Українці візьмуть зброю до рук? Як країна готується до нового можливого вторгнення військ Росії

Українці візьмуть зброю до рук? Як країна готується до нового можливого вторгнення військ Росії

З середини осені від розвідок різних країн надходять дані, що РФ нарощує військову присутність біля кордону з Україною. 

За останніми оцінками, там перебуває понад 100 тисяч солдатів. Москва безпосередньо загрожує новою ескалацією та вимагає виконання "гарантій безпеки". А західні країни обіцяють запровадити "до біса агресивні санкції" у разі вторгнення.

Як Україна готується до можливого наступу російських військ і що для захисту робить влада – розповідають ЗМІ.

У столиці створюють штаб територіальної оборони

У Київській міській адміністрації заявили про створення штабу територіальної оборони. Перші навчання планують провести вже в січні наступного року. За словами столичного мера Віталія Кличка, заяви та погрози Росії, накопичення військ на кордонах спонукають підготуватися до різних можливих сценаріїв подій.

"Зокрема, і до найгіршого. У нас має бути чіткий план дій у критичній ситуації, відпрацьовані координація та дії всіх служб і структурних підрозділів", – зазначив він.

За словами міського голови, особливу увагу слід приділити об'єктам критичної інфраструктури міста, яких у Києві близько 500. Їх у разі надзвичайної ситуації візьмуть під охорону Нацполіція, військові та підрозділи тероборони.

Окопи на кордоні з Росією​​​.

У Держприкордонслужбі 21 грудня повідомили про зміцнення кордону з Білоруссю та Росією. "Незважаючи на те, що зазвичай сезон інженерного облаштування кордону триває до настання зими, цього року активні заходи щодо зміцнення на загрозливих напрямках продовжуються, попри сніг та похолодання. Особлива увага приділяється кордону з країною-агресором", – ідеться в повідомленні.

У пресслужбі розповіли, що наразі проводиться зміцнення ділянки Сумського прикордонного загону протитранспортними ровами. Тут працює комплексна механізована інженерна група, яка за допомогою спецтехніки, крім наявних інженерних перешкод на найбільш загрозливих напрямках, прокопує рів і насипає вал.

Захист від кібератак

Американське видання New York Times повідомило, що Росія готується до проведення масштабної кібератаки на енергетичну систему України та проти урядових веб-ресурсів. За інформацією журналістів, у зв'язку з цим США та Великобританія направили до нашої країни своїх експертів із кібербезпеки.

"Вторгнення 175 тисяч військовослужбовців, яких Путін зібрав на кордоні, може не відбутися. Проте можуть бути кібератаки, які руйнують електромережі, банківську систему та інші критично важливі елементи економіки та уряду України", – йдеться в матеріалі.

Журналісти також наголошують, що російська кіберкампанія проти України ніколи не припинялася, хоча донедавна її і вели на низькому рівні. Зараз американські офіційні особи та експерти кажуть, що за останній місяць вона помітно активізувалася.

Підготовка укриттів

Столична влада створила мережу укриттів на випадок обстрілів, бомбардувань і надзвичайних ситуацій. Для цього у столиці розробили фонд захисних споруд. До нього входять підземний простір метрополітену та паркінгів, підвали житлових будинків та інші споруди під землею.

Також КМДА представила інтерактивну карту таких пунктів. На ній вказані адреси підземних укриттів, телефони дільничних адміністрацій, тип сховищ і відповідальна компанія. Організації та власники цих об'єктів у разі потреби зобов'язані забезпечити населенню вільний доступ до укриття.

Аналогічні карти є і в інших великих містах – ЛьвовіХарковіДніпрі та Одесі.

Військовий облік жінок

Із 17 грудня в Україні розширили перелік професій, які зобов'язують жінок (від 18 до 60 років) стати на обов'язковий військовий облік. Серед професій, які потрапили під обов'язковий військовий облік, – програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, пспівробітники ресторанів, готелів та понад 100 інших.

Працює це в такий спосіб. Для кожної громадянської професії є відповідна військова. Наприклад, тим, хто був архітектором чи інженером, в армії можуть доручити будівельні та інженерно-саперні роботи, інженерну розвідку, будівництво мостів.

Хімікам чи біологам – радіаційну, хімічну та біологічну розвідку, дозиметричний контроль, забезпечення роботи систем регенерації повітря та апаратури газового контролю. Програмісти займатимуться захистом інформації в телекомунікаційних системах та адмініструватимуть різні електронно-обчислювальні машини.

Фізіотерапевти та реабілітологи стануть молодшим медичним персоналом. Стоматологи, медсестри, фармацевти – молодшими спеціалістами із медичною освітою. Ветеринари – спеціалістами з використання службових тварин.

Військова підтримка

Сполучені Штати виділять 25 млн доларів як допомогу Державній прикордонній службі України. Проєкт почне реалізовуватись у січні та має завершитися до кінця 2022 року. На ці гроші закуплять сучасні засоби відеофіксації, безпілотні комплекси, індивідуальний захист, забезпечення розташування в польових умовах, транспорт та засоби зв'язку.

"У рамках співпраці з Держдепом США щодо Програми питань експортного контролю та безпеки кордонів днями також зареєстровано ще один проєкт. За ним партнери допоможуть нам у розвитку інфраструктури кордону. Зокрема, це буде допомога у нарощуванні можливостей відомства елементами, що використовуються в облаштуванні кордону та розвитку систем дистанційного спостереження. Обсяг фінансування узгоджений у розмірі $4,5 млн", – повідомив голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

Дипломатія та варіант "Б"

США та Україна продовжують працювати над дипломатичним варіантом стримування Росії від подальшої агресії та можливого вторгнення. За словами українського посла у Вашингтоні Оксани Маркарової, на Заході чітко усвідомлюють загрози, а тому готуються і до "варіанту Б".

"Зараз ми всі: Україна, США, Захід – працюємо над варіантом "А", дипломатичним стримуванням, щоб нам не довелося переходити до варіанта "Б", до якого також всі активно готуються", – сказала Маркарова.

Дипломат не уточнила, що саме передбачатиме "варіант Б", проте йдеться про ситуацію потенційного повномасштабного нападу РФ на Україну. "Для США та всього цивілізованого світу війна не бажаний сценарій розвитку подій. Водночас є розуміння того, що є загроза українському суверенітету, і Штати не готові їм поступатися", – підсумувала вона.

Зброя та військова допомога​​​

На тлі ризику російського вторгнення українська влада продовжує закуповувати зброю у міжнародних партнерів. Зокрема:

– Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що незабаром Україна отримає 10 антидронових рушниць литовського виробництва, які допоможуть боротися з російськими БПЛА. Також він зазначив, що подав США "певний перелік потреб, який цікавить Збройні сили".

"І я отримав достатньо позитивних сигналів, що ми можемо це отримати. Я не можу зараз тут розкривати все, можу сказати, що у нас є певні пріоритети... це протиповітряна оборона і протиракетна оборона", – сказав він.

– Про яке саме озброєння йдеться – наразі невідомо. Проте раніше із Вашингтона надходили сигнали про те, що у разі вторгнення США збільшать постачання військового обладнання. За даними CNN, мова може йти про нові міномети, протитанкові ракетні комплекси Javelin, переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger, вертольоти Мі-17, гвинтівки Барретт і зенітно-ракетні комплекси Patriot.

– Крім того, Німеччина має намір передати ЗСУ мобільний госпіталь Role-2. Його можна розвернути безпосередньо біля зони бойових дій, там військовому можуть стабілізувати стан здоров'я та провести операцію перед госпіталізацією. До складу такого шпиталю входять різні намети, контейнери, кілька палат, амбулаторне відділення, стоматологія, лабораторії, операційне та радіологічне відділення.

Українці воювати готові

Соцопитування показують, що українці розуміють загрозу з боку Росії та готові взяти до рук зброю. У громадян запитали, якими будуть їхні дії у разі вторгнення російських військ до їхнього населеного пункту. 50,2% відзначили, що чинитимуть опір: 33,3% готові взяти до рук зброю, а 21,7% – виходити на демонстрації, акції протесту, страйки та бойкоти.

Related

Правозащитники рассказали, почему бойцы АТО бьют военкомов и не слушаются генералов

Украинские военные возвращаются из зоны боевых действий "белыми воронами" и нуждаются в помощи военных психологов. Об этом в прямом эфире "Обозревателя" заявили председатель общественной организа...

Подія, яка змінила всю Україну: на Майдані "Ніч пам'яті" (ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ)

У роковини розгону студентів на Майдані Незалежності сьогодні в Києві розпочалася акція "Ніч пам'яті". Про це повідомила активістка Євромайдану, співачка Руслана Лижичко, передає "Укрінформ"....

В Украине начинается слом. Это шанс для тех, кто хочет чего-то достигнуть

Все, кто ноют, что ничего невозможно изменить, что вся плохо, что у нас полно гениев, которых никто не хочет поднимать наверх, должны понять одну простую вещь Это унылое нытье вообще никого не...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

У Києві є постраждлі через атаку БпЛА, ліквідація пожеж триває

Ліквідація пожеж у КиєвіУ столиці палають склади загальною площею понад 2500 квадратних метрів. Роботи по локалізації загоряння тривають.В результаті атаки російських безпілотників на Київ постраждали...

У США чоловік погрожував вбити Трампа і Маска

Дональд ТрампАгентами були виявлені погрозливі висловлювання на адресу президента Трампа, інших посадових осіб Сполучених Штатів та агентів Імміграційної та митної службиУ Сполучених Штатах Америки за...

У Києві та Харкові пролунали вибухи

У Києві працюють сили ППОРосійські війська запустили ударні безпілотники у бік України. У низці областей оголосили повітряну тривогу.У Києві через атаку дронів попередньо виникла пожежа в Святошинсько...

В ЄС вважають, що Трамп не має плану закінчення війни в Україні - Reuters

У Європі припускають, що у Трампа не мають чіткого плану закінчення війни в УкраїніВисокопосадовці адміністрації Трампа почали визнавати, що США можуть не домогтися мирної угоди щодо України в найближ...

"Мої слова спотворили": Келлог заявив, що не пропонував "розділити" Україну

Кіт КеллогРаніше ЗМІ повідомили, що генерал пропонує “розділити” Україну на зони контролю, подібно до повоєнного Берліна 1945 року.Спецпредставник президента США Дональда Трампа по Україні г...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,804,250

Лічильники

item