Кришка люка потрапила в авто і вбила 11-річну дитину

У Львові в неділю, 21 березня, сталася жахлива трагедія. Позашляховик ДСНС наїхав на кришку люка, а та вилетіла і пробила лобове скло рухається назустріч автомобіля Acura. В результаті загинув 11-річний хлопчик, який сидів спереду біля водія, свого батька.
Трагедії можна було уникнути, якби комунальники вчасно відреагували на дзвінки небайдужих місцевих жителів, які двічі потрапляли в ДТП на тому місці.
Детальніше про це читайте в матеріалі нижче.
Дитина померла на місціТрагедія сталася близько 21:30. За заявою Львівської ГСЧС, її Mitsubishi L200 їхав по вулиці Зелена з проблисковими маячками, рятувальники поспішали на пожежу.
Заднім колесом автомобіль наїхав на люк, після цього кришка відлетіла і врізалася в лобове скло автомобіля, який рухався назустріч. Дитина, якій влітку мало виповнитися 11 років, помер на місці.

У поліції Львівської області кажуть, що зараз триває слідство. У соцмережах виникли суперечки, чому дитина молодше 12 років перебував на передньому сидінні. Однак правоохоронці відзначають, що якщо зростання хлопчика був більше 145 см, то він вже мав право сидіти попереду.
Водії скаржилися на небезпечний люкЦієї трагедії можна було б уникнути, якби комунальні служби Львова вчасно і оперативно реагували на повідомлення про аварійні люки на дорогах.
Як з'ясувалося, напередодні до загибелі дитини тут сталося два ДТП через це ж люка:
Перший трапився в суботу о 15:00, на місце виїжджала поліція і все зафіксувала;
друге сталося вночі того ж дня, автомобіль влетів в цей люк і був пошкоджений.
Водій зателефонував на гарячу лінію міста і повідомив про те, що на цій дорозі знаходиться аварійний люк. Але ніхто з комунальних служб на місце так і не виїхав.

За словами мера Андрія Садового, Львівський водоканал знав про це і навіть виставляв огорожі, які хтось із водіїв зніс. "Вони в п'ятницю вели там роботи, сам люк огородили і збиралися приступити до ремонту в понеділок. Це трагедія, в тому числі і для мене. Зараз триває слідство, сподіваюся, що поліція крок за кроком розбереться в цій справі", – повідомив він.
Правда, він так і не зміг дати відповіді на питання, чому ж після дзвінка на гарячу лінію міста комунальні служби не зреагували і не виїхали на місце. Хоча, за словами мера, їм на це дається 1-2 години.
"Усі факти зараз встановлює слідство. Тільки після проведення експертиз ми зможемо сказати, що саме сталося. Чи були перед цим два ДТП теж поки не можу ні підтвердити, ні спростувати", – каже речник поліції області Світлана Добровольська.

За даними сайту UNDA, автомобіль Акура, в якому загинула дитина, 2011 випуску. Авто в Україну ввезли зовсім недавно з-за кордону, власник зареєстрував його буквально в січні цього року.
На жаль, це не перший такий трагічний випадок у Львові.
У жовтні 2013 року через аварійної кришки люка загинув 2-річний хлопчик. Бабуся гуляла з двійнятами (брат і сестра), коли один з дітей відбіг убік і наступив на край люка, який височів на газоні. Кришка перекинулася, і дитина впала в каналізаційний колодязь. Тоді поліція пред'явила підозра начальнику ділянки Львів водоканалу.
У 2010 році на проспекті Свободи біля пам'ятника Шевченку в люк провалився 22-річний хлопець. Тоді його вдалося врятувати, але в каналізації він пробув 17 годин.
Львів'янин, колишній депутат Верховної Ради від БПП Євген Добродомов каже, що в останні 5-6 років комунальні служби Львова працюють набагато гірше, ніж раніше.

"Часто скаржаться мої друзі і знайомі, що не можуть вирішити комунальні проблеми з міськими службами. То не можу додзвонитися, то комунальники нічого не роблять. На жаль, така проблема в місті існує. І якщо комунальники двічі не зреагували на те, що в цьому місці є проблема з люком, то це дуже серйозно ", – говорить Добродомов.
Дорожній аудитор Олександр Крижановський говорить, що подібна аварія велика рідкість.
"Те, що у нас на дорогах відкриті люки, кришки крадуть на металобрухт – це не рідкість. А ось те, що так відлетіла кришка, та ще влетіла в лобове скло, я про таке вперше чую. Зазвичай кришка люка кріпиться до колодязя, там є спеціальні чотири отвори і "вуха", які вставляються в них. Значить кришка була пошкоджена", – передбачає Крижановський.
Він вважає, що відповідати за таку ситуацію повинні ті, на чиєму балансі знаходиться цей люк. В даному випадку це Львівський водоканал.

"Ця служба повинна стежити за станом люків, там є майстри, які повинні робити обходи і регулярно все перевіряти. Наскільки я знаю, сигнали про те, що вкрали кришку люка або він виявився відкритим, служби отримують буквально через 30 хвилин після того, що сталося. Самі водії повідомляють їм. А тут стільки часу він стояв пошкодженим", – говорить Крижановський.
Також експерт сумнівається в тому, що винні понесуть відповідальність. На його думку, в судах часто приймаються рішення, які захищають комунальників.
У слідчому Управлінні Львівської області порушено провадження у ч. 2 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху.