Вирішується доля "Північного потоку-2": Німеччина допомагає Росії, а Україна просить допомоги у США

Вирішується доля "Північного потоку-2": Німеччина допомагає Росії, а Україна просить допомоги у США

"Північний потік-2" після повної зупинки в кінці 2019-го знову перейшов до активної фази будівництва. Ця новина викликала подив і української влади, і в американських партнерів. Санкції США, які нібито вже поховали проєкт, намагаються обійти. І чим ближче фінальна стадія будівництва, тим жорсткіша позиція Німеччини. Вона, попри все, наполягає: трубопровід повинен працювати.

Про те, чи зможуть запустити проєкт і чим це загрожує Україні, читайте в матеріалі далі.

Головне:

  • Україна об'єдналася з Польщі та закликає США перешкодити запуску газопроводу.

  • США навіть за бажання нового президента Джо Байдена (якби воно було) скасувати санкції не можуть.

  • Німеччина разом із Росією продовжує відстоювати запуск газопроводу

  • Україна ризикує втратити чи не останній реальний важіль тиску на РФ

  • Доля проєкту буде вирішена вже в 2021-му

Що зараз заважає добудувати газопровід?

Оператор "Північного потоку-2" звернувся до німецького регулятора із проханням, щоб дозвіл на будівництво в їхніх водах негайно набув чинності. Справа в тому, що раніше такий дозвіл спробували опротестувати природоохоронні організації в Німеччині Deutsche Umwelthilfe і союз охорони природи та біорізноманіття. Поки дозволу немає, будувати не можна. З огляду на позицію німецької влади проблем із їх регулятором не буде.

Але це всього лише маленька перешкода. Головна ж проблема – санкції з боку США. Вони в грудні 2019-го зупинили будівництво на кілька років. А зараз документ (в тому числі за допомогою українських консультантів) прописали так, що навіть повністю побудований газопровід не можна буде сертифікувати, застрахувати і запустити.

Потрапити до списку санкцій для будь-якої міжнародної компанії означає позбутися доступу до капіталів, втратити клієнтів і опинитися на межі банкрутства. Проблему намагається вирішити Німеччина – вони придумали спеціальний кліматичний фонд, який повинен взяти на себе удар і провести ті роботи, які побоятися робити приватні компанії.

"Німці не задоволені, що США їм диктують, як співпрацювати з Росією. Німеччина зі свого боку публічно підтримує Україну, голосніше за всіх кричить про російську агресію, про порушення свобод, про неприпустимість порушення територіальних кордонів, а сама з цією ж Росією будує трубу, щоб газ купувати безпосередньо, в обхід України та Польщі. Це ще раз підтверджує, що власні інтереси їм куди дорожчі", – прокоментував ситуацію один із нардепів від "Слуги народу".

Чи зможуть запустити газопровід?

"Будівництво взагалі не повинно було починатися. Ми не розуміємо, як це сталося. Але однозначно це нічим не закінчиться. У США є чітка позиція, вона мінятися не буде", – розповідають у "Нафтогазі". Уповноважений компанії по роботі з органами державної влади Вадим Гламаздін пояснив: санкції проти "Північного потоку-2" вже прописані в законі. Тому навіть якби президент США Джо Байден із якоїсь причини змінив свою позицію, скасувати рішення не вдалося б.

"Американські санкції – це така штука, яку складно обійти, тому що вона вже є законом. І цей закон є обов'язковим до виконання, а не на розсуд адміністрації", – зазначив він.

Партнер консалтингової компанії Rusenergy Михайло Крутіхін упевнений, що "Північний потік-2" уже "мертвий", мовляв, його зупинили ще в грудні 2019-го. А те, що відбувається зараз, – жалюгідні спроби завершити проєкт. "Юридично газопровід буде під санкціями і мало яка компанія на це зважиться. А технічно – трубоукладальна баржа "Фортуна" не обладнана для роботи на великих глибинах. Якщо її почнуть переобладнувати, то будь-яка компанія, яка цим займається, автоматично потрапляє під санкції", – пояснює експерт.

Україна з Польщею просять допомоги в Байдена, а Німеччина намагається домовитися про пом'якшення санкцій

Запуск "Північного потоку-2" зашкодить не тільки Україні, але і Польщі, яка також заробляє на транзиті. Видання Рolitico опублікувало звернення двох міністрів закордонних справ (України і Польщі), які попросили Джо Байдена зробити все можливе, щоб не допустити запуск газопроводу. "Ми закликаємо президента США Джо Байдена використовувати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проєкту", – йдеться в зверненні.

Водночас Німеччина намагається домовитися з США про декілька варіантів пом'якшення санкцій. Наприклад, підписати договір з "Газпромом" про те, що Росія збереже транзит газу через Україну і якщо це зобов'язання буде порушено, то поставки по "Північному потоку-2" будуть заморожені.

Для України будь-який подібний варіант неприйнятний. Політична ситуація стрімко змінюється, а Росія вже довела, що здатна порушити вже взяті на себе зобов'язання. Головне, якщо "Північний потік-2" буде працювати, стратегічне значення української газотранспортної системи буде втрачено.

До речі, самі США не зацікавлені, щоб Європа споживала російський газ і відмовлялася від диверсифікації (розподілу) поставок. Вони також мають свої інтереси: можуть продавати скраплений газ.

Найважливіше: в серпні-жовтні (дату не призначено) в Німеччині пройдуть парламентські вибори. Ймовірно, представників "зелених" у владі стане більше, а вони виступають категорично проти російської "труби". І якщо німці не встигнуть до цього моменту запустити газопровід, існує ймовірність, що нова влада не дозволить цьому статися.

Тим часом у Росії вкотре обновили терміни запуску газопроводу. Обіцяють ввести його в експлуатацію вже цього року. Чи вийде в росіян реалізувати проєкт, стане відомо вже в найближчі місяці. Коли пройде етап будівництва і доведеться шукати компанії, які зважаться дати сертифікат і застрахувати трубопровід.

Related

G7 допоможе Україні позбутись залежності від російського газу

Сімка найрозвиненіших країн світу (G7) прагне зменшити залежність України від російського газу. Про це йдеться у спільній заяві міністрів енергетики цих країн, яка була опублікована після їхньої з...

Эффект санкций: Bloomberg назвал следующую цель Путина

Из-за введенных странами Запада санкций, которые отрезали Россию от глобальной финансовой системы, президент РФ Владимир Путин рассматривает возможность прибегнуть к ранее неприкосновенным зап...

Это возможно только в Нью Йорке?

Китаец, проживающий в Нью-Йорке, обратился в местный банк с просьбой предоставить ему кредит в размере 5000 долларов, причем только на две недели.  В качестве залога под кредит мужчина п...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

У Держдепі закликали РФ проявити готовність до завершення війни в Україні

Спікер Держдепу США Теммі БрюсСвіт чекає відповіді від Москви щодо миру уже зараз, наголосили у Державному департаменті США.У Державному департаменті Сполучених Штатів Америки заявили, що Росія термін...

Трамп сказав, що збирається до короля Британії у гості

Дональд ТрампЯк повідомляють ЗМІ, місцем проведення зустрічі стане Віндзорський замок, а не Балморал чи Дамфріс-хаус, як передбачалося раніше.Президент США Дональд Трамп оголосив про намір зустрітися ...

Стали відомі наслідки удару по Миколаєву

Ворог завдав удару по Миколаєву ударним дрономВвечері 17 квітня росіяни завдали удару по Миколаєву ударним дроном, тип якого встановлюється.Вогнеборці ліквідували масштабну пожежу на 700 м кв., яка ви...

Трамп назвав дату підписання угоди про надра

Трамп, звертаючись до міністра фінансів Скотта Бессента (другий справа), заявив про 24 квітня як дату підписання угодиВідповідний документ, імовірно, підпишуть через тиждень - 24 квітня, заявив публіч...

Китайські вчені представили найшвидший у світі носій флеш-пам'яті

Китайські вчені створили найшвидший у світі носій пам'ятіНовий пристрій може бути швидшим в 2,5 раза за найшвидші енергозалежні аналоги, та до 25 разів швидший за повільніші.Вчені з Фуданьського Уніве...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,812,225

Лічильники

item