Австралія і Японія зустріли Новий рік 2022, а українці приймають вітання

У ніч на 1 січня Україна зустрічатиме Новий 2022 рік, водночас у деяких країнах він настав набагато раніше.
Так, першим він прийшов в острівну Республіку Кірибаті в західній частині Тихого океану, останнім почнеться у державі Самоа, а деякі країни його і зовсім не відзначають.
Другий рік поспіль найбільш очікуване свято проходить в умовах пандемії і карантинних обмежень, які багато держав ще й посилили у цей період. Однак в українців це не відібрало святкового настрою: люди "штурмують" магазини, закуповуючи продукти до новорічного столу, а знаменитості й політики поспішають із вітаннями (щоб подивитися фото і відео, доскрольте новину до кінця).
ЗМІ стежать за святкуванням Нового року в світі онлайн:
09:00 – Першими українців із Новим роком привітали командувач Збройних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв із військовими. У відео, яке опубліковано на Facebook-сторінці Командування ЗСУ, він наголосив, що минулий рік збагатив армію чималим досвідом, згуртував і дав можливість створити всі умови для подальшого розвитку.
"Вдячний усім, хто допомагав, хто не боявся змін і рухався вперед... Хай прийдешній рік стане сприятливим для втілення всіх добрих справ на користь зміцнення обороноздатності та процвітання України. Впевнений, що спільними зусиллями, єднанням і взаємною підтримкою ми з вами досягнемо нових вершин і справжніх успіхів!" – побажав Наєв.
09:30 – Відомо, що президент Володимир Зеленський із новорічним привітанням виступить о 23:45 у п’ятницю, 31 січня. Саме в цей час його почнуть транслювати телеканали.
10:00 – Зі святом українців привітав і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. У відеоролику він побажав, щоб новий рік приніс у країну мир, кожному – достаток, енергію та натхнення для нових починань.
11:00 – Футболісти та тренерський штаб національної збірної України привітали країну з Новим роком. Команда Олександра Петракова записала святкове відеопривітання, у якому взяли участь Андрій Пятов, Георгій Бущан, Тарас Степаненко, Руслан Малиновський, Сергій Сидорчук, Роман Яремчук, Олександр Зінченко та Андрій Ярмоленко.
11:30 – Українці за кілька днів до Нового року та з самого ранку 31 грудня продовжили створювати черги у магазинах і на ринках. Про те, що купували люди в різних містах, йдеться в сюжеті ТСН.
11:40 – Одесити показали величезні черги біля відділень "Нової пошти". Також на опублікованих у мережі кадрах видно, як у передсвятковому ажіотажі люди тіснилися в магазинах і на касах, забуваючи про дотримання соціальної дистанції.

"Вздовж полиць із продуктами створювалися "затори" з людей та візків. Співробітники магазину ледве встигали поповнювати прилавки з алкоголем", – пише сайт "048" про ситуацію в одному з гіпермаркетів Одеси.
12:00 – Першим Новий 2022 прийшов на Острів Різдва (Республіка Кірібаті) у західній частині Тихого океану. Його зустріли о 12:00 за Києвом грандіозним феєрверком.
12:20 – В "Укрзалізниці" підрахували, що Новий рік 2022 року зустрінуть у поїздах близько 10 тисяч пасажирів. У компанії повідомили, що в новорічну ніч курсуватимуть 86 поїздів.
12:30 – У Міноборони України з Новим роком жителів привітали коротким відео, зазначивши: "читайте дітям книги, а ми прикриємо!".
12:50 – До привітань долучилася ведуча новин на телеканалі "1+1" Лідія Таран. Вона наголосила, що разом українці здатні зробити великі дива, і 2021 рік це довів.

"Ми здійснювали грандіозні мрії з моїм рідним проєктом "Здійсни Мрію", допомагали малечі в освіті та лікуванні, зцілювали серця, надихали українців мріяти, об’їздили всю Україну в турі ТСН до Дня Незалежності! Далі – більше! Новий рік – час для підкорення нових вершин! Нехай 2022 стане для кожного з нас початком чогось дивовижного, принесе фантастичні події, незабутні емоції в життя! Миру та злагоди вашим родинам! Повірте в диво і воно неодмінно здійсниться! Загадуйте бажання в Новорічну ніч!" – написала журналістка у Facebook.

13:00 – Нова Зеландія – друге місце у світі, де зустріли 2022 рік. У цій країні він настав о 13:00 за київським часом.
15:00 – В Австралії відсвяткували Новий рік о 15:00 за Києвом.


17:40 – У Південній Кореї Новий рік вітали ударами у величезний дзвін. У мережі з'явилися відповідні кадри, проте вони були зроблені заздалегідь – 29 грудня. Через пандемію коронавірусу святкування в країні другий рік поспіль скасовують.

17:50 – Глава Служби безпеуи України Іван Баканов привітав українців з Новим роком. Він наголосив, що установа дбає про те, щоб громадяни мали змогу вільно жити в своїй країні та дивитися у майбутнє. Також він подякував співробітникам СБУ за роботу.
"Вірю, що у 2022-му на нас чекають нові перемоги. І щиро бажаю, аби він став щедрим на успіхи і багатим на приємні емоції", – сказано в повідомленні.
18:00 – Новий 2022 рік настав у Китаї. У Гонконгу планують осяяти сяючими вогнями всю набережну гавані Вікторія опівночі. Фестиваль, присвячений китайському Новому року, розпочнеться не раніше лютого.
Новина доповнюється...
Які країни та коли святкують Новий рік
Одночасно з Україною свято відзначають Греція, Туреччина, Ізраїль, Румунія і Фінляндія.
До Центральної та Західної Європи Новий рік дійде вже через годину, а до Великобританії та Португалії – через дві години після Києва.

Наступні в послідовності – Північна і Південна Америки. Так, о 4:00 1 січня за київським часом Новий рік почнеться в Бразилії, а о 5:30 – у Канаді (на самому східному острові Ньюфаундленд).
У Вашингтоні, Нью-Йорку і Оттаві 2021 рік настане о 7:00 за Києвом, а в останню чергу – о 13:00 1 січня за київським часом – він почнеться у державі Самоа.
8 країн, які не святкують Новий рік 1 січняНовий рік в Ізраїлі називається Рош га-Шана і святкується за місячним календарем наприкінці вересня – на початку жовтня. 1 січня у країні є звичайним робочим днем.
У Саудівській Аравії святкування Нового року 1 січня заборонено законом. Поліція "Аль Мутава" стежить, щоб у продажу не було новорічної атрибутики, а на вулицях не проводили будь-яких заходів. Держава суворо дотримується релігійних розпоряджень і святкує Новий рік у день весняного рівнодення – 21 березня.
У Китаї 1 січня визнано офіційним державним святом, але відзначають Новй рік в іншу дату – другого молодика після дня зимового сонцестояння, тобто в січні або лютому. Зазвичай тоді проходять масові фестивалі з феєрверками, святом ліхтарів і сімейними застіллями.
Іран використовує перський календар, згідно з яким Новий рік настає 22 березня, у свято Новруз. Так само його відзначають в Афганістані, Азербайджані, Албанії, Казахстані, Киргизії, Македонії, Таджикистані, Туреччині та Узбекистані.
У Республіці Бангладеш святкують Бенгальський Новий рік, який є національним святом і настає 14 квітня. Цього дня у парках країни відбуваються різні концерти і культурні заходи.
Через розмаїття культур і традицій в Індії Новий рік відзначають у різний час. Офіційно свято встановлено на 22 березня, проте у штаті Керала його святкують 13 квітня, а на півдні країни – в середині осені.
Новий рік у В'єтнамі – Тет – святкують за місячним календарем, у перший день першого місяця, – найчастіше він збігається з китайським. Це найбільше і найулюбленіше свято в країні, яке можна відзначати весь тиждень.
Хоча 1 січня у Південній Кореї є офіційним вихідним, важливішим святом тут вважають Соллаль – Корейський Новий рік, який відзначають у перший день місячно-сонячного календаря (зазвичай це початок лютого). Його заведено вважати сімейним святом, під час якого корейці вбираються в національний одяг, їдять традиційну їжу, зустрічають новорічне сонце на березі моря і шанують пам'ять предків.