На українців "вішають" кредити під 360%, яких вони не брали: як "Мілоан" заробляє мільярди і хто ним володіє

На українців "вішають" кредити під 360%, яких вони не брали: як "Мілоан" заробляє мільярди і хто ним володіє

В Україні мікрофінансові організації (МФО, видають дрібні кредити на короткий термін) щорічно отримують мільярди гривень доходу. 

Їхні ставки в десятки, а часом і в сотні разів вищі, ніж у банках. Причому отримати гроші можна навіть в інтернеті. Як наслідок, кредити оформляють зокрема і на ксерокопії паспорта та ІПН. Потім компанії вимагають повернути гроші вже у справжніх власників документів. Яскравий приклад МФО – компанія "Мілоан" з виручкою в 1,5 млрд грн за минулий рік.

Про те, як працює бізнес, хто ним володіє і чому жертвою шахрайства може стати будь-хто, читайте далі.

Мільярдні доходи і квартира в центрі Києва: хто володіє компанією

Офіційний власник "Мілоана" – Родіон Бутко. Що цікаво, його повний тезка шість років був помічником народного депутата від Комуністичної партії Миколи Кравченка (до 2012 року). Як видно з даних на Youcontrol, вони обидва вихідці з Донецька. Він же володіє холдингом із донецьким корінням "Берег-груп", що тривалий час був лідером серед мереж ломбардів.

Бутко зареєстрований в елітному ЖК "Діамант" у центрі Києва, свого часу працював у виконавчому комітеті в Донецьку, ймовірно, поєднував бізнес із роботою на донецького комуніста. А тепер володіє однією з найбільших мікрофінансових організацій.

ЖК Діамант розташований у центрі Києва.


У 2020-му чистий дохід "Мілоана", згідно з даними фінансового аудиту, склав більш ніж 1,5 млрд (!) грн (у документі вказано суму в тисячах гривень). І такий прибуток легко пояснюється відсотками, які пропонує компанія своїм клієнтом.

На сайті "Мілоана", згідно з вимогою регулятора, зазначили реальну річну ставку – до 360% річних (є й дешевші продукти). Причому на сайті компанії сказано, що жоден банк не може видати клієнту 500 грн на сім днів, а вони можуть. Хоча насправді практично всі українські банки видають своїм клієнтам кредитки, з яких можна зняти ті ж 500 грн ще й протягом від одного до двох місяців повернути їх взагалі без відсотків. А кредитна ставка в банках у десятки разів нижча.

Виручка "Мілоана" склала понад 1,5 млрд грн.

Ще одна різниця між банком і мікрофінансовою організацією: банк не дасть кредит клієнту, який не прийшов у його відділення з документами, не пройшов перевірку і чия особистість не підтверджена. А ось в МФО це цілком можливо. 

Умови кредитів у "Мілоані".

Кредит можуть оформити на чужі документи

І якщо до заробітку на мікрокредитах, навіть за умови, що відсотки комусь можуть здатися занадто високими, з точки зору закону питань бути не може, то з вимаганням грошей із тих, хто такі кредити не брав, справи йдуть інакше. Як розповів киянин Євген, за кілька тижнів йому надійшли сотні дзвінків, листи від компанії "Мілоан" з вимогою повернути кредит, який він не брав.

Молодий чоловік має стабільну роботу, ніколи не оформляв кредити, тим більше в мікрофінансових організаціях. Або ж на його документи в "Мілоані" кредит оформив шахрай, або ж компанія займається здирництвом.

Євген написав у поліцію заяву про те, що з нього вимагають гроші за договором, який він не оформляв, при цьому жодні особисті дані компанії він не передавав. Він також звернувся з листом і до самого кредитора – проте чіткої відповіді за кілька днів так і не надійшло, а на додачу до кредиту почали нараховувати штрафи і пеню за нібито прострочення платежу. Стати жертвою такого обману може будь-який українець. Ксерокопії паспорта та ІПН (а їх досить для оформлення мікрокредиту) можна купити в одній із баз в інтернеті, розповідає завідувач лабораторії "Дослідження з питань кібербезпеки" Національної академії наук України Геннадій Гулак.

"Копії паспортів та ІПН залишають масово в різних організаціях. Це не пов'язано тільки з отриманням кредитів. Для прискорення часу відбувається пересилання цих документів електронною поштою, яка не захищена. Вони осідають у базах даних... Існують бази даних податкової адміністрації, комерційних підприємств. І це все різні структури та різні способи захисту", – каже експерт.

Захист персональних даних, згідно з європейською конвенцією – відповідальність тих, хто приймає ці документи. І інструменту контролю з боку власника немає. Він не прописаний ні законом, ні нормативними документами. У цьому випадку єдиний спосіб захистити себе – домогтися зміни правил оформлення мікрокредитів: поки їх видають в інтернеті без ретельної перевірки, ніхто не може бути захищений.

Related

НАБУ завершило розслідування у справі колишнього нардепа

НАБУ вело розслідування з березня 2017 року Екс-нардеп вніс недостовірні дані в електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Детективи Національного антикорупці...

У Генштабі розповіли, хто розграбував кораблі в РФ

Нікополь - один з трьох повернутих кораблів Повернуті українські військові кораблі розграбували мародери в Росії, повідомив глава Генштабу.   Начальник Генерального штабу, головноком...

Під посольством РФ у Києві пройшла акція

Біля посольства РФ у Києві пройшла акція Біля посольства Росії в столиці і російських диппредставництв в інших містах провели акцію до Дня пам'яті жертв Голодомору.   У Києві активіс...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Стали відомі наслідки удару по Миколаєву

Ворог завдав удару по Миколаєву ударним дрономВвечері 17 квітня росіяни завдали удару по Миколаєву ударним дроном, тип якого встановлюється.Вогнеборці ліквідували масштабну пожежу на 700 м кв., яка ви...

Трамп назвав дату підписання угоди про надра

Трамп, звертаючись до міністра фінансів Скотта Бессента (другий справа), заявив про 24 квітня як дату підписання угодиВідповідний документ, імовірно, підпишуть через тиждень - 24 квітня, заявив публіч...

Китайські вчені представили найшвидший у світі носій флеш-пам'яті

Китайські вчені створили найшвидший у світі носій пам'ятіНовий пристрій може бути швидшим в 2,5 раза за найшвидші енергозалежні аналоги, та до 25 разів швидший за повільніші.Вчені з Фуданьського Уніве...

САУ і ракети: Німеччина передала пакет зброї ЗСУ

Україна отримала ще три САУ Zuzana 2Українські військові отримали безпілотники різних типів, тисячі снарядів і десятки броньованих транспортних засобів.Німеччина передала чергову партію військової доп...

Нацгвардійці відбили потужний штурм росіян під Покровськом

Українські воїни відбили масштабний механізований штурм російських окупантів (ілюстративне фото)Ворог кинув у бій велику кількість техніки: більшість це були бойові броньовані машини й мотоцикли, розп...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,811,926

Лічильники

item