Україна – "червона" зона для Європи: чому нами незадоволені в ЄС і кого не пустять за кордон

Україна – "червона" зона для Європи: чому нами незадоволені в ЄС і кого не пустять за кордон

Епідеміологічна ситуація з коронавірусом в Україні продовжує погіршуватися, тільки за останні два дні від цієї хвороби померла понад тисяча осіб.
 

Захворюваність дуже швидко росте, тепер фіксується до 18 000 випадків на добу. Хоча ще влітку цей показник був на рівні 500-700.

Однак, на жаль, сумна статистика не лякає українців. Вони продовжують порушувати карантинні обмеження і не хочуть робити щеплення від COVID-19. Хоча відомо, що майже всі пацієнти в лікарнях – невакциновані. Як наслідок, страждають усі, і вже незабаром Євросоюз може виключити Україну з "зеленого" списку.

Що це означає? Читайте .

Україну виключать із "зеленого" списку ЄС?

Поки що наша країна залишається в списку держав, для громадян яких рекомендують скасувати карантинні обмеження на в'їзд до країн-членів ЄС. Однак Україну можуть виключити з "зеленого" списку через критичну ситуацію з коронавірусом.

У ЄС оновлюють "зелений" список кожні два тижні. Згідно з рішенням від 8 жовтня, в переліку залишається 16 країн. Україна – єдина в списку держава Європи, що не входить до складу Союзу. Переглянути документ повинні цього тижня.

В Україні сплеск COVID-19

"Цього тижня Україна буде видалена з рекомендованого для безпечних подорожей списку ЄС. Вона була додана в середині липня, але сплеск недавніх випадків означає, що країна більше не буде потрапляти в нього", – написав журналіст Рікард Йозвяк.

Цю інформацію також підтвердив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. "Хочу підкреслити, що тут немає політики, це – проста арифметика. ЄС ухвалює рішення на основі чітких регуляцій та показників. Усе залежить від розвитку епідемічної ситуації та кількості нових випадків захворювання на COVID-19", – зазначив він.

Речник МЗС Олег Ніколенко зазначив, що виключення України зі списку не скасує безвіз, а тільки введе тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки. Згодом державу можуть знову повернути до цього переліку.

За якими критеріями визначають "зелені" країни?

Вносячи країну до списку, враховують таке:

  • кількість нових випадків коронавірусу не повинно перевищувати 75 на 100 тисяч за останні два тижні;

  • ситуація із захворюваністю на COVID-19 повинна бути стабільною або з тенденцією до зниження;

  • необхідно зробити більше 300 тестів на 100 тисяч населення за останні сім днів;

  • кількість позитивних тестів не може перевищувати 4% від загальної кількості за останні сім днів;

  • рівень поширення штамів коронавірусу, які викликають занепокоєння;

  • дії влади для боротьби з COVID-19: зокрема, відстеження контактів, лікування тощо.

Особливу увагу європейські експерти звертають на прогрес в вакцинації населення. Країну можуть виключити з "зеленого" списку, якщо вона не відповідає цим вимогам.

Чи відповідає Україна критеріям ЄС?

Ні. Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, станом на 18 жовтня рівень захворюваності в Україні становить 500 випадків на 100 тисяч населення (допустимий рівень – 75). До того ж, в країні стрімко поширюється штам, який викликає занепокоєння, – "Дельта". Його вже зафіксували в кожному регіоні.

У ЗМІ з'явилася інформація, що Україна може втратити безвіз із ЄС

Що ж стосується тестування, то у нас роблять необхідну кількість – близько 1,5 тисячі на 100 тисяч населення. Однак позитивних тестів більше 16%, а необхідно – до 4%.

Вочевидь, головна проблема – занадто повільна вакцинація населення. Зараз мінімум одне щеплення від коронавірусу отримали тільки 20% громадян. Це набагато менше, ніж в країнах Європи.

Тепер поїхати в ЄС буде неможливо?

Не зовсім так. "Зелений список" не встановлює нові правила перетину кордону, а тільки дає рекомендації країнам-членам Євросоюзу. Влада кожної окремої держави вирішує самостійно, посилювати правила в'їзду чи ні.

Наприклад, Франція, Німеччина, Естонія та Латвія вже посилили умови в'їзду для українців. Щеплені двома дозами можуть подорожувати без перешкод, а ось іншим туристам доведеться пройти самоізоляцію.

Однак в Європі є держави, які прагнуть залучити туристів, – перш за все тому, що це одна з головних галузей економіки. Наприклад, в цей список входить Хорватія, яка пускає подорожуючих з найменшою підставою для поїздки, а також Греція, яка відкрилася для ряду держав світу, включно з Україною, ще навесні – і не планує закривати кордони. У цю групу також входять Угорщина, Словенія та Іспанія, які продовжують пускати не тільки з вакцинацією, але і з простим ПЛР-тестом або довідкою про одужання.

Одна з головних причин нової хвилі коронавірусу в Україні – низькі темпи вакцинації

Що ж стосується не туристичних країн, то тут ситуація складніша. Вони часто готові пускати з держав "червоного" списку тільки вакцинованих громадян.

І що тепер робити?

Вакцинуватися! Одна з головних причин нової хвилі коронавірусу в Україні – низькі темпи вакцинації. Згідно з опитуваннями, більше половини громадян (56,5%) не збираються найближчим часом робити щеплення від COVID-19. Результат на обличчя: якщо в нашій країні хоча б одну дозу отримали всього 20%, то в Сінгапурі, Данії та Великобританії цей показник давно вже перевищив 70%.

Ось як виглядає топ п'ять країн з найвищим відсотком вакцинації:

  • ОАЕ – 94% громадян отримали хоча б одну дозу;

  • Португалія – 88% громадян отримали хоча б одну дозу;

  • Катар – 84% громадян отримали хоча б одну дозу;

  • Чилі – 83% громадян отримали хоча б одну дозу;

  • Іспанія – 81% громадян отримали хоча б одну дозу.

Україна в питанні вакцинації пасе задніх – разом з нею в список аутсайдерів потрапили М'янма (15%), Молдова (20%) й Алжир (13%). Нижче розташувалися країни третього світу, на кшталт Гани (4,2%), Сирії (3%) та Нігерії (2,4%).



Related

Події в Україні 8352778123316089597

Post a Comment

emo-but-icon

Пошук у цьому блозі

Читають

Свіже

Add to Any

Свіже

РОСІЯ НАПАЛА на УКРАЇНУ

Варто подивитись

Нас відвідали

Лічильники

item