 52 кг на людину на рік.
Доктор Цугане Шоічіро з Національного онкологічного центру в Токіо каже, що його співвітчизникам можуть знадобитися м'ясо і молочні продукти для підтримки міцності кровоносних судин, але не настільки багато, щоб ті забилися.
Деякі емпіричні дані підтверджують це. Дослідження, під час якого в 1995-2009 роках брали участь 80 тис. японців, показало, що інсульти найчастіше зустрічаються серед тих, хто найменше їв відбивні та вершки.
Сумна іронія в тому, що поліпшення здоров'я населення в поєднанні з низьким рівнем народжуваності загрожує економіці Японії. До 2060-го 40% японців будуть віком 60 років і старше.