Який чай найкорисніший: дієтологиня поділилася секретами
Чай – універсальний та обожнюваний багатьма напій , який п'ють в усьому світі в різних варіаціях, влаштовуючи цілі чайні церемон...

Чай – універсальний та обожнюваний багатьма напій, який п'ють в усьому світі в різних варіаціях, влаштовуючи цілі чайні церемонії.
Цей напій особливий тим, що готується просто елементарно, при цьому може вам дати як заряд енергії, так і розслабити після тяжкого дня.
Дієтологиня Світлана Фус розповіла в Facebook про найкорисніші види чаю для організму, а також про те, як ці напої не можна готувати, щоб вони не втратили свої корисні властивості.

Для початку зазначимо, що якщо ви любите зелений чай – вам потрібно знати, що в ньому є флавоноїди, які корисні для організму. Вони в свою чергу мають антиоксидантну та протизапальну дію, покращують стан ендотелію судин, зменшуючи ризик серцево-судинних захворювань.

Експерт стверджує, що користь саме трав'яного чаю визначається набором натуральних речовин, які входять до його складу та можуть допомогти в певних станах.

ТОП-5 найкорисніших виду чаю:
1. Ромашковий чай

Він відмінно вас розслабить й допоможе швидко заснути.
2. М'ятний чай

Може бути корисний при здутті (метеоризмі), використовується для зняття спазмів у животі, покращує травлення. Крім того чай з м'ятою або мелісою (лимонна м'ята – народна назва) розслабляє й заспокоює.
3. Чай з імбиром

Він відмінно тонізує, знімає шлункові спазми та покращує моторику шлунково-кишкового тракту. Важливо, що саме корінь імбиру – перевірений народний засіб від застуди. Також він зменшує набряклість, а іноді й допомагає впоратися з відчуттям голоду.
4. Чай із шипшини

Він містить аскорбінову кислоту, це робить його вкрай необхідним для вживання, особливо в осінній період. Але з нього краще за все робити настій, так як гаряча вода руйнує вітамін С, який необхідний для підтримки імунітету.
5. Каркаде

Має жарознижувальну та спазмолітичну дію. Але найважливіше, щоб інгредієнти таких напоїв були натуральними.

Світлана Фус зазначила, що всі без винятку трав'яні чаї безумовно дуже корисні, але, потрібно знати лише одне – чи немає у вас алергії на той чи інший інгредієнт.
Важливо, щоб інгредієнти таких напоїв були натуральними. А говорити про користь чаю з трав можна, тільки знаючи його склад.
Дієтологиня додала, що дуже важливо перед застосуванням будь-якого чаю, а особливо – трав'яного – ознайомитися з показаннями та протипоказання до застосування.

Як не можна пити чай та чому:
Не рекомендується пити дуже гарячі напої. Це може бути шкідливо для слизової не тільки ротової порожнини, а й шлунка. Ідеальна температура – не більше 60 С.
Чай краще вживати без цукру та меду, особливо, коли пити його між прийомами їжі.
Трав'яні чаї потрібно чергувати протягом тижня.
